Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

Pa slobodno nam kazi. Ti bar imas neko first hand iskustvo.

 

Ne znam kako je u samoj Kini ali ovi kinezi koje sam sretao po Africi uglavnom deluju ko da su na nekoj misiji - ne prezaju ni od cega da dobiju poso, drze se svojih, rade ko konji a decu uce da budu jos jaci. Jedino sto ih cini normalnim je sto vole da se kockaju:thumbup:

 

Sa druge strane ameri su neopisivo puni sebe i uvereni da sve najbolje znaju na svetu cak i kada ne znaju ni ime zemlje u kojoj se nalaze. Tesko mi je zamislivo da kinezi imaju prepotentniji stav. 

Edited by Shan Jan
Link to comment

Nema prepotentnijih od nas i Amera.

Sto se tice Kineza, oni jesu stava da su dominantna civilizacija ali ne bih im kacila genocidne ideje tek tako. Mada o crncima generalno imaju stav da su niza rasa. 

A nepoverljivost/netrpeljivost spram belog coveka itekako ima svoju podlogu.

 

P.S. o ovime se zapravo moze pisati vise knjiga :D

Link to comment

Evo sad da jos malo licitiram steroptipima :-)

 

Ja bih rekao da tipicna americka nadobudnost nije toliko "weaponized" kao taj kineski resentiman, u smislu potencijala da pokrene politicki proces. Npr. Bernie i Ron Paul dobijaju ogromnu podrsku izmedju ostalog zato sto su kontra americkom imperijalizmu, dok mislim da nema Kineza koji se protivi "inicijativama" u Juznom kineskom moru ili jedna Kina principu. Citao sam nedavno koliko se sire po australskim i americkim univerzitetima, da je maltene svako ko im protivrijeci i zagovara tajvansku nezavisnost (pogotovu u AUS) na granici da bude bukvalno iscipelaren.

Link to comment
13 minutes ago, nera said:

Sto se tice Kineza, oni jesu stava da su dominantna civilizacija ali ne bih im kacila genocidne ideje tek tako. Mada o crncima generalno imaju stav da su niza rasa.

https://www.nytimes.com/2018/05/15/opinion/china-re-education-camps.html

What does it take to intern half a million members of one ethnic group in just a year? Enormous resources and elaborate organization, but the Chinese authorities aren’t stingy. Vast swathes of the Uighur population in China’s western region of Xinjiang — as well as Kazakhs, Kyrgyz and other ethnic minorities — are being detained to undergo what the state calls “transformation through education.” Many tens of thousands of them have been locked up in new thought-control camps with barbed wire, bombproof surfaces, reinforced doors and guard rooms.

Edited by Gandalf
Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Na nekom seminaru kome sam nazocio prije nekih 15-godina, kaze glavni US pregovarac sa Kinom (ispred tadasnjeg US Chamber of Commerce) da u Kini dominira ogroman nacionalizam i revansizam glede Zapada, i uopste taj neki resentiman , i ja pomislim - gle ovoga kako lupeta generalizacije. Uporedo s tim moja tadasnja firma zapocne veliki globalizacijski push (prodaja i outsourcing) poglavito usmjeran na Kinu, ja dobijem priliku da putujem tamo i saradjujem sa njima, i vidim da je covjek bio u pravu. Ne znam koliko to rezim inducira kroz skole, a koliko je "organic", ali sam ubijedjen da velika vecina smatra da njima "pripada" dominatna pozicija, jer su 4,000 godina bili vodeca civilizavija, ima ih milijardu i po, i da je zadnjih 200-ak godina samo aberacija koju treba sto hitrije otkloniti.

 

valjda bi to morao da zna svaki dobar student antropologije na prestiznim US univerzitetima ali neeee, njih odavno vise ne slusaju, prosla su vremena kada je za racun americke vlade Rut Benedikt napisala studiju Hrizantema i mac da bi politicki i vojni vrh USA znao sa kim ima posla kada se vec uslo u rat sa Japanom, sada i kada se zucne nesto na tu temu kineske civilizacije i kako oni dozivljavaju ostatak planete odma etiketa rasizam, neofasizam blabla

 

ustvari komicna je ta alavost tzv. zapadnih kapitalista i sva ta globalizacija ekonomije u svrhu sto veceg profita za posednike i menadzment, da je tzv. zapad bio pametniji gledao bi da na svaki nacin ostavi Kinu u stanju Mao Cedung ekonomije i standarda, bicilkl i dva odela, jedno zimsko i jedno letnje i aj u kurac jedine vasu saku pirinca dnevno i zajebavajte se sa kulturnim revolucijama ali neeeee, alavost i drketanje sa SSSR im je bio pokretac, kad se samo setim Nixonovog otvaranja preka Kini a tada je ambasador u Kini bio Bush stariji. ma uostalom, videcemo kako ce izgledati moderni kineski imperijalizam i kolonijalizam kada se dohvate Afrike i cega sve stignu, bice kao u BBC serijama o brutalnim britanskim kapitalistima poznog 18 i ranog 19 veka

Edited by Pontijak
Link to comment
8 minutes ago, Gandalf said:

https://www.nytimes.com/2018/05/15/opinion/china-re-education-camps.html

What does it take to intern half a million members of one ethnic group in just a year? Enormous resources and elaborate organization, but the Chinese authorities aren’t stingy. Vast swathes of the Uighur population in China’s western region of Xinjiang — as well as Kazakhs, Kyrgyz and other ethnic minorities — are being detained to undergo what the state calls “transformation through education.” Many tens of thousands of them have been locked up in new thought-control camps with barbed wire, bombproof surfaces, reinforced doors and guard rooms.

 

Podseti me, među Ujgurima se zapatio ISIS?

Link to comment
5 minutes ago, Gandalf said:

https://www.nytimes.com/2018/05/15/opinion/china-re-education-camps.html

What does it take to intern half a million members of one ethnic group in just a year? Enormous resources and elaborate organization, but the Chinese authorities aren’t stingy. Vast swathes of the Uighur population in China’s western region of Xinjiang — as well as Kazakhs, Kyrgyz and other ethnic minorities — are being detained to undergo what the state calls “transformation through education.” Many tens of thousands of them have been locked up in new thought-control camps with barbed wire, bombproof surfaces, reinforced doors and guard rooms.

 

Ja bih se usudila da kazem da ih vide kao svoje, deo kineske civilizacije i zato zele da ih izvedu na "pravi put". Naravno da ne mislim da su metode u redu i opravdane.

Beli ljudi su necivilizovani vanzemljaci (u ovom kontekstu ne bukvalno) sa kojima zapravo ne zele nikakav kontakt, jos manje da ih ispravljaju, a to je izgleda bojazan "zapadnog" sveta.

Tj. moje je misljenje da se ne treba bojati kineske vojne invazije, to nema potrebe da se desi jer vec preuzimaju svet ekonomski i naseljavanjem. 

Link to comment
Just now, nera said:

 

Tj. moje je misljenje da se ne treba bojati kineske vojne invazije, to nema potrebe da se desi jer vec preuzimaju svet ekonomski i naseljavanjem. 

Vijetnamci, a bogami ni Japanci se nebi slozili. A mislim i da Putler ponekad nocima ne spava radi ruskog mekog trbuha koji je okrenut Kini.

Link to comment
4 minutes ago, nera said:


 

Tj. moje je misljenje da se ne treba bojati kineske vojne invazije, to nema potrebe da se desi jer vec preuzimaju svet ekonomski i naseljavanjem. 

 

znaju znanje tj. naucili su kako sa tim, donedavno superiornim zapadom, cuda cini nekoliko hiljada godina politicke istorije i raznoraznih iskustava i napokon doslo njihovih kosmickih pet minuta, ma sta pet minuta, pola sata, posle nekoliko kosmickih minuta zajeba i posrnuca, sto rece petar fan, ispravice oni tu aberaciju od nekih dvestotinjak godina

 

@Peter Fan  kako vreme brzo tece, koliko prekjuce kada sam citao kako je vijetnamska vojska istamburala i ponizila kinesku vojsku u onom pogranicnom ratu pre blizu 4 decenije (1978?1979?)

Edited by Pontijak
Link to comment
2 minutes ago, Peter Fan said:

Vijetnamci, a bogami ni Japanci se nebi slozili. A mislim i da Putler ponekad nocima ne spava radi ruskog mekog trbuha koji je okrenut Kini.

rusi imaju narodnu umotvorinu: doće žuti ljudi sa istoka i popiće volgu

Link to comment
Just now, omiljeni said:

rusi imaju narodnu umotvorinu: doće žuti ljudi sa istoka i popiće volgu

 

srbi pokradeni! nije volga nego morava! :D

Link to comment

Širite antikinesku histeriju na forumu :angry:, Kinezi su hiljadama godina autistično zagledani u svoj pupak/zid, njihova jedina želja da ih stoka sitnog i krupnog zuba ostavi na miru. Japanska, ruska, britanska, američka...upisati po želji.

 

Edited by slow
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...