Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Da, kada se gledaju stvari snimane filmskom kamerom (filmovi, jelte :lol: ), to peglanje slike ima za rezultat da recimo Ben Hur izgleda kao da je sniman običnom kućnom kamerom. Ko što reče čovek, lepo je to na teveima gde možeš to na neki način da kontrolišeš i konfigurišeš (odnosno doziraš), ali generalno nisam primetio neki gubitak i kada kompletno isključim tih 100Hz.

Link to comment

Разлику између 50 и 100 херца неко примећује, а неко не. Мени када су први пут то рекли мислио сам да ме зајебавају, нарочито зато што сам већ кренуо да купим Самсунг 550 који је био на некој распродаји у еуросалону за 40% мање кинте него у остатку бгд-а. Толико су их брзо продавали да ниједан од 37 инча није био прикопчан, али мене није мрзело да одем у техноманију где су на истом таквом моделу пуштали Ајс ејџ. Кад тамо, катастрофа! Ако спадаш у групу људи којој смета слика од 50 херца, а нема начина да то провериш осим да погледаш тв, нећеш се питати да ли је то проблем или није, већ ћеш једноставно да видиш сецкање слике приликом сваког бржег покрета на екрану. То сецкање престаје негде изнад 60 херца, 100 херца је идеално, а све преко је маркетинг.

Link to comment
Teoretsko pitanje: da li je frekvencija (razlika između 50Hz i 100Hz) toliko bitna za LCD i plazma televizore?Našao sam TV koji mi super odgovara po svemu (LG 32" LH3000, full HD), međutim sad me ortak zamajava da zato što taj ima frek od 50 a ne 100 herca, da ne treba ipak da uzimam taj. Gledao sam malo i uređaje od 100 herca, prilično su skuplji i nemaju neke specifikacije kao ovaj LG koje mi odgovaraju, pa mi se baš ne odustaje od ovog modela. Ako neko ima postojeće iskustvo u buljenju u LCD televizore koji su 50 i 100 herca, da li postoji vidljiva razlika? Recimo kada se gleda fudbal, F1, ili neki drugi brzi sport? Dakle "teorijske" razlike me ne interesuju, neću provoditi sate buljeći sa lupom u ekran na pedalj od njega da bih jurio piksele koji zaostaju, samo da li postoji razlika koja bi mi mogla ići na živce dok gledam fudbal ili ne?

Mnogi sajtovi tvrde da za LCD monitore ne važi pravilo da je 100 herca mnogo bolje kao za matore CRT monitore"in general its better but its not worth the extra money ."

ako će ti pomoći u odgovoru, trkni do bigbang radnje u tc ušće, imaš izložene sony od 50, 100 i 200mhz pa ćeš videti razliku na licu mesta
Link to comment
  • 3 weeks later...

mislim se da kupim neki tv 102-107 cn i citao i gledao oglase tipa metro, tehnomanija, otisao u tehnomarket u bloku, gledao, gledao i glava me zabolela, pa bih Renne-a ili neko ko vec zna vise oko tv, da preporuci neki model.hvala unapred

Link to comment
budzet i nameta tva (kablovska, komp, igre, hd, divx)?
okvirno 55 iljada +/- 10 000, toliko bi se izdrzalo, prvenstvena namena gledanje kablovske kod SBB-a gde bi dominirao sportski program, uz obican divx film spojen na laptop i pitanje da li neki od ovih tipova filmova blu-ray * HD DVD * HDTV rip filmovi (720p, 1080p) isto bi se mogao pogledati na tom TV?eto toliko :) Edited by sekretar
Link to comment

Znači neka plazma bi doša u obzir, pogledaj samungove moedle, recimo 42B430 je na akciji u TM samo 48000.Ako baš hoćeš full HD mogao bi ići na toshibu v61, jeste da ti je u vrhu budžeta od 65000

Edited by renne
Link to comment

idealan model bi bio samsung 40b650. jedina mana mu je sto kosta oko 100k rsd. :D za iznos od 55k +/- 10k mora da se prave kompromisi. za kablovsku je verovatno bolji izbor plasma nego lcd. u tom slucaju bi mogao da pogledas samsung 42b430/450 (ima i nekih panasonic modela, ali konkretan model neka predlozi neko ko je upuceniji u proizvodni program panasonica). takodje, za kablovsku je mozda bolje kupiti hd ready nego full hd televizor. sd signal ne izgleda bas najbolje na velikoj rezoluciji kakva je kod full hd modela (1920x1080), pogotovo kod tih, prakticno, entry level modela. ako se ipak zeli lcd, onda bi valjalo da je 100 ili vise hza zbog boljeg prikaza brzih scena, sporta. lcdovi koji to podrzavaju su skuplji, a prava stvar bi bio gore pomenuti 40b650 jer on ima manualnu kontrolu judder i blur algoritama (sto je opet bitno da se izbegne efekat amaterske kamere kod gledanja filmova na lcdovima koji imaju 100hz, ali nemaju manuelnu kontrolu juddera i blura). zato sam i napisao da kod "jeftinijih" tvoava mora da se prave kompromisi. kod lcda vlada generalno misljenje da samsung ima bolju dubinu crne boje i bolje vidljive uglove u odnosu na, recimo, lg (sto je donekle i zbog panela koji samsung ugradjuje (s-pva) u odnosu na lg (ips). mada i tu za samsung postoje cake jer samsung pored svojih panela (s-pva), ugradjuje u svoje televizore i au optronicsove i cmo panele (mva) koji su tehnoloski losiji). opet, kod lga vlada misljene da je u vecini slucajeva bolji value for money. konkretno, mogao bi da pogledas lg 42lh2000 ili par modela koji imalo probijaju navedeni budzet, mada mogu da se nadju kada su neke akcije ili snizenja i u okviru budzeta, a to su: samsung 40b530, 40b550, lg 42lh3000 ili 42lf2510 (koji bi trebalo da je isto sto i lh3000 samo sa drugacijim kucistem i za istocno evropsko trziste. samo :) ). prednost ostalih modela u odnosu na b530 je sto relativno jednostavno moze da se otkljuca interni medija player, pa zavisnosti od modela dobija se mogucnost pustanja divx, mkv, mp3, jpg, avi fajlova direktno sa usb porta televizora). sve u svemu, najbolje je da odes u prodavnicu i "svojim ocima" pogledas sta ima od televizora i doneses odluku (iako uslovi u nasim prodavnicama i nisu bas dobri da se televizori pogledaju i/ili testiraju kako treba), jer slika koja se svidja meni ili nekom drugom ne znaci da ce se svidjati i tebi (mada, valjalo bi da kod kuce fino podesis/kalibrises tv bez obzira koji budes kupio. naravno, sto je model skuplji, to je fabricki bolje podesen, a ima i vise opcija za fino podesavanje slike), a tv kupujes zbog sebe, ne zbog drugog (nadam se :) ).

Link to comment

Hvala puno obojici otisao sam do bloka da vidim TV a pri tome preko mobilnog citao forum, cekao sta cete da napisete, i kada ste odgovorili, odlucio sam da kupim Samsung 42B430, ali onda nema u bloku tog modela kao ni u delta city, pa zvao ostale prodavnice i tek na Banovom Brdu nasao, rekao da spakuju i u 10 do 8 stigao i preuzeo ga.Jos jedanput Vam hvala, ako budem imao nekih problema, pitacu Vas opet :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...