Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Na tihoj vatri izdinstao 3 čena bluka, malu glavicu ljubičastog luka, isekao pečene paprike i sve zajedno u blender, malo aleve, malo kumina, malo harise, malo ljute u flekicama. Posle prespeš u dublji tiganj i uspeš...ja sam usuo 2 dl pavlake za kuhanje i 2dl kokosovog mleka. Ubaciš već pečene filete i ostaviš da se tiho kuha lapo sata. Na kraju serviraš sa svežim bosiljkom, dobar kombo ukusa i boje. Nisam hteo jaču aromu kokosa zbog klinaca konzervativnih ukusa :D ko voli može onda bez pavlake za kuhanje, ko ne voli može bez kokosa.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

1_org.jpg

Na terasi, uz kafu idu secerleme klasicnog ukusa iz turskog grada Konije. Negde se cuje sa radija zicani instrument tog senzibiliteta, sunce bije ali duva i vetric, pa zamisljam da sam negde na Bosforu.

Link to comment

cili kon karne uz gvakamoli, pavlaku i vrlo tanku projaricu. otkrovenje je ova projarica uz cili. otkrovenje jer sam debil pa se nisam ranije setio.

 

naime, napravio testo za projaru, klasik - par jaja, nesto sira, jogurt, kukuruzno brasno i dodao taman tolko kisele vode da bude redje nego sto obicno pravim, za nijansu gusce od testa za palacinke. zatim to bacio na veliki pleh s pek papirom i razlio da bude oko 1cm debljine. 200C rerna pola sata odradi posao. na ivicama spaljeno, u sredini hrskavo. ostavio da se malo ohladi pa iskidao kao soparnik. uz cili ide savrseno. izeo s uzivanjem.

 

sad se bavim mislju da sledeci put jos tanje odradim tu projaricu, nasecem na trouglove i napravim domaci nacos sa cilijem. naredjam trouglove, bacim preko cili i izrendam sira, ubacim u rernu da se istopi pa bacim preko toga gvakamoli i pavlaku. ne vidim da moze biti lose.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...