Jump to content
IGNORED

Kritika savremenog ateizma


Turnbull

Recommended Posts

Tesko da kritika nekih islamskih drustva, koliko god bila ostra, sa pozicije da ta ona ugrozavaju ova prava moze da bude anti-liberalna.
Zavisi. Harrisov poziv da se targetovao pretresaju svi oni koji "lice na muslimane" jeste anti-liberalan (da ne kazem nesto gore).EDIT. Mislim na ovo, ako neko nije pratio. Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 914
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    151

  • Indy

    105

  • Bakemono

    85

  • Agni

    58

Top Posters In This Topic

Zavisi. Harrisov poziv da se targetovao pretresaju svi oni koji "lice na muslimane" jeste anti-liberalan (da ne kazem nesto gore).EDIT. Mislim na ovo, ako neko nije pratio.
Razumeo sam o cemu pricas, ali moja je teza da zastita od diskriminacije, na nacin na koji se to tretira u neoliberalizmu, nije neko univerzalno ljudsko pravo. U konkretnom slucaju neoliberalni, a ne liberalni, stav je da ako se procenjuje da postoji opasnost od teroristickih napada od strane muslimana, treba insistirati no podjednakoj proveri svih etickih/religioznih grupa, a ne skoncetrisati se na grupe koje su sumnjive. Edited by Aion
Link to comment

Vezujem izraz "neoliberalno" pre svega za ekonomiju, ne za stvari koje se ovde raspravljaju.EDIT. Ali, slazem se, ukoliko mislis na nesto kao trenutnu americku administraciju. To da. "Liberalno", medjutim, u bilo kom shvatanju koje je meni poznato, ne moze da znaci rasno profiliranje.

Edited by Indy
Link to comment

A i policija posle nereda na utakmicama treba rutinski (slucajni uzorak) po gradu da proverava i penzose, trudnice i majke sa malom decom. Pri tome, da se razumemo, moj stav nije rasisticki, meni je bilo sasvim ok sto su Srbi (i ostali sa ovih prostora) imali, u toku i posle ratnih zbivanja devedesetih, posebne bezbedonosne provere kod putovanja u inostranstvo.

Edited by Aion
Link to comment
Pri tome, da se razumemo, moj stav nije rasisticki, meni je bilo sasvim ok sto su Srbi (i ostali sa ovih prostora) imali, u toku i posle ratnih zbivanja devedesetih, posebne bezbedonosne provere kod putovanja u inostranstvo.
razmisljam vec par minuta sta da odgovorim na ovo i imam blokadu
Link to comment
A i policija posle nereda na utakmicama treba rutinski (slucajni uzorak) po gradu da proverava i penzose, trudnice i majke sa malom decom. Pri tome, da se razumemo, moj stav nije rasisticki, meni je bilo sasvim ok sto su Srbi (i ostali sa ovih prostora) imali, u toku i posle ratnih zbivanja devedesetih, posebne bezbedonosne provere kod putovanja u inostranstvo.
Ne mogu da verujem da ti je OK rasno profiliranje. :isuse: Ne samo zbog cestih zabuna (moji drugari Sikhovi bi imali sta da kazu o tome), nego sto je to kao strategija za iznalazenje potencijalnih terorista totalna truba (samo totalni retard od teroristickog vodje nece iskoristi to da regrutuje sto vise moze plavookih islamista).
Link to comment
Ne mogu da verujem da ti je OK rasno profiliranje. :isuse: Ne samo zbog cestih zabuna (moji drugari Sikhovi bi imali sta da kazu o tome), nego sto je to kao strategija za iznalazenje potencijalnih terorista totalna truba (samo totalni retard od teroristickog vodje nece iskoristi to da regrutuje sto vise moze plavookih islamista).
Ima resenja za to - nekakve oznake za rukave ili tako vec nesto. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...