Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Crtež je odličan, ja ovako mator ne bih umeo bolje. 

 

A da ne bude da baš samo pljuckam, evo nešto i na temu od moje drugarice Natalije:

 

 

Link to comment

Ja bih mogao mnogo, mnogo bolje. Crtao sam redovno dok nisam skapirao da je moja devojka  u tome još bolja pa smo podelili uloge, ja sam se držao drveta a ona keramike.

 

Ali  nije stvar u tome. Prosto mi se naslov svideo.

 

And, just a hint: kad vidim da klip traje duže od dva minuta, verovatno ću ga preskočiti. Lakše mi je da čitam.

Link to comment
2 minutes ago, Bujodrag said:

And, just a hint: kad vidim da klip traje duže od dva minuta, verovatno ću ga preskočiti. Lakše mi je da čitam.

 

E neka si mi rekao :lol: 

 

Your loss, Contra Points proizvodi fenomenalne stvari, i zabavne i sadržajne.

Link to comment

Hm hm hm... Generalno samprotiv tih novotarija i promocija equaliy-ja svih vrsta ali...

 

Pre dve godine mi dosla sestricina u posetu. Njen je san da se bavi naukom, pa dok smo obilazili Bg, malo malo naletimo na spomenik nekom znanom srbinu - Tesla, Dositej, Pasic etc... I tako ja njoj pricam istoriju i sta su oni sve dobro i zanimljivo uradili i zasto im ljudi dizu spomenik kad ce ona: "Ujo, a zasto nema spomenika zena?". Tu me je malo uhvatila offguard, sta sad da joj kazem, da su zene u to vreme kao vrhunac svoje emancipacije imale da sede kuci, podizu decu i tracare? 

 

Tako da, ne treba karikirati i ubacivati sada smesne primere "dostignuca", ali verujem da se treba potruditi da se pokaze neki zaista dobar primer za zene koje zele da se bave naukom. 

Link to comment

pa ima primer, eno ona serija shto vodi morgan frimen, dakle gospod lichno, prepuna zenskinja za i protiv teorije struna, dimenzija i crnih rupa. al jebiga ko ce to da gleda. drugo, zensko dete koje hoce da radi sajens niko i nishta nece zaustaviti, to je poriv druge vrste. ili da proshirim, ni jedno dete, bilo kog oblika.

 

kod nas je pak problem estradizacija svega pa i nauke. mora da sija, eksplodira i bude interesantno neobrazovanima, ali po svaku cenu i bez obzira na neznanje/predznanje, a nauchnica najbolje da je nevidjena ribetina. neshto kao doktor filgud shto je doktor...

 

pri chemu zene tuku 50 posto kod nas svuda. shto je opet deo jedne druge priche.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Pre dve godine mi dosla sestricina u posetu. Njen je san da se bavi naukom, pa dok smo obilazili Bg, malo malo naletimo na spomenik nekom znanom srbinu - Tesla, Dositej, Pasic etc... I tako ja njoj pricam istoriju i sta su oni sve dobro i zanimljivo uradili i zasto im ljudi dizu spomenik kad ce ona: "Ujo, a zasto nema spomenika zena?". Tu me je malo uhvatila offguard, sta sad da joj kazem, da su zene u to vreme kao vrhunac svoje emancipacije imale da sede kuci, podizu decu i tracare? 

Pa ako ćeš da budeš iskren, reći ćeš joj da za većinu to jeste bio standard, isto kao što je za većinu muškaraca bio standard da obrađuju zemlju, čuvaju stoku, ili šta već.

 

Onda je odvedeš u NS  da joj pokažeš bistu Mileve Marić i kažeš "evo vidiš, izuzetaka uvek ima, nemoj da ideš sa ostatkom stada nego krči sebi put". 

 

2 hours ago, gospa buba said:

zensko dete koje hoce da radi sajens niko i nishta nece zaustaviti, to je poriv druge vrste.

Tako je. Ideja da decu valja konstruktivno indoktrinirati, subliminalno im sugerisati da krenu u ovom ili onom pravcu, to je budalaština. Kao, poradimo na tome da što više klinaca crta tete u belom mantilu umesto čika u belom mantilu, to će sto posto promeniti stvari, neće im ambicija više biti da postanu Instagram modelsice nego astrofizičarke. Gender sociology za mase.

 

 

Link to comment

Nisam skapirao tekst kao da govori da im treba sugerisati ili ih začarati da se bave naukom nego da kaže da deca opažaju stvarnost i vide da oba pola učestvuju u nauci. 

Ono što Buba kaže, 

 

3 hours ago, gospa buba said:

......

zensko dete koje hoce da radi sajens niko i nishta nece zaustaviti, to je poriv druge vrste. ili da proshirim, ni jedno dete, bilo kog oblika.

 

(....)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

nauchnica najbolje da je nevidjena ribetina. neshto kao doktor filgud shto je doktor...

Ovo implicira da je taj prevarant filgud nekakav frajer, al dobro o ukusima se ne raspravlja :fantom:

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

nauchnica najbolje da je nevidjena ribetina. neshto kao doktor filgud shto je doktor...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čisto žargonski gledano, Dr. Feelgood uglavnom jeste pravi doktor, i to onaj koji deli narkotike i druge fine stvari k'o bombone...

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Pa ako ćeš da budeš iskren, reći ćeš joj da za većinu to jeste bio standard, isto kao što je za većinu muškaraca bio standard da obrađuju zemlju, čuvaju stoku, ili šta već.

 

Onda je odvedeš u NS  da joj pokažeš bistu Mileve Marić i kažeš "evo vidiš, izuzetaka uvek ima, nemoj da ideš sa ostatkom stada nego krči sebi put". 

 

Tako je. Ideja da decu valja konstruktivno indoktrinirati, subliminalno im sugerisati da krenu u ovom ili onom pravcu, to je budalaština. Kao, poradimo na tome da što više klinaca crta tete u belom mantilu umesto čika u belom mantilu, to će sto posto promeniti stvari, neće im ambicija više biti da postanu Instagram modelsice nego astrofizičarke. Gender sociology za mase.

 

 

Свака ти је ка у владике Рада. Сере ми се од тог пропагандног феминизма и његових промотера, а нарочито промотерки које онда својим жиголоима дају веће плате него онима који стварно раде. Жена ми се напати са бабетином која јој води департман, а фаворизује свог љубавника( који може син да јој буде) и још пет-шест младића. Битанга наравно твитује све у 16 против Трампа и његовог сексизма.

Link to comment
57 minutes ago, porucnik vasic said:

Жена ми се напати са бабетином која јој води департман, а фаворизује свог љубавника( који може син да јој буде) и још пет-шест младића. Битанга наравно твитује све у 16 против Трампа и његовог сексизма.

 

Da, to se prilično često događa, pa i u školama/na fakultetima, a posebno u korporativnom okruženju.  Ovo je jedan od pokušaja kratkog i pitkog objašnjenja fenomena: 

 

 

Link to comment
Ovo implicira da je taj prevarant filgud nekakav frajer, al dobro o ukusima se ne raspravlja :fantom:
nije mi to bila namera. ali to je sushtinski taj nivo koji se trazi, neka sharena laza koja treba da privuche i zaseni, pri tome maskirajuci smisao, i posebno - tezinu poduhvata. jer to nije lako i nije za svakog.

kao uostalom i mnoge druge stvari...



sent from bubamoto

Link to comment

nema veze sa tim, naravno, već sa zlopotrebom borbe protiv nasilja nad ženama

 

 

btw, oko nauke, u srbiji i svim bivšim komunističkim zemljeme, % žena u nauci je oko 50%, ali ne može

se reći da je komunizam ,pupupudalekobilo, oslobodio žene i dao im priliku da se bave čime god žele,

i generalno je to ono što zameram srpskom feminizmu, što je u postmiloševićevskoj srbiji

prihvatio da bije bitke žena iz zapadne evrope i usa, iako je društveni položaj žena bitno drugačiji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...