Jump to content
Sign in to follow this  
betty

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet

Recommended Posts

gospa buba

otkud znam, ja moram da prochitam i sama, i chekam neke shto ce kao da znaju (mozda). nema tu mnogo, ako je nestabilan sistem (chitaj pare), menjace ga u hodu. sve shto saznam, javliam, posebmo pikanterije :D

bojim se da cemo se poziva 2006/10 i 2011/19 secati sa setom, kao njemachke ol:

sent from bubamoto

gospa buba

jedino ako nisu promenili statut i druge papire a da vece ne zna. shto nije nemoguce i ne bi bili prvi, jer su vec instituti to radilli, ali ne na tu stranu. jesu na stranu da je direktor bog a vece razvlashceno maksimalno, samo mu se periodichno daje znachaj kada treba da se direktorovo zavrshi. za tu potrebu su i veca delegatska i unapred preparirana, sastav se bira po formulama grdjim nego za skupshtinu. koje se naravno menjaju po.potrebi.

granica je predjena za vreme demokrata, kada su formirani upravni odbori gde je vecinu drzala vlada (u svim institutima je tako). i da vece i kad predlozi vecinskog direktora, uo ne prihvati i to je kraj. odavno je tako. divota kad uo hoce tvog choveka, pakao kad nece. niko se nikada nije bunio za princip, samo za imena. za vreme demokrata je teklo ko bog, nasha vlada nash direktor, sad katastrofa. to je tako kad je vaznije da je lako i brzo i shta ce nam.i sistem.i autonomjija. i evo ga iskochi iz mraka.

univerzitet se nije bunio, nishta autonomija, jer oni dozivljavaju institute kao svoje samo oko shangajske liste, ostalo ih ne zanima, ni prava ni obaveze, jer josh ne kuca na njihova vrata.

sent from bubamoto

Rowanoke

Teodorović zeli da se isto kazne mentori i komisija Malog.

maharaja

Što je i logično. I mentori i komisija su mnogo odgovorniji od Malog u ovom slučaju.

maharaja

Danas lepa pobeda Instituta za filozofiju i društvenu teoriju nad SNS ološem. Ozbiljan pritisak sa strane je urodio plodom. Kakva će biti osveta u narednim godinama, videćemo...

Rowanoke
14 hours ago, maharaja said:

Danas lepa pobeda Instituta za filozofiju i društvenu teoriju nad SNS ološem. Ozbiljan pritisak sa strane je urodio plodom. Kakva će biti osveta u narednim godinama, videćemo...

ko je ivan vejvoda?

maharaja

Kako misliš? Pa on je radio baš sve i svašta i ima vrlooo ozbiljnu moć i konekcije.

Akademski to i nije nešto, ali je njemu akademija u zadnjih 20 i više godina ionako sporedna stvar.

gospa buba

kako su pobedili, nisam ispratila?

mislim, sve ce nas koshta, skoro sigurno.

sent from bubamoto

Rowanoke
2 minutes ago, maharaja said:

Kako misliš? Pa on je radio baš sve i svašta i ima vrlooo ozbiljnu moć i konekcije.

Akademski to i nije nešto, ali je njemu akademija u zadnjih 20 i više godina ionako sporedna stvar.

kako je uspeo da bude biran i predlozen?

maharaja
2 minutes ago, gospa buba said:

kako su pobedili, nisam ispratila?

mislim, sve ce nas koshta, skoro sigurno.

sent from bubamoto

uspeli su da dobiju ogromnu akademsku podršku spolja, a onda i političku podršku. Eh, sad, ko je zalegao u Der Ambasadi, ne znam. Ali su za sada odbranili institut od SNS šljama.

Rowanoke

Rowanoke

u petak su  otvorena Zoom vrata za ideje, neko ide?

gospa buba

ne. nije ni pochela ideja vec mi se smuchilo 5x ol:

ima link neki?

sent from bubamoto