Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

8 hours ago, fusion_ said:

Zekić je rekla da nema zakonskog roka za odabir. Mogu da razvuku koliko žele.

neko je rekao da to nije istina i da je zakonski rok mesec dana od podnošenja zahteva. 

 

meni se sviđa ovaj postupak. mislim da bi trebalo da traje zauvek.

  • +1 1
Link to comment
Quote

Vučićevo izvrtanje činjenica u reakciji na medijski mrak i N1 i Nova S

Televizije N1 i Nova S, umesto programa, od ponoći emituju telop sa crnim ekranom na kome je ispisana i jasna poruka "Mrak u Srbiji, bez slobodnih medija". Jedno od pitanja koje je novinar Pinka uputio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Tirani bilo je u vezi s tim, a on i ovoga puta, kada su u pitanju N1 i Nova S, nije propustio da u svom izlaganju i "analizi" ne izvrne činjenice.

Podsetimo, deo građana na društvenim mrežama, ali i poslanici dela opozicije podržali su Nova S i N1. Naime, oni su na današnjoj sednici ustali i podigli crne papire sa napisom: „Mrak u Srbiji bez slobodnih medija“.

Vučić je, odgovarajući na pitanja nakon samita u Tirani, rekao da treba istaći da su N1 i Nova S same zamračile svoje kanale.

„Ako oni sami kažu da imaju problema sa slobodom izražavanja i da ne mogu da govore, onda je to problem za njihovog vlasnika što im ne dozvoljava, jer ne verujem da se oni bore za za vas. Vi se ne žalite da imate problema u izražavanju. Ako se bore za sebe, onda je to ozbiljan problem, moramo da razgovaramo i vidimo zašto im vlasnik ne dozvoljava da na slobodan način iskažu svoju volju i na profesionalan način se odnose prema obavezama“, izjavio je predsednik govoreći zapravo o medijima koji profesionalno rade svoj posao, bez te vrste pritiska koju spominje i u, suštini, potpunosti zamenjujući teze.

A zatim je otišao i korak dalje, na sebi svojstven način… „A zašto – pa vi kao ne znate zašto danas. Ne mogu da vam objasnim koliko je to bila važna tema i koliko se neko potresao što i fudbalski i medijski i kakav god hoćete tajkun bi još malo para negde da uzme, pa mu sad treba da obezbedi svoju imovinu i kapital. Ništa posebno. Ali sam saglasan da treba da se razgovara o medijskim slobodama, pogotovo na tim medijima, gde je očigledna nesloboda i očigledno da postoje loši i neuspeli pokušaji imitiranja i Mile Štule i drugih iz nekog davno zaboravljenog perioda“, ocenio je Vučić u pokušaju da bude i analitičar medija, naravno bez potrebe da se osvrne na realno stanje u medijskom prostoru.

 

https://rs.n1info.com/vesti/vucic-o-mraku-na-n1-i-nova-s-ne-mogu-da-vam-objasnim-koliko-se-neko-potresao/

Edited by vememah
Link to comment

nisam strucnjak za marketing ali mi se cini da je ovo slab potez. za 5 dana se niko nece ni secati ovog gasenja programa. sve zajedno sa tajanstvenoscu. evo program se nastavlja sa filmovima od kojih je jedan bio emitovan pre par dana, a drugi pre max 20 dana. jbg, razumem wc fudbala ali ne moze sve da se razjebe zbog loptanja.

voleo bih da me neko ubedi u suprotno.

Link to comment

Ja sam hteo iz zajebancije da odem juce u poslovnicu i otkazem SBB zbog neemitovanja N1 i Nove, ali me ipak mrzelo.

 

Ali da, ljude jednostavno zabole za TV. Da su istovremeno i njihovi sajtovi bili bez sadrzaja, onda bi poruka imala veci odjek..

  • +1 1
Link to comment

Pa nije da je bez odjeka. Poslanici opozicije u skupštini su reagovali. Ona Pisonero iz Evropske komisije je reagovala.
Nažalost, verovatno se na kraju ništa neće desiti, ali su nešto bar pokušali.

  • +1 3
Link to comment

Pisonero iz EK ne zna ni sta je to NovaS i N1, verovatno je zanima samo lova koju ce dobiti da progura neku odluku ili zakon.

EU zabole dupe za medijske slobode u Srbiji od 1990 godine do danas i tako ce biti dok postoji Srbija.
Njih zanima da ih lokalni diktator slusa i to je sve. Tako je bilo Milosevicem, tako je sa Vucicem, tako ce biti i sa svakim sledecim.



  • +1 5
Link to comment

Meni je celo to ocekivanje da EU kao dežurni policajac treba da nam reguliše medijske i druge slobode totalno wtf. Nešto kao ono kad Dačić ili, ne znam, Petković plaču jer EU ne bije po ušima Kosovare ili Hrvate zavisno od situacije. Ne znam kako nije jasno da smo mi ovde jedini odgovorni za nivo slobode koji uživamo. Jer smo “mi” odgovorni za odluke na izborima. Glupo je očekivati da nam neko drugi servira slobodu (ili neslobodu), to je toliko puta prežvakano i ovde. A i tog lokalnog diktatora smo sami birali. 
Moj utisak je da se u Srbiji niko nije posebno potresao zbog akcije N1 i Nove i to je tako :vesić:

  • +1 3
Link to comment

A što ne puste onda free stream Nove s na sajtu i ne otključaju kanale na kablovskoj? 

I oni malo preteruju, više je njima do love nego do "informisanja"... 

A da ne pričam o ograničavanju kanala na EONu sa drugih mreža.

 

Neka plati ko hoće da gleda, tj. ko neće da bude u medijskom mraku.

I ova prijava Nove za nacionalnu frekvenciju mi je totalno nelogičan potez. Ako Nova dobije, to je samo jedan kanal manje u exkluzivi SBBa jer ce ga biti i preko obične antene. Sa druge strane, Telekom nije u obavezi da ih emituje tako da ne vidim šta tu Nova dobija, a SBB svakako gubi.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...