Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

Just now, Valkyrie said:

Hvala ti mnogo. Za jednu trudnicu je (ležala sa mnom u kovid bolnici prošlog leta) tako da ćeš da se osevapiš ako pomogneš. Ako ne pomogneš izaći će ti čmičak, to je jasno :mad:

 

Ja se sećam da smo imali običan Gaviscon, a za ovaj drugi bih morao da pročeprkam po bazi. Koji grad je u pitanju, možda ću moći da saznam da li ga ima u nekim apotekama? Obično kad nekog leka nema nigde, valja zaći po nekim malo zabačenijim mestima/apotekama.

Link to comment

Ona je iz Novog Pazara, tamo nema nigde, rekli su joj da nema ni kod dobavljača. Pomenula je taj drugi Gaviscon Mint ali ne sme njega već ovaj koji rekoh. Javi šta saznaš, hvala ti 

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Valkyrie said:

Javi šta saznaš, hvala ti 

 

Nemam šta puno da prijavim, koliko vidim taj lek nismo nikad ni nabavljali, imamo samo običan Gaviscon i neku oralnu suspenziju. :sad:

  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

bole me koljena (sam vrh prema kvadricepsu)  kad ustajem. sta mogu da uradim (osim ociglednog tj odlaska kod ortopeda)? cini mi se da mi bicikl tu ne pomaze.

imala sam i nekad ranije taj problem ali je prosao spontano. dr je rekao da je osjetljiva neka hrskavica ali da nije nista posebno.

Link to comment

Imao sam ja nešto slično. Dobio uput za ortopeda, ovaj me poslao kod fizijatra, a on me prosledio na učenje nekoliko jednostavnih vežbi. Dg je bila prevedena na srpski: slabost hrskavice kolena.

Meni je bicikl pomogao tek posle ojačavanja kvadricepsa i okolnih mišića, ali svi znamo da je to individualno.

 

e. E, da, dobio sam neki gel za mackanje nedelju dana, ali nemam sad taj papir ovde, a ne mogu nažalost da se setim imena.

Edited by Malkmus
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Malkmus said:

Imao sam ja nešto slično. Dobio uput za ortopeda, ovaj me poslao kod fizijatra, a on me prosledio na učenje nekoliko jednostavnih vežbi. Dg je bila prevedena na srpski: slabost hrskavice kolena.

Meni je bicikl pomogao tek posle ojačavanja kvadricepsa i okolnih mišića, ali svi znamo da je to individualno.

 

e. E, da, dobio sam neki gel za mackanje nedelju dana, ali nemam sad taj papir ovde, a ne mogu nažalost da se setim imena.

 

 

hvala. i mislila sam da je tako nesto logican slijed. pocecu da radim vjezbe za jacanje kvadricepsa, znam odranije neke, a ubrzo cu i kod ortopeda. 

 

Link to comment
21 minutes ago, nisam ja said:

čučanj, šut

 

to je super, naravno. pocecu ipak sa vjezbama za zene, djecu i starce, ima tih za slaba koljena, npr u lezecem polozaju se noga pruza i savija (sto je sut)

realno je trebalo da ih radim odavno, posto mi je upravo njih ortoped i zadao kad sam prosli put isla kod njega, prije par g.

(meni iskorak bolje gadja kvadriceps nego cucanj, btw, ali znam da nije kod svih tako)

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, morgana said:

bole me koljena (sam vrh prema kvadricepsu)  kad ustajem. sta mogu da uradim (osim ociglednog tj odlaska kod ortopeda)? cini mi se da mi bicikl tu ne pomaze.

imala sam i nekad ranije taj problem ali je prosao spontano. dr je rekao da je osjetljiva neka hrskavica ali da nije nista posebno.

Probaj da izmasiras VMA i tibialis anterior, sa SMR valjkom ili nekom lopticom (teniskom npr).

Nista ne kosta a zna da napravi cuda.

20210717_182749.jpg

Edited by Djuro
  • Hvala 1
Link to comment

Ortaku za to rekli da stavi tegić na nogu i diže iz sedećeg, savija. Ne velika težina, mogu pitam tačno kolika. Mene bolelo mesec dana i prestalo, kontam da je od ovogodišnjeg sedenja. 

  • Hvala 1
Link to comment

Može biti svašta, i to sasvim raznorodno
Ja sam na trčanju naučio za slučajeve (verovatno česte kod rekreativaca, pogovoto neutreniranih) da se, recimo, delić mišlića zgrči i ostane zgrčen, čak se napravi i nešto kao čaura (to sve sigurno ima mnogo stručniji opis i objašnjenje). E takav mišić je zbog te male  zgrčenosti malo kraći, pa je za isti pokret kao i ranije potrebno veće istezanje, i onda boli na sasvim desetom mestu u odnosu na povredu - na kraju mišića, t.j. na tetivi gde je mišić prikačen na kost. Pa još ako se zbog toga tetiva upali, eto dva problema. 

To se rešava "razbijanjem" zgrčenog mesta, t.j. onim rolerom, lopticom... kada roler naleti (ili loptica) pređe preko mesta gde je zgčenje, onda mišić baš zaboli, i to je dobar znak da smo potrefili mesto gde je zgrčenje.

 

  • Hvala 2
Link to comment

mislim da nece biti stete da pokusam sa oba pristupa, i sa masazom i sa laganijim vjezbama, ranije mi i jesu preporucene, a vremenom cu da dodam opterecenje, imam neki nozni teg od kg ili dva

  • +1 1
Link to comment
On 16.7.2021. at 21:43, morgana said:

bole me koljena (sam vrh prema kvadricepsu)  kad ustajem. sta mogu da uradim (osim ociglednog tj odlaska kod ortopeda)? cini mi se da mi bicikl tu ne pomaze.

imala sam i nekad ranije taj problem ali je prosao spontano. dr je rekao da je osjetljiva neka hrskavica ali da nije nista posebno.

Ako ti treba dobar fizio javi se

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...