Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

To je taj majndset gde ideja nema vrednost jer to nije prase, glava secera ili dzak psenice. U svetu ideja je najskuplja stvar, ovde ne vredi cvonjka jer je mehanicka radnja. E zato ce ovaj narod biti istrebljen i zbrisan sa lica zemlje.

Ne potcenjuj narod, nikada  :fantom:

Link to comment

I dalje mislim da ta stvar nije sa ful podrskom SNS-a ima medju njima koji i sami primaju autorske naknade pa kad saberu da za svoje poluslikovnice mogu da dobiju djoku tiho ce da odloze pitanje do daljnjeg a na ruku im ide gomila precih stvari. Pa zamisli da ih izbojkotuju fotografi pred izbore kad im najvise trebaju.

Link to comment

jok, ti si, kada si napravio to poređenje

 

Ako ti mislis da je ideja o planskom uzgajanju psenice i svinja & tehnologija dobijanja secera pala s neba onda dobro :fantom:

 

Ne dobacujes dalje od stomaka, razumem sasvim, nadjes sljivu na drvetu i pojedes, mehanicka radnja, koji kurac zastita intelektualne svojine.

Link to comment

Jedno drugo viđenje, sa 'Telegrafa'... ovo prolazi kad-tad, sad na brzaka kao 'tumačenje' da se ima pri ruci, a posle kad stignu napakovaće malo zakon i možda usput redefinišu i pojam 'fotografa' :fantom:  

 

Obavezno pročitati kao informaciju, ne znam jel ima još ovakvih stvari po netu - ali cenim da će ih biti koliko sutra još par komada...

Ovo u Telegrafu je nepotpisano ali je i prilično stručno napisano po pitanju željenog sadržaja.
 

IZMENE U ZAKONU O AUTORSKOM PRAVU: Kraj zloupotrebama pojedinih fotografa?

Baš kao što je narodna poslanica Dušica Stojković istakla da treba preciznije definisati pojam autorskog dela, isto bi valjalo učinili i sa zvanjem fotografa - da je srpsko sudstvo do sad pravilo razliku između halapljivih amatera i profesionalaca, potrebe za novim tumačenjem zakona ne bi ni bilo

http://www.telegraf.rs/vesti/1962914-izmene-u-zakonu-o-autorskom-pravu-kraj-zloupotrebama-pojedinih-fotografa

 

Edited by akibono
Link to comment

Jedno drugo viđenje, sa 'Telegrafa'... ovo prolazi kad-tad, sad na brzaka kao 'tumačenje' da se ima pri ruci, a posle kad stignu napakovaće malo zakon i možda usput redefinišu i pojam 'fotografa' :fantom:

 

Obavezno pročitati kao informaciju, ne znam jel ima još ovakvih stvari po netu - ali cenim da će ih biti koliko sutra još par komada...

Ovo u Telegrafu je nepotpisano ali je i prilično stručno napisano po pitanju željenog sadržaja.

 

Ideja je dobra, treba konačno raskrinkati nazovi-fotografe, koji hoće da se ogrebu za lake pare dovodeći institut autorskih prava do besmisla. Drugo je, međutim, pitanje da li će zakon biti precizan i koliko će dati prostora za preslobodna tumačenja ...

Link to comment

Ideja je dobra, treba konačno raskrinkati nazovi-fotografe ...

 

... a ko ce da povuce crtu izmedju nazovi fotografa i fotografa?

 

Dalje, odakle bilo kojem komercijalnom mediju pravo da koristi moju svojinu, pa makar to bio snapshot semafora? Ako im treba semafor, neka posalju kafe kuvaricu da ga uslika (jer jelte nije potrebno biti profi fotograf za to) pa neka vrati Nokiju u redakciju da se fotka skine na harddisk.

 

Ako im pak treba fotografija semafora pored kojeg stoji pijani pajkan koji je izvadio kitu te zapisava gole kablove onda neka mi plate jer sam ja to uslikao i niko drugi. Ako ne plate nema njihove zarade na toj fotografiji. Ako je objave bez mog pristanka, dobicu ih na sudu.

 

Tako bi trebalo da bude jbg ali ovo je zemlja u kojoj je sve okrenuto naglavacke i koja ubrzano regresira u rani neolit.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...