Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

kako gde, negde ne postoji.

sela oko šapca su tek sad dobila kontejnere, pre par nedelja sam se vozala okolo i nema đubreta.

 

i zvuči neverovatno, ali u selima po srbiji stvarno nema kontejnera.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minutes ago, svashtabezneshto said:

kako gde, negde ne postoji.

sela oko šapca su tek sad dobila kontejnere, pre par nedelja sam se vozala okolo i nema đubreta.

 

i zvuči neverovatno, ali u selima po srbiji stvarno nema kontejnera.

 

U nekim. U mom (selo kod Čačka) ima. Đubretari dolaze jednom nedeljno, zna se termin. Ko ima individualnu kantu, izgura je ispred kapije noć ranije).

Link to comment

Nekada ih je bilo, znam za dva malo zabačenija da su imali kontejnere po koje su dolazili valjda jednom nedeljno. S tim što su to bile osamdesete, ko zna na šta to liči danas.

Link to comment

Kod mene u selu, Srem, nema kontejnera, nego svaka kuca ima svoju kantu, koja se iznosi na ulicu ne znam kojim danom, zna se kada prolaze djubretari da pokupe. I to fercera ok cini mi se, nema djubreta po selu. U vikend naselju ima kontejnera, ali vecinu vikendasa mrzi da stanu, izadju iz kola i bace djubre u kontejner, nego najcesce samo zavrljace kroz prozor iz kola u pokretu pa ako pogode kontejner pogode, tako da ima djubreta jedno 200m u krug oko kontejnera.

 

Sut je veci problem, za to je lokalcima preskupo da placaju deponiju suta (kazu da sama deponija nije skupa, dal 500 dinara za kubik suta, al treba odvesti punu prikolicu do tamo, 15-20km u jednom pravcu, izadje oko 150 evra sve ukupno) pa onda celo selo baca sve na neku divlju deponiju.

 

Tako da je problem pola-pola, i do Mileta (vise do tih vikendasa sto dolaze sa strane) a i do opstine, losa organizacija, skupo, plus niko ne kaznjava a mora se i to, batina da radi.

Link to comment

kod mene u selu nema ni kontejnera ni kanti. ima razbacanih kesa posvuda, zavrljačenih iz auta. ja svoje đubre vozim u autu do lazarevca ili aranđelovca, ono "zeleno" do beograda. lokalci spaljuju svoje đubre u buradima . uključujući i plastiku. ja sam u dilemi da li je bolje spaliti plastiku u buretu i dati doprinos širenju ozonske rupe ili je baciti a la ovaj sa džipom da se nakupi pod nekim mostom ili kod brane. reciklaža je nedostupna u selu.

na putu do sela koji god put da izaberem ne mogu da izbegnem bar dve deponije uz drum. odvratno. 

 

sećam se da sam pre par godina video na perućačkom jezeru brodić, doniran od norveške, namenjen skupljanju plastike ispred brane

Link to comment

Meni zvuci neverovatno da neko ko moze da baci djubre u kontejner ili sto kazete ostavi kantu ispred dvorista da djubretari pokupe - to odbije i onda natovari tonu djubreta da sam odveze nekuda. Nema logike.

Tako da bih svoj celokupni hejt usmerila na drzavu tj. vlast, i zbog opsteg raspada sistema i zbog nedostatka kazne za ove sto razbacuju gde im dune. Da pocnu da se naplacuju rigorozne kazne cas posla bi se razvila ekoloska svest kod Mileta, problem je upravo to sto bi u tom slucaju i drzava morala da se iscima da celu tu stvar organizuje na civilizovan nacin. A to ce po svoj prilici biti za 2 do 3 godine

 

 

 

 

Link to comment

leja, to sa kaznama nema šansu u državi sa ogromnim stepenom korupcije upravo u inspekciji. to što ti sanitarni uslovi u kafani nisu po propisu u selima gde nema kontejnera rešava se sa kilo jagnjetine i kilo belog sa sodom. svaki inspektor bi morao da ima jednog kontrolora za vratom.

 

pottuno si u pravu da problem bacanja đubreta može da se reši uvođenjem kontejnera i kanti u svako selo. to gledam u brajkovcu a u krćevcu znam za različite tarife za rezidente sa kantama i vikendaše koji bacaju u kontejnere. čak bi moglo da se i bez ikakve naplate to organizuje, zarad sticanja promene ponašanja. bilo bi moguće kada bi odustali/smanjili bacanje para na gluposti.

 

ono što sam svojevremeno čuo je da se od vlasnika vikendice iza avale tražilo od strane gročanske opštine više novca za iznošenje đubreta nego što on plaća preko infostana za beogradski stan.

 

država mora da reši taj problem.

Link to comment
8 minutes ago, maharaja said:

A ima i sela gde se to odnošenje đubreta naplaćuje, pa Mile neće ili nema, te pali đubre ili prosipa u okolnoj šumi.

upravo sam saznao: rezidenti u krćevcu plaćaju 350 RSD a vikendaši 280 za iznošenje đubreta rezidenti su dobili kante a kontejneri su strateški raspređeni. krćevac je u opštini topola, za onog ko ne zna.

Link to comment

Pa realno odvozenje djubreta iz nekih rastrkanih vikend naselja i kosta mnogo vise nego u gusto naseljenim mestima, po kubnom metru il kako god da racunaju, pa mi ima smisla da se za vikendicu placa vise nego u Beogradu. Plus je vikendica neka vrsta luksuza.

 

Osim korupcije, stvarno je zeznuto organizovati bilo kakve komunalne usluge po srpskim selima, skupo je voziti kamion 50km u krug da bi se napunio. Isto kao i vuci kilometre kanalizacije za mali broj rastrkanih kuca. To onda kosta visestruko vise nego u gradu, a na selu ljudi nemogu da plate to, i vrtimo se u krug.

Link to comment

+1

to će na kraju manje da košta od čišćenja divljih deponija, odnosno saniranje šteta od poplava usled zatrpanih kanala

- problem je što je to novac koji se ne vidi, za razliku od sređivanja nekog trga ili ulice u gradu

Link to comment
4 minutes ago, gone fishing said:

 

- problem je što je to novac koji se ne vidi, za razliku od sređivanja nekog trga ili ulice u gradu

 

Pa kako se ne vidi :huh: pola zemlje se udavi u djubretu 

Nego sns mafija treba samo da skonta da je waste management lukrativan posao, mozda da se posavetuju sa kolegama iz EU

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Najbolje da to ne znaju i da se ne bave time.

 

Pa otkud onda ovakva situacija da se istovaruje djubre gde ko stigne :huh:

 

Link to comment

valjda zato što oni odnose đubre u kontejner a meštanima se dolazi pred kuću. drugo, sve je manje vikendaša. ovde gde sam ja ima bar 10 vikendica, ja sam jedini kojičesto dolazi, sada će 1 stalno da se naseli.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...