Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

10 minutes ago, Jumanji said:

Pre dve veceri na HRT There will be blood (2007), i kako mi je davno na spisku, eto bila dobra prilika. Naravno DDL sabio kao i uvek, posle vidim da je dobio ovde Oskara, samo trositi hvalospeve na njega je stvarno besmisleno, bolestan nivo, ali mi sam film nije nesto legao, 'nako.

 

ima ta stvar da je malo muški™

 

meni ona scena kada nađu naftu i klinac ogluvi nešto najbolje u poslednjih ko zna koliko godina. pogotovo je upečatljiva "muzika" tu

Link to comment
4 hours ago, nisam ja said:

A koji pa jeste? 

Ruski kovčeg i viktorija? 

Mislim da viktorija ima jedan prekid, a kovčeg urađen u cugu iz četvrtog puta, zvuk je posle nasniman

 

Ima onaj naš kada Nikola Kojo glumi pokojnog a snima se iz perspektive Web kamere, čini mi se da i taj ima malo kadrova

Link to comment

 

 

 

 

ima ta stvar da je malo muški[emoji769]

 

meni ona scena kada nađu naftu i klinac ogluvi nešto najbolje u poslednjih ko zna koliko godina. pogotovo je upečatljiva "muzika" tu

 

Uf slazem se sa tobom, brutalna je scena.

 

Ali nema veze sto je muski film, nemam taj problem nikada. Prosto sama prica, a da nije DDL sumnjam da bi i imao toliku paznju, jer cinjenica da je on apsolutni nosilac, pored odlicne rezije i fotografije. No, film je svakako za preporuku, samo ona moja unutrasnja emocija nije dobila sta je ocekivala.

 

Link to comment

ja ga recimo nikada nisam raspetljao do kraja, pogotovo sa tim naglašenim biblijskim motivom. sve počevši od krštenja sina naftom.

PTA kaže da je gledao blago sijera madre valjda oko 50 puta dok je pravio film. to je isto bitan dodatak

 

Link to comment
23 minutes ago, Ravanelli said:

ja ga recimo nikada nisam raspetljao do kraja, pogotovo sa tim naglašenim biblijskim motivom. sve počevši od krštenja sina naftom.

PTA kaže da je gledao blago sijera madre valjda oko 50 puta dok je pravio film. to je isto bitan dodatak

 

 

Zato sto su to filmovi o pohlepi kao smrtom grehu i neizbeznom sastojku kapitalizma

Link to comment
4 hours ago, ultra plasticni said:

 

Zato sto su to filmovi o pohlepi kao smrtom grehu i neizbeznom sastojku kapitalizma

 

Sto bi rekao Radovan - Ajde!

 

Doduse u 'blagu' nema kapitalizma

Link to comment

taj jedan kadar je bilo čisto merenje patke, u doba filma, sad tehnologija to omogućava pa i nije toliko čudo kao the rope

 

taj 1 kadar više oduzima filmu nego što daje, al ako je smisleno tj pametno odigrano dramaturški ume ozbiljno da izvoza gledaoca

 


 

msm da je viktorija bez reza

Link to comment
8 hours ago, ultra plasticni said:

Nisi ti gled'o Bogija, vidim ja

 

Gadan deda postajes UP, samo neki negativni postovi. Da li bi mogao da argumentujes ovo za BSM? 

 

Imho, kapitalizam je poprilicno prisutan kao pojava u najvecem delu  TWBB, dok u ovom drugom postoji samo ogoljena pohlepa.

Edited by Ravanelli
Link to comment
6 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

taj jedan kadar je bilo čisto merenje patke, u doba filma, sad tehnologija to omogućava pa i nije toliko čudo kao the rope

 

taj 1 kadar više oduzima filmu nego što daje, al ako je smisleno tj pametno odigrano dramaturški ume ozbiljno da izvoza gledaoca

 


 

msm da je viktorija bez reza

u rope je 3 kadra :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...