Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

1 hour ago, I*m with the pilots said:

Imam Mg rastvor (spominjala sam pre tog životnog saputnika) ali se nesto tripujem da nije za stomak 

 

:thumbsup:

 

 

  Hide contents

 

 

Ma jok,mazes gde je upala.Deluje lokalno dosta brzo smanji bolove.Ne znam kakve bi veze imao sa stomakom?

Link to comment

Iz mog iskustva, upala najbrže prolazi kad se nastavi sa vežbanjem tih mišića, doduše malo slabijim intenzitetom.

Tako se ubrzava razgradnja mlečne kiseline u mišićima. A bolove su mi delimično olakšali andol/aspirin/paracetamol.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Ma jok,mazes gde je upala.Deluje lokalno dosta brzo smanji bolove.Ne znam kakve bi veze imao sa stomakom?

Kažem da se tripujem :) Verovatno zato što pored tih mišića stoje svi ti organi : D

 

1 hour ago, Filozof manijak said:

Iz mog iskustva, upala najbrže prolazi kad se nastavi sa vežbanjem tih mišića, doduše malo slabijim intenzitetom.

Tako se ubrzava razgradnja mlečne kiseline u mišićima. A bolove su mi delimično olakšali andol/aspirin/paracetamol.

Da, to je tačno. Idem popodne ponovo bajsem, doduše ne na neku turu, ali biće prilike, imam uzbrdo

Link to comment

Jel imao neko iskustvo sa losim drzanjem (sve vise mi se povijaju ledja, ramena, sigurno delom doprinosi i puno sedenja za kompom, ali imala sam taj problem i kad sam redovno pesacila po 20+ km i bajk svaki dan)?

Sta je najefikasnije za ovaj problem? Ako moze ne uopsteno teretana vezbe to sam probala bez nekih rezultata, nego bas ledja, ramena nesto ciljano?

Link to comment
On 27.8.2022. at 14:18, nisam ja said:

čudi me da niko nije reko.  svaka upala mišića nestaje dok si naduvan.  

posle se vrati dou.  

 

Znači da je ona tu samo prestaneš da je registruješ :D

 

@Mel E ovo i meni teba, rekoše mi da sam počeo da se blago grbavim kad sedim, pa pokušavam da se setim da se ispravim. Neko mi reče da na svakih par sati ustanem i stanem do zida blizu, povijene ruke iznad glave tako da laktovi i nadlaktica naležu na zid ravno. Naravno ovo ne radim, zaboravim. Kupio sam novu stolicu i podesio visinu ekrana ali se hvatam da kada radim intenzivnije i na pozivima se približavam previše i povijam se ka kompjuteru, nemam ideja kako to da rešim...

Link to comment
56 minutes ago, Vapad said:

 

Znači da je ona tu samo prestaneš da je registruješ :D

 

@Mel E ovo i meni teba, rekoše mi da sam počeo da se blago grbavim kad sedim, pa pokušavam da se setim da se ispravim. Neko mi reče da na svakih par sati ustanem i stanem do zida blizu, povijene ruke iznad glave tako da laktovi i nadlaktica naležu na zid ravno. Naravno ovo ne radim, zaboravim. Kupio sam novu stolicu i podesio visinu ekrana ali se hvatam da kada radim intenzivnije i na pozivima se približavam previše i povijam se ka kompjuteru, nemam ideja kako to da rešim...

Gume tj elasticne trake i razvlaci.Sve vezbe koje otvaraju sire ledja su dobre protiv grbljenja.Ja imam nasledni faktor i do 30 sam uzgajio solidnu predispoziciju za sve moguce probleme sa vratnim delom ,ali zahvaljujuci vezbama sve ok u cedtrdesetim i ka pedesetim prva kao strela.Zgibovi i velsanje sa tegovima,cak ni ne mora neka tezina vec kontrola pokreta.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
59 minutes ago, Vapad said:

 

Znači da je ona tu samo prestaneš da je registruješ :D

 

@Mel E ovo i meni teba, rekoše mi da sam počeo da se blago grbavim kad sedim, pa pokušavam da se setim da se ispravim. Neko mi reče da na svakih par sati ustanem i stanem do zida blizu, povijene ruke iznad glave tako da laktovi i nadlaktica naležu na zid ravno. Naravno ovo ne radim, zaboravim. Kupio sam novu stolicu i podesio visinu ekrana ali se hvatam da kada radim intenzivnije i na pozivima se približavam previše i povijam se ka kompjuteru, nemam ideja kako to da rešim...

 

Kupicu i ja novu stolicu (mislila sam da ulozim u onu neku osnovnu radnu iz Ikee, markus, vidim 18000 kunem se da je prosli put kad sma gledala bila 14 000... pa se ja mislila...).

Link to comment

Nažalost Mel, ništa ne može bez nekih vezbica.

I ja sam oduvek malo pogrbljena, tj. ramena su mi spuštena na unutra, i ono šta mi malo pomaže je fini trik koji mi je rekao fizijatar: da ne mislim na ramena već da gurne grudni koš napred, tj. da ga podignem (ne znam da li je jasno) i onda to automatski vrati malo i ramena nazad.

Link to comment
9 minutes ago, askeladden said:

Gume tj elasticne trake i razvlaci.Sve vezbe koje otvaraju sire ledja su dobre protiv grbljenja.Ja imam nasledni faktor i do 30 sam uzgajio solidnu predispoziciju za sve moguce probleme sa vratnim delom ,ali zahvaljujuci vezbama sve ok u cedtrdesetim i ka pedesetim prva kao strela.Zgibovi i velsanje sa tegovima,cak ni ne mora neka tezina vec kontrola pokreta.

 

 

Jel ovo:

image.png.65f7360b1354344695bd8d5da45787d7.png

 

Narucicu par tegica ako vec nema negde u kuci nesto zaostalo.

hvala.

Link to comment
29 minutes ago, I*m with the pilots said:

Nažalost Mel, ništa ne može bez nekih vezbica.

I ja sam oduvek malo pogrbljena, tj. ramena su mi spuštena na unutra, i ono šta mi malo pomaže je fini trik koji mi je rekao fizijatar: da ne mislim na ramena već da gurne grudni koš napred, tj. da ga podignem (ne znam da li je jasno) i onda to automatski vrati malo i ramena nazad.

 

Pa jasno je evo isprobavam ovo tvoje. Ma bacicu se ja na vezbe ali hocu tipa dve tri vezbe samo za ledja jer ovo klasika teretana nije nikad radilo u mom slucaju a sad svejedno ni ne mogu u teretanu.

a ovo je fora da hocu nesto da promenim, jer ispravim se ja kad se setim, ali se otpilike setim tek kad me neko opomene, u prevodu 99% vremena idem slouched.

Edited by Mel
Link to comment
18 minutes ago, Mel said:

 

 

Jel ovo:

image.png.65f7360b1354344695bd8d5da45787d7.png

 

Narucicu par tegica ako vec nema negde u kuci nesto zaostalo.

hvala.

To i one lakse ,te su zdravo jake

ovako,samo prilagodis svojoj snazi i formi

Edited by askeladden
  • Hvala 1
Link to comment

Pun mi je djoka vise kicme. Mrzim da vezbam a te vezbe za ciljne stvari su tek nevidjeno dosadne. Da ne davim o losoj kicmi i nekoj skoliozi, ne secam se, i sjebanom L5-s1 disku, sve to verovatno nasledno, al sto se tice ramena, mislim da sam sve probala i da zbog svoje nestrpljivosti nista nisam postigla. Sad vec godinama moj mozak podseca da se ispravim i dignem glavu. To sto kaze pilots, da izbacis grudi. 

Ali posle izvesnog vremena pocne srednji deo koša da boli, tamo pozadi gde je brus, pa onda moram da se istegnem ili muza da nateram da me "ispuca" - kicmu da ispuca, iskrcka.

 

 sve je to povezano. Od karlice do vrata...i ako dole nisi izbalansirana kako treba i trup da ti je jak, stamen, prirodno je da se onda grbavimo (nema za sta da se drzi)  

 

Ako nađeš nesto sto ti odmah poboljsa javi mi. Fotelja, pojasevi, sve je to kod mene privremeno.  

 

Imam od fizioterapeuta bas vezbe za karlicu, ako hoces da probas. 

Vezbe sigurno pomazu al su dosadne dodje mi da zaplacem. Cak i treniram, udaram u djak, mozda mi je stav bolji za 50%, ali i dalje nesvesno ramena unutra teram . I onda se moj svesni alarm upali da se ispravim. 

 

Imam i ravne tabane, zbog kojih sigurno karlica nije sjajna a samim tim ni kicma pa ni onda ramena. 

 

Cak mi je jednom pala ideja da se naprave majice koje bi te bockale izunutra cim bi se pogurio. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
28 minutes ago, mustang said:

Pun mi je djoka vise kicme. Mrzim da vezbam a te vezbe za ciljne stvari su tek nevidjeno dosadne. Da ne davim o losoj kicmi i nekoj skoliozi, ne secam se, i sjebanom L5-s1 disku, sve to verovatno nasledno, al sto se tice ramena, mislim da sam sve probala i da zbog svoje nestrpljivosti nista nisam postigla. Sad vec godinama moj mozak podseca da se ispravim i dignem glavu. To sto kaze pilots, da izbacis grudi. 

Ali posle izvesnog vremena pocne srednji deo koša da boli, tamo pozadi gde je brus, pa onda moram da se istegnem ili muza da nateram da me "ispuca" - kicmu da ispuca, iskrcka.

 

 sve je to povezano. Od karlice do vrata...i ako dole nisi izbalansirana kako treba i trup da ti je jak, stamen, prirodno je da se onda grbavimo (nema za sta da se drzi)  

 

Ako nađeš nesto sto ti odmah poboljsa javi mi. Fotelja, pojasevi, sve je to kod mene privremeno.  

 

Imam od fizioterapeuta bas vezbe za karlicu, ako hoces da probas. 

Vezbe sigurno pomazu al su dosadne dodje mi da zaplacem. Cak i treniram, udaram u djak, mozda mi je stav bolji za 50%, ali i dalje nesvesno ramena unutra teram . I onda se moj svesni alarm upali da se ispravim. 

 

Imam i ravne tabane, zbog kojih sigurno karlica nije sjajna a samim tim ni kicma pa ni onda ramena. 

 

Cak mi je jednom pala ideja da se naprave majice koje bi te bockale izunutra cim bi se pogurio. 

 

 

Jebiga Mustang tek od udaranja ce da ti se povuku ramena napred.A za karlicu kod ravnih tabana pazi sad.Najbolje vreca sa peskom od deset kg i zagrlis je kao dete i cucanj,skrooz dole i da gurnes karlicu napred,kao kad bi zagrlila i podigla dete.Pogrbljenost,samo godine kontra treninga,veslanje,razvlacenje guma ,mrtvo dizanje i svesno drkanje ramena na dole.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...