Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

6 minutes ago, Meazza said:

Da me ne shvatis pogresno, takva ekonomija jeste verovatno put u propast, ali ona zaista tako funkcionise.

ja ne sumnjam da funkcioniše, ali upravo je stvar u ovome - propast

 

i sve to tako ide u vremenu u kome bi trebalo da nam je kao sve jasno 

i potrošački mentalitet je put u propast, naravno, ali tu bar postoji iluzija da ti kao nešto treba (a treba nam se više), pa kao na to arčiš pare i resurse, pa hajde

ali ovde se bukvalno radi o tome da se proizvode računi, što reče čađač

mislim, razumem ja sve, ali to je ekonomija besmisla i upravo propasti

 

Link to comment

Nije samo potrošnja struje osnovna prednost (ako se to uopšte može nazvati prednošću) kripto-valuta već činjenica da je praktično nemoguće falsifikovati vrijednost a što sa konvencionalnim valutama i nije slučaj. Jedna sigurnost, uzeta zdravo za gotovo, da je nemoguće da vam u rukama završi falsifikovana novčanica dodaje na vrijednosti BTC-a. 

Prikrivanje tragova transakcija puno znacči onima cčije transakcije su velikih razmjera pa ako oni ulažu dosta u BTC naravno da će i ostatak ekonomije ići tamo gdje ima love. Relativno na dosta mjesta online se nudi BTC u listi sredstava za plaćanje. Moje mišljenje je da će da pukne(/počne da puca) kad na istim tim mjestima primijetite nedostatak takvog vida plaćanja. 

Teorijski (u situaciji da nema ni jedne druge valute, kripto ili konvencionalne) 21m BTC-a bi trebalo da pokrije cjelokupnu svjetsku proizvodnu vrijednost i tad bi 1 BTC vrijedio oko $57 miliona po trenutnom stanju vrijednosti investicija. Mada će posljednji BTC biti pronadjen 2140.-te pa će nivelacija vrijednosti do tad da zavisi od silne mase parametara.

Možda griješim ali tako gledam na stvar.

 

@arčenje Ne vjerujem da je štampanje love manje arčenje resursa, naprotiv

Link to comment

Znam, ali u civilizaciji koja unistava drevne prasume, pluca planete, baca skoro pola proizvedene hrane, truje i ubija prirodu i iznad svega - pravi biznis od oruzja i perpetualnog rata, iskreno mislim da je ovo jedan od najbenignijih problema.

Edited by Meazza
Link to comment
9 minutes ago, Meazza said:

Znam, ali u civilizaciji koja unistava drevne prasume, pluca planete, baca skoro pola proizvedene hrane, truje i ubija prirodu i iznad svega - pravi biznis od oruzja i perpetualnog rata, iskreno mislim da je ovo jedan od najbenignijih problema.

pa ja nigde nisam rekla da civilizacija ide u dobrom smeru

samo mi se ne dopada kuda mi se čini da vodi kriptovaluta. pored svega ostalog

 

a ne dopada mi se kad vidim slike onih ''rudnika''

možda grešim, ali me ne veseli slika takve budućnosti, e sad, subjektivna sam, naravno, i volela bih da grešim

i nikako mi se ne dopada ovoliki hajp oko , u suštinu, špekulacija

 

Link to comment

Mislim da povezujes rec "virtuelno" sa "nepostojece". Ne znam da li je tacno, ali mislim da sam citao da je 75% dolara i evra u stvari virtuelno, dakle bez novcanica. Pa i ovaj sajt ne "postoji" u klasicnom smislu. Hocu da kazem da i virtuelna roba ima svoju vrednost za korisnika kao i bilo koja druga.

Link to comment
48 minutes ago, Meazza said:

Mislim da povezujes rec "virtuelno" sa "nepostojece". Ne znam da li je tacno, ali mislim da sam citao da je 75% dolara i evra u stvari virtuelno, dakle bez novcanica. Pa i ovaj sajt ne "postoji" u klasicnom smislu. Hocu da kazem da i virtuelna roba ima svoju vrednost za korisnika kao i bilo koja druga.

jao :cry:

Link to comment
7 hours ago, dùda said:

ipak, jedno znam. svi u mladosti učimo da dođemo do znanja kojim ćemo obavljati neki posao, društveno koristan, koristan i po sebe, naravno, jer ćemo sebi time obebediti egzistenciju
e sad, ti poslovi su nekad manje nekad više korisni, ali koji god da se pogleda ili analizira, niti jedan sigurno nije društveno beskoristan


Ne razumem, zašto bi branila situaciju gde takva masovna laž vrste pristojniti™ od malih nogu ljude drži u pokornosti i u kojoj taj posao većine obogaćuje manjinu, a bila protiv ovakvog bogaćenja?
 

Link to comment
6 minutes ago, miki.bg said:


Ne razumem, zašto bi branila situaciju gde takva masovna laž vrste pristojniti™ od malih nogu ljude drži u pokornosti i u kojoj taj posao većine obogaćuje manjinu, a bila protiv ovakvog bogaćenja?
 

Ili ja tebe ne razumem ili ti nisi razumeo mene.

Link to comment
5 hours ago, Meazza said:

 

Ekonomija je zasnovana na perpetualnom rastu koji podrazumeva arcenje resursa. Glavno je - potraznja i konzumacija. Verovatno je dobro za ekonomiju sto se trosi tolika struja i sto se proizvode tolike racunarske komponente.

Pokušavaju da pobede eksponencijalnu funkciju pa se iznenade kada periodično sve pukne. 

 

Elem, spisak prvih stotinu imaoca bitkoina. 

 

https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html

 

Obratite pažnju koliki broj njih je prvi bitkoin kupilo ove godine, kao i koji procenat njih i dalje više kupuju nego prodaju. Ovo je institucionalno pumpanje vrednosti. 

 

 

Link to comment
Just now, bigvlada said:

Pokušavaju da pobede eksponencijalnu funkciju pa se iznenade kada periodično sve pukne.

 

Koji ekonomista je bese ono rekao "ne zanima me ko stampa pare dok ja pisem udzbenike ekonomije"?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...