Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Meni je sve ovo vrlo čudno.
Odustaješ od prijave koju si podnela, i ostaje ti "žig" lažne prijave?
Ona je podložna tužbi za lažno prijavljivanje?
Ne tvrdim da nije silovana, samo me zapravo zanima koji je mehanizam?
Ovo sa valjanjem u blatu jeste realno, ali do trenutka dok ne podneseš prijavu.



....shiit has hit the fan.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

@JozoMujica
ja nisam shvatio to kao tvrdnju nego kao realnu mogućnost.
a recimo zasnovanu na tome da su slučajevi lažne prijave za silovanje statistička greška, dok su slučajevi neprijavljivanja višestruko veći od prijavljenih. i recimo na tome da je za ovih 4-5 dana u medijima objavljeno i koliko devojka ima godina i iz kog je grada, dok o osumnjičenima npr. nije objavljeno ništa.

  • +1 7
Link to comment
2 minutes ago, aram said:

@JozoMujica
ja nisam shvatio to kao tvrdnju nego kao realnu mogućnost.

 

Onda sam ja pogrešno razumeo jer mi je rečenica "Shvatila je da je ulazak u neki sudski postupak u zemlji Srbiji sam po sebi silovanje, pa da joj ne treba još i ta muka u životu. " zvučala kao tvrdnja.

 

  • +1 1
Link to comment

Meni ishod deluje kako je Uskebasi opisao, ali da ne budem ja ta koja kaže. 

 

Pijana, izašla iz kafića, traže joj dokaz koji nema, a ne seća se baš onako kako joj traže. Seća se, ipak, da joj je nešto protivno volji, urađeno. Ali ništa nije od dokaza na njenoj strani. 

 

Moje verzija, pretpostavljena. A na osnovu toga kako izgleda dan posle. Kao i znanja kako izgledaju sumnjivi slučajevi prijave (uopšte ne ovako).

 

 

  • +1 5
Link to comment
12 minutes ago, aram said:

@JozoMujica
ja nisam shvatio to kao tvrdnju nego kao realnu mogućnost.
a recimo zasnovanu na tome da su slučajevi lažne prijave za silovanje statistička greška, dok su slučajevi neprijavljivanja višestruko veći od prijavljenih. i recimo na tome da je za ovih 4-5 dana u medijima objavljeno i koliko devojka ima godina i iz kog je grada, dok o osumnjičenima npr. nije objavljeno ništa.

 

Tvrdnja je da nismo drzava, tu smo se slozili, to je bitno i da nemas sanse u borbi sa istom.

Ako je objavljeno iz kog je grada to je isto dokaz te tvrdnje.

  • +1 1
Link to comment

ako je morala da se pishe peticija da bi se uopshte saznalo bilo shta, vec je problem. u zemlji u kojoj nema chije gace nisu bile na naslovnoj strani odmah ujutro.

bez vriske ne bismo saznali ni jedno ni drugo. a kad je uprava pritisnuta da daje izjave, sve je odmah sumnjivo zauvek. kod nas je prosto tako.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







  • +1 4
Link to comment

Ovaj slučaj nam samo dokazuje koliko su "novine" pod uticajem onih koji odlučuju o svemu, a nisu urednici. Setimo se jednog vrlo gnusnog slučaja, otmice malolene devojčice od strane Berberina. O tom slučaju su nas izveštavali 24/7, imali smo puno ime i prezime deteta, fotografije, izjave svih mogućih od roditelja do "izvora bliskih istrazi", presude pre hapšenja i da ne nabrajam. Sve smo to imali jer je bombastičan slučaj koji drži pažnju čitalaca, i  prikazuje policiju koja danonoćno radi svoj posao.

U ovoim slučaju nemamo ništa, sem izveštavanja na Nova S, koje je upitno i on line peticije.

 

Ja bih volela da se ništa nije dogodilo, ali život u ovoj zemlji me naučio drugačije.

Edited by Arkadija
  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
22 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pijana, izašla iz kafića


…pritom je Nova godina, javno mesto, guzva, i nigde nikakvih svedoka, i niko s kim je ona bila tamo nije nista primetio (pretpostavljam da nije sama isla na docek)?

Mislim teoretski moguce je ali ne vidim da iko uopste postavlja ta neka pitanja?

 

Izvoli, @aram? Ne kazem to zato sto njoj ne treba verovati nego jer bi se mozda nasao neko da podrzi njenu pricu, ukaze na nesto, cemu vec svedoci zlocina sluze u sudskim procesima

Edited by Leia
  • -1 1
Link to comment

nisam vishe sigurna ni kako kod nas uopshte ide to izveshtavanje o dogadjajima. imam utisak da je onaj lik shto je u pirotu sam otishao da vidi shta se desilo sa cisternama ozbiljan eksces struke, da se to prosto vishe ne radi. nego da se sedi cheka da se informacije podastru odnekud, ili prosto krstari mrezama pa ako se negde neshto nadje. problem je jedino shto to radimo i mi i oni koji treba da obaveste o nechemu blink.png

plus, josh od kad policija nije izashla na hercegovachku, mi nemamo shta da prichamo o njima, da li, shta i kako rade. shto se tiche policije.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







  • +1 5
Link to comment
10 minutes ago, Leia said:


…pritom je Nova godina, javno mesto, guzva, i nigde nikakvih svedoka, i niko s kim je ona bila tamo nije nista primetio (pretpostavljam da nije sama isla na docek)?

Mislim teoretski moguce je ali ne vidim da iko uopste postavlja ta neka pitanja?

 

Izvoli, @aram? Ne kazem to zato sto njoj ne treba verovati nego jer bi se mozda nasao neko da podrzi njenu pricu, ukaze na nesto, cemu vec svedoci zlocina sluze u sudskim procesima

 

Samo ponasanje policije govori da tu ima neceg vise od pukog 'foliranja' neke devojke. Ali kako god, ovo se nije razmotalo a vec je ugaseno sa svih strana tako da...

Link to comment
7 minutes ago, Leia said:

Izvoli, @aram?


leia bre, samo fali da napišeš "a gde su joj modrice, ako se opirala?"
da bi videla da li se neko nečim bavi, nije loše da pročitaš neki članak. a nema ih puno, što takođe nešto znači, kao što je više ljudi ovde primetilo. plus, silovanje spada u vrstu zločina gde se počinilac i žrtva obično poznaju, uopšte nije isključeno da su je silovali baš ti sa kojima je došla u kafić. i to se uopšte nije desilo na doček nove godine. 

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Leia said:

Izvoli, @aram? Ne kazem to zato sto njoj ne treba verovati nego jer bi se mozda nasao neko da podrzi njenu pricu, ukaze na nesto, cemu vec svedoci zlocina sluze u sudskim procesima

 

eh kad bi to išlo tako lako

 

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...