Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

kažu 10, a ima i scena tj rez od preko 10 min. traženo je tehnicoloru da prepravi spremište za film da stane veća rolna

 

 

nego kako se zove onaj film što prati tv ekipu u vijetnamu koja ide u akciju sa grupom vojnika, isto “1 kadar”

Link to comment

Kao što sam i napisao , to sa jednim[emoji769] kadrom i pogotovo kasnijim raspredanjem o tome obično učini lošu uslugu filmu, ljudi se fokusiraju na to o ne gledaju film kao celinu...
A i iskreno, vrlo je malo primera gde to radi u funkciji priče, sa merom...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

Koliko znam, rope je iz 8 kadrova, traje 80 min, 8 rolni od 10 min

ima wikipedia sve.

 

ja sam isto mislio da je 8

 

 

Segment	Length	Time-code	Start	Finish
1	09:34	00:02:30	Close-up (CU), strangulation	Blackout on Brandon's back
2	07:51	00:11:59	Black, pan off Brandon's back	CU Kenneth: "What do you mean?"
3	07:18	00:19:45	Unmasked cut, men crossing to Janet	Blackout on Kenneth's back
4	07:08	00:27:15	Black, pan off Kenneth's back	CU Phillip: "That's a lie."
5	09:57	00:34:34	Unmasked cut, CU Rupert	Blackout on Brandon's back
6	07:33	00:44:21	Black, pan off Brandon's back	Three shot
7	07:46	00:51:56	Unmasked cut, Mrs. Wilson: "Excuse me, sir."	Blackout on Brandon
8	10:06	00:59:44	Black, pan off Brandon	CU Brandon's hand in gun pocket
9	04:37	01:09:51	Unmasked cut, CU Rupert	Blackout on lid of chest
10	05:38	01:14:35	Black, pan up from lid of chest	End of film

 

 

inače ja sam the rope pogledao bez predznanja o fori sa kadrovima u okviru nekog ciklusa hičkoka na b92

jesam naravno primetio da postoji ta igranka, ali mi je film svejedno kick-ass. ne mogu da kažem da sam na to prvo gledanje mnogo pažnje obratio na "eksperiment"

Edited by Ravanelli
Link to comment

prosečni  gledalac u bioskopu to provali ako i provali posle sat vremena. ukoliko to ne zna pre gledanja

 

eksperiment in vivo od jučer

 

 

viktorija kida

💪

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

prosečni  gledalac u bioskopu to provali ako i provali posle sat vremena. ukoliko to ne zna pre gledanja

 

eksperiment in vivo od jučer

 

 

viktorija kida

💪

 

Ja za Viktoriju nista sem rezisera nisam znala pre odlaska u bioskop, tako da je bila bas dobra voznja u svakom smislu. Ne secam se kada sam tacno primetila da je nesto "cudno".

 

U toj Utoji koju sam spomenula je rad kamere bas dobar, mozda i najveci adut filma. Tu jos vise imas utisak da si zajedno sa protagonistima, ima tih scena kada kamera "trci" iza i "pada", bas kao iz vizure osobe koja to isto radi. Mozda mi je tu bilo intenzivnije nego u Viktoriji jer se desava u prirodi i po danu.

Link to comment
9 minutes ago, I*m with the pilots said:

U toj Utoji koju sam spomenula je rad kamere bas dobar, mozda i najveci adut filma.

zato što ima dramaturško opravdanje jer prati tih sat i nešto za koliko se vremena sve odvijalo. to ga i izdvaja od filmova slične sadržine koji izgledaju kao rekonstrukcija, sam događaj pojede dramaturgiju jer je snažniji 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zato što ima dramaturško opravdanje jer prati tih sat i nešto za koliko se vremena sve odvijalo. to ga i izdvaja od filmova slične sadržine koji izgledaju kao rekonstrukcija, sam događaj pojede dramaturgiju jer je snažniji 

 

Eto i naucnog objasnjenja :happy:

Link to comment

U Četiri sobe, poslednja epizoda rađena iz jednog kadra, koja se završava tako što junak ostane bez malog prsta zato što ga je izneverio upaljač, ima rope kao jedini besmisleno pomenuti rekvizit...

Link to comment
5 minutes ago, Reaktor said:

mnoge svadbe su snimljene iz jednog kadra :fantom:

to je već ventilator style

:fantom:

 

 


 

 

lm niko mi ne rece koji je film takođe iz kadra, radnja se dešava u vijetnamu kada tv ekipa prati neku jedinicu koja je krenula u akciju, a kadar je iz ugla tv kamere 

Link to comment

Odgledao Marriage Story.

Nekako mi se čini da filmu fali zaplet tj malo više oko uzroka problema braka i njene želje za razvodom. 

Prva polovina ima malo lufta koji je lepo mogao da bude popunjen ovim što rekoh. Shvatam da je suština u hendlovanju doživljavanju i preživljavanju razvoda, i sviđa mi se kako je to prikazano, mada bih voleo da su u pitanju neki "običniji" ljudi a ne nagrađivani režiser i glumica.

U katarzi filma gde konačno izbacuju iz sebe oboje šta imaju mi se nije svideo kraj njegovog dela gde je govorio kako mašta da umre jer mi uopšte nije delovao kao takav lik niti da mu ona toliko smeta. Možda argument više u prilog onome što rekoh u prvom redu.

Drajver mi je car, svideo mi se njegov performans, i sviđa mi se što su Skarlet napravili na običnu ženu umesto neku nadrkanu cicu. 

Sve u svemu, nadprosečan film što je samo po sebi retkost ali ne bih dao više od 7.2 recimo.

Link to comment
8 hours ago, Ravanelli said:

 

Gadan deda postajes UP, samo neki negativni postovi. Da li bi mogao da argumentujes ovo za BSM? 

 

Imho, kapitalizam je poprilicno prisutan kao pojava u najvecem delu  TWBB, dok u ovom drugom postoji samo ogoljena pohlepa.

 

 

evo sa trivije ajemdibija

 

In the flophouse scene, Howard talks about the value of gold and makes a labor-theory of value argument. "Gold itself ain't worth nothing" except because of the labor that went into "the finding of it." Marx and Engels made the same argument, and before them, John Locke (inspiration for the U.S. Constitution) put it in raw form. " But since gold and silver, being little useful to the life of man in proportion to food, raiment, and carriage, has its value only from the consent of men, whereof labour yet makes, in great part, the measure, it is plain, that men have agreed to a disproportionate and unequal possession of the earth, they having, by a tacit and voluntary consent, found out, a way how a man may fairly possess more land than he himself can use.

 

When Dobbs is surprised by the bandit Goldhat and his two partners in crime at the watering hole near the end of the film, he offers to hire them as mule drivers. But he says he can't pay them now but will pay them later. (They refuse the offer). But here Dobbs is echoing the same offer that Pat McCormick gave to him and Curtin at the start of the movie. In the earlier scene McCormick hired them for a construction job and said he'd pay them later. But he never paid their wages. Was the echoing of this same theme intentional on the part of the writers.

 

Pohlepa je sastavi i neizostavni deo kapitalizma :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...