Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

On 28.7.2020. at 18:46, Shitgenstein said:

imam ponudu za postdoc. i to baš dobru.

sa dositejima, promisima i idejama se pozdravljam :grozan:

e kako sa vizama i otvorenosti?koja zemlja

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
5 hours ago, gospa buba said:

ne znash uvazenog fichu :D



sent from bubamoto
 

nemam pojma ko je to, 

 

sad pogledah i jutjub video

 

cudi se sto je Novosadski dobio vise od Vince???

 

 

a sto je to problem Novosadskog? to je vec problem Vince?

Link to comment

moram da chujem to, nije mi doshao mejl, zaboravio me hihi.gif

sa uvazenim filipom ima nekoliko problema, glavni su da je izuzetno neprijatan chovek i arogantan saradnik (shto je realno zgodno kad je chovek teoretichar, moze da radi sam [emoji38]ol:. od one pak vrste za koju smo mislili da je izumrla sa sfrj, kao lekar koji urla na pacijenta, recimo), da je shesheljevac od pochetka do kraja, zenomrzac sve vreme, a za vecinu stvari koje kaze o srpskoj nauci, opshte i personalno, debelo vishe od 50% je u pravu [emoji38]ol:

sad ko ga prati duze vreme, i ko poznaje scenu, kao mi neki shto smo 20+ u sistemu, moze da razabere gde su personalni sukobi, gde su tradicionalni sukobi dedinjskih sinova, gde su sukobi unutar vinche (npr sukob tito rankovic i dalje bukti u toj ustanovi i nikako da se zavrshi rolf.gif ), a gde vinche ka ostatku sveta. tako da tu ima apsolutno svega. ali je chovek chesto u pravu. za mnoge stvari.

naravno, ima mnogo neprijatelja svuda, zato shto ne bira mete i ne ustruchava se da ozbiljno vredja ljude, i koje poznaje i koje ne poznaje...

realno sam za sve ovo vreme na istoj strani sa njim mnogo cheshce nego protiv. to me malo brine [emoji38]ol:

sent from bubamoto







Link to comment
47 minutes ago, gospa buba said:

moram da chujem to, nije mi doshao mejl, zaboravio me hihi.gif

sa uvazenim filipom ima nekoliko problema, glavni su da je izuzetno neprijatan chovek i arogantan saradnik (shto je realno zgodno kad je chovek teoretichar, moze da radi sam emoji38.pngol:. od one pak vrste za koju smo mislili da je izumrla sa sfrj, kao lekar koji urla na pacijenta, recimo), da je shesheljevac od pochetka do kraja, zenomrzac sve vreme, a za vecinu stvari koje kaze o srpskoj nauci, opshte i personalno, debelo vishe od 50% je u pravu emoji38.pngol:

sad ko ga prati duze vreme, i ko poznaje scenu, kao mi neki shto smo 20+ u sistemu, moze da razabere gde su personalni sukobi, gde su tradicionalni sukobi dedinjskih sinova, gde su sukobi unutar vinche (npr sukob tito rankovic i dalje bukti u toj ustanovi i nikako da se zavrshi rolf.gif ), a gde vinche ka ostatku sveta. tako da tu ima apsolutno svega. ali je chovek chesto u pravu. za mnoge stvari.

naravno, ima mnogo neprijatelja svuda, zato shto ne bira mete i ne ustruchava se da ozbiljno vredja ljude, i koje poznaje i koje ne poznaje...

realno sam za sve ovo vreme na istoj strani sa njim mnogo cheshce nego protiv. to me malo brine emoji38.pngol:

sent from bubamoto






 

paaaa. Seselj je Doktor Nauka, toliko. hahaha Nije cudno sto se mnogi slazu sa nekim stvarima.

 

 

Ej poslacu ti na mejl ili ne znam da li mogu da ti prikacim attachment u DM.

Link to comment

daleko je uvazeni filip od sheshelja. dodushe ja ni ne znam koliki je sheshelj pravnik. ovaj je pak bio cenjen fizichar svog doba, zaista, bar kako prichaju 'savremenici' koje znam.

ne brigaj za mejl, poslace neko, mi rado pratimo skandale :hihi:

sent from bubamoto



Link to comment

preslushala uvazenog kolegu. za mene je to kao jelovnik, samo chekam koje sledece ime ce da izvuche :rolf:

 

elem, ja uopshte nisam znala da mi se promis izmakao za samo godinu dana :cry: :lolol:

 

jeste da su rekli da nije od doktorata proshlo vishe od ne znam, 10 godina, ali mi nije uopshte palo na pamet da u tu kategoriju upadaju i snashe i dilberi koji su doktoriravali tachno vekovima, neko svojom neko tudjom krivicom, ali svejedno. u moje vreme su mladi bili do 40, dobro se secam, pa ko ziv ko mrtav, jer sam tako jednom uspela da budem mlada gde se nisam nadala :D

 

mislim, ista je to pricha, to je ekipa koja tako radi, osim shto mnogo polaze na reklamu i utisak koji ustanova treba da ostavlja na opshtu javnost***, mnogo manipulishe sistemom, tako su npr razorena i predizajnirana mnoga nauchna veca, tako shto pregledash spisak ko sve moze da udje, i onda dizajnirash kriterijum da ti bude minimalno onih koji su protiv tebe, ako si prigodno na vlasti, raspishesh kriterijum i napunish vece mladim ljudima koji tek treba da napreduju i sigurno da nece zivi da se chuju. onda za 2 gosine menjash kriterijum jel ti treba neshto drugo, itd, to je samo jedna od tehnika. pod parolom da se chuju mladi. a oni jadni ne vide na ochi, koja je zmija ispod kog kamena, ne jedu, ne piju, lebde ubledeli :dry:

 

***shto ja mislim da je glupost, ustanova samo treba da gleda da ne ostavlja losh utisak na opshtu javnost, da ne kradu, ne lazu, ne tuku se, ne pipaju zenksinje po projektima bez jasnog pristanka i to je otprilike to. a kakav utisak ostavlja sinteza magnetskih nanomaterijala na organskim nosachima na opshti publikum, pa, je li, nikakav, ni nauchno ni proizvidno ni na nivou aplikacije. niti moze niti treba...

 

tako nekako ide i sa promisima i idejama, kriterijumi su dizajnirani nalik na neke ozbiljne ustanove, lepo se zamislilo, ali mi idermo u komunizam bez origana™, organizatorima se vrti u glavi shto od novca shto od klijentele koja vrishti pred vratima, direktorima se vrti od overhedinga, kako da udju ovi, a ne udju oni, tako da njegovo zaljenje nad vinchom nije sasvim bez smisla (vincha ima svoje teshke probleme, ali tamo ima i dalje fantastichnih pojedinaca i grupa. mada mislim da i oni polako posustaju, ali je za to kriva drzava).

zgrazavanje nad mladim istrazivachima starim pola veka jeste na mestu, ali onda ne sme da se zgrazava nad onom jednom od 32 godine koja dobi promis, jer ona taman odgovara zadatom opisu ko na slici (a sluchajno npr znam da je odlichna). opet ne smem da tvrdim da je nameshtano, jer jedni shto znam da su bili nacrtani da moraju da dobiju, npr nisu dobili promis, iz potpuno nekih trivijalnih razloga.

 

pricha o nauci u malim zemljama i novcu u nauci mi je sasvim na mestu, o odnosu osnovinih nauka i aplikacije takodje, ali ja sam djak njegovog doba i njegovih vrshnjaka, kad su se stvari i zamishljale drugachije i kad je balans ambicije i finansijskog interesa bio mnogo bolji. danas sam 100% sigurna da kad zamashesh novcem, nece ga dobiti najbolji nego onaj ko ce najbrze da zadovolji kriterijum, a (zaobilaznih) metoda za to ima koliko hocesh. to smo uostalom videli i u ovom maratonskom ciklusu. plus shto lichno imam problem da shvatim budzetiranje i na pomisu i na idejama,  novac koji mora da se da za plate spolja deluje ogromno, ali te plate nisu ne znam kako povecane. onda taj odnos obaveznog lichnog prihoda ostavlja vrlo malo prostora za investiranje u opremu. mi bi se svi, da je moguce, odrekli dobrog dela prihoda da kupimo 1 ozbiljnu mashinu, da dodamo, ali to ne daju.  ali, videcemo kako ce sad da bude. meni je pochetak razuman, kao, hajde da probamo :unsure:

  • Hvala 1
Link to comment

Meni je glavni utisak voditeljka, uzgred jako lepa i prijatna ženica kako sa svom mogućom pažnjom i empatijom brine ko tu koga i zašto u surovom svetu nauke, ko da gledam Sve za ljubav.

 

 

Link to comment
Meni je glavni utisak voditeljka, uzgred jako lepa i prijatna ženica kako sa svom mogućom pažnjom i empatijom brine ko tu koga i zašto u surovom svetu nauke, ko da gledam Sve za ljubav.
 
 
problem je shto svi ti srbinini i srodni medjiji, kojima on prirodno gravitira, shto jer radikal/nacionalista/opozicionar (ma shta mislili o tome), shto jer nema gde (banovan je na mejling listama svih vidjenijih ustanova u nauci, zvanichni mediji/portali nece da imaju nishta s njim, a za.peshcanik nije, pitanje je i da li bi hteo). ti mediji gde odlazi nemaju nikog ko.moze suvislo da isprati oblast, makar na opshtem nivou. i onda jeste sve zaista ljubazna briga u frizerskom salonu i nishta osim toga. sreca je shto on sam vrlo lepo govori i sam organizuje vreme i tok, pa to ima smisla. pa tako kod teshe, tako kod perica i redom, gde ga puste. ja uvek imam utisak da bih ga sve razumela kad bi govorio neku nauku, mada ga nikad nisam slushala da govori bash nauku. da je mogao da bude bash dobar predavach.



sent from bubamoto



Link to comment

Sa fejsbuka. Nije njuz.

 

Koautori nebuloznih studija su Petar Vojvodić iz Klinike za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" i Aleksandra Vojvodić sa Klinike za kožne i polne bolesti VMA, a za koju se navodi da "ima najviše radova objavljenih u časopisima sa visokim impakt faktorom u celom VMA a i Srbiji."
 
1) A Black Hole at the Center of Earth Plays the Role of the Biggest System of Telecommunication for Connecting DNAs, Dark DNAs and Molecules of Water on 4+N- Dimensional Manifold [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31850126/]
 
2) Formation of Neural Circuits in an Expanded Version of Darwin's Theory: Effects of DNAs in Extra Dimensions and within the Earth's Core on Neural Networks [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31850135/]
 
3) A Mathematical Model for the Signal of Death and Emergence of Mind Out of Brain in Izhikevich Neuron Model [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31850137/]
 
4) DNA Waves and Their Applications in Biology [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31850131/]
 
U trećem i četvrtom radu su koautori i Tatjana Vlašković-Jovićević, Jovana Vojvodić, Sanja Dimitrijević, Zorica Perić-Hajzler, Dušica Matović i Goran Šijan. Svi sa VMA.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...