Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

...kad je pobedio onaj Ivan Ljuba...
to je zapravo fenomen razvoja rijalitija kod nas. u prvoj sezoni bilo chega pobedio je neko sasvim pristojan, u konkurenciji relativno pristojnog sveta. a onda su ljudi sistematski pomerani, izborom uchesnika i dizajnom sadrzaja, tako da su iz sezone u sezonu, bilo chega, pobedjivali sve, da kazemo, interesantniji likovi. nekako je ceo taj sistem, autora, uchesnika i javnosti (i medija), uchio u realnom vremenu sta tachno treba da pobedi. pitanje je samo dokle moze da se pomera ta granica interesantnosti, dok ne postane ochekivano da padne krv, valjda... pobednik prve sezone je bio marketinshki apsolutno neupotrebljiv, ni da reklamira zavod za udzbenike. vec sledeceg su prodavali na kilo, i sad ga mislim, prodaju, onog pchelara. a sve posle toga je odlichno uhodan sistem, koji favorizuje granichne oblasti... Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

tacno, Miki iz Kupinova je iz VBa, ja sam to potpuno zaboravila! ja ne mogu da se setim sta su oni radili u tom prvom VBu, tj sta su im bile aktivnosti ali sam stekla isti utisak 'pogorsavanja' kroz vreme, bar po ovome sto si pise po forumima. ja zamalo ostavih link na svoj fb profil u prethodnom postu :D.

Link to comment
Rešenje je sasvim jednostavno. Televizije, vlasnike, produkcijske kuće, koje emituju ovakve užase treba neljudski oporezovati bez ikakve milosti. Dokle god se otpadu niklom u vreme izdajnika Slobodana Miloševića toleriše da oblikuje srpsku javnost, pa im se čak pomaže u promovisanjima tzv. humanitarnog rada, reklamiranjem tzv. koncerata koje svirkaju sebi za duši i tzv. formiranjem komisija, ovakvog smeća će biti sve više i više. Drugim rečima, nema nam spasa. Čak i da ih sve pobiju, to bi samo uvećalo gledanost naredne sezone. Dok ne bude širih akcija protiv poganosti koje emituju Pink i B92, ali i imitiacija koje puštaju Happy TV i slične "televizije", neće biti sreće u ovoj zemlji.
Fascinira me cinjenica da postoje ljudi koji i danas na rialiti gledaju kao na neki zanr nastao iz mode i opsteg raspadanja drustva.Ne postoji nijedan pravi TV gledalac koji nije pozeleo da razbije to okno iza kojeg stoje porcelanski ljudi, probije tu opnu i podigne suknju sa kolena Dunje Lango, popije pivo sa Dejvidom Belamijem ili skine periku Sabanu Saulicu. Prosto, to je bilo neminovno - televizija vise nije tinejdzerka a gledaoci su davno prerasli bubuljice i sramezljivost - doslo je najzad vreme za realnost.Televizija je izgubila nevinost, sto je zapravo lepa stvar. To je bilo neminovno, sve je islo ka tome.Svako ko poziva na cenzuru i ukidanje zapravo priziva sterilne ondulirane tetke sa laznim osmesima i reziranim vestima za potcenjeno gledaliste. Neko rece da je VB "dehumanizacija drustva" a zapravo je suprotno. Rijaliti je humanizovao televiziju, dao joj najzad ljudsko lice.Severna koreja nije spremna za VB, indid. Edited by CowBoy
Link to comment

Ima u jednom ranom Wendersovom (c/b) filmu, ne secam se kom, moment kada se neki od aktera zali na to sto je holivud prodao sve sto se moglo prodati, sve emocije i sve ono ljudsko. (Ovo je po secanju, ne zamerite, nemamo Mr. Smitha ovde da tacno navede citat). To je bio onako jedan bas dobar moment, ne kao moralizovanje, vec kao zalopojka. E sad, tu se pricalo o holivudu (ili americkim filmovia), a ono sto imamo u RTV je stvarni zivot (skoro sve komponente istog, a najpre one fundamentalne), koji je sada za prodaju. Pri cemu producenti naravno kupe kajmak. "They shoot horses, don't they?" mi takodje pada na pamet.(O srpskom RTV ne znam nista, ali ne vidim sto bi se razlikovao od bilo kog drugog).

Link to comment
:o Nemoj to kao argument sada, to treba da dodje na kraju kao tepih-bomba.
Ma... evo ovde kažu da nam nedostaje kult reprezentacije:http://www.sportal.rs/news.php?news=97016To ispade čitava religija, sa sve verskim ratovima između pripadnika različitih verskih sekt... pardon grupa. Ali problem je rijaliti izgleda. Mislim meni lično je svejedno, ni nemam televizor tako da me se ne dotiče, ali neobično mi da to neko označava kao glavnog krivca. Mada možda je i to deo medijske taktike bilodvanja gledanosti što pomenu post na prethodnoj strani. :)
Link to comment

E ja sam jednom negde naletela na dve epizode nekog britanskog realitija gde ljudi kupuju kuće. Kako mi se to samo svidelo (uz ogradu da ne znam kako je kad se duze gleda). A npr VB mi nije bio nešto, i onaj prvi sam nešto površno gledala jer mi je prosto bio dosadan.I smatram da realitiji kao VB doprinose uništavanju društva, elaboriraću drugom prilikom.

Link to comment

^тако је, народ би такође волео да гледа и секс магараца са девојкама које би на то пристале, предлажем да се зове:"И-aaaa, И-аааа, oке-роке"

Edited by 3opge
Link to comment

или рецимо групна венчања паса и људи и пренос прве брачне ноћи...само небо је граница за ријалити

Link to comment
@indy, horses i ovo
+1I na to sam pomislio, samo me nesto izdaje secanje.Inace, jako je tesko reci da li nesto "unistava drustvo". Nisam sociolog (a ovde ih ima), ali znam da je potrebno puno istrazivanja i podataka da bi se takvo nesto tvrdilo, pa cak ni onda nije kategoricno. Recimo, period koji mnogi od nas ovde veoma vole (period eksplozije rock'n'rolla, slobodnog sexa, dece cveca, tamo negde oko '68) je prema podacima moguce povezati sa znacajnim porastom kriminala, a posebno nasilja. (Ovo prema Pinkerovoj knjizi Better angels of our nature, premda ti podaci nisu njegovi, niti ih je on izmislio).
Link to comment

^^Jbg, TV realno ima uticaj na ponašanje ljudi (ja i danas odgovaram frazama iz crtaća). Da banalizujem, šta biste mislili kad bi neka učiteljica došla na čas i pričala deci o tome kome je i kako milovala falus, da upotrebim Sergejev izraz, onda tupila neku praznu priču koja druga učiteljica se oblači kao kurva itd. Pričam o onom delu gde učiteljica interaguje sa decom, što oduzima uvek nekoliko minuta od časa, ostatak naravno predaje svoje gradivo, ovo da ne bude kao učiteljicu plaćamo da uči decu brojanju te nije njeno da ćaska sa decom. Ne može da se kaže da takvo ponašanje ne bi imalo uticaja na decu pa onda i na društvo. Škola, TV, štampa, to treba da budu korektivni faktori ako je npr uticaj porodice zlo i naopako, a ne da se ustrojavaju po sistemu demokratije i "narod oće da gleda seks sa svinjama u blatu".

Edited by Evi_
Link to comment
Jbg, TV realno ima uticaj na ponašanje ljudi (ja i danas odgovaram frazama iz crtaća). Da banalizujem, šta biste mislili kad bi neka učiteljica došla na čas i pričala deci o tome kome je i kako milovala falus, da upotrebim Sergejev izraz, onda tupila neku praznu priču koja druga učiteljica se oblači kao kurva itd. Pričam o onom delu gde učiteljica interaguje sa decom, što oduzima uvek nekoliko minuta od časa, ostatak naravno predaje svoje gradivo, ovo da ne bude kao učiteljicu plaćamo da uči decu brojanju te nije njeno da ćaska sa decom. Ne može da se kaže da takvo ponašanje ne bi imalo uticaja na decu pa onda i na društvo. Škola, TV, štampa, to treba da budu korektivni faktori ako je npr uticaj porodice zlo i naopako, a ne da se ustrojavaju po sistemu demokratije i "narod oće da gleda seks sa svinjama u blatu".
то, то, секс са свињама које партнер закоље током оргазмa!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...