Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

3 hours ago, goofs said:

Jekoderm je ona mas' za opekotine na bazi ribljeg ulja, a riblje ulje ima vitamina D. Ali sad da li bi smeo da konzumiras tu mast, ne znam, ne zvuci mi bas dobro :huh:

:D drzacu se kapi

Link to comment
Jekoderm je ona mas' za opekotine na bazi ribljeg ulja, a riblje ulje ima vitamina D. Ali sad da li bi smeo da konzumiras tu mast, ne znam, ne zvuci mi bas dobro :huh:
nebre, ima ima ribljih ulja raznih proizvodjacha, ima jekogal, pa povuklo na jekoderm. jekoderm se maze. ako kome treba da maze, onda onaj apoteke beograd, taj je pravi i dobar. za pijenje se daje vigantol kod nas.

sent from bubamoto

Link to comment
  • 2 weeks later...

Poslednja dva meseca nakon biciklotura osecam bas jako zatezanje misica u listovima, nekad i na butinama, ali pre svega je dakle u pitanju deo noge ispod kolena. Mislila sam da ni ne koristim toliko te misice tokom voznje, medjutim, da, na uzbrdici cesto ustajem i teram tako, pa valjda otud. Nema veze da li vozim pola sata ili sat, teren je kod svih slican, mesaju se ravno i uzbrdice.

 

Da li to znaci da mi fali nesto..magnezijum npr? Imam neki tecni magnezijum (zove se "ulje" ali nije pravo ulje) kojim namazem bolna mesta na ledjima povremeno, pocela sam da utrljavam malo i u listove. Ne pomaze bas odmah kao kod ledja.

 

Jednom sam dan posle bicikloture otisla na tajlandsku masazu i kada mi je zena uhvatila noge, majko mila..Nikada takvo nesto nije bilo.

 

Neki predlog/savet?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja sam ove godine dosta vozio, evo pre neki dan sam imao turu od 70km, a onda me je u petak na košarci uhvatio snažan grč koji i danas osećam, tri dana kasnije, a osećao sam i ta zatezanja.

Dobio sam sledeće savete od ljudi koji trče i voze trke:

- da unosim više kalijuma, najbolje pijenjem dva decilitra soka od paradajza dnevno
- da kupim magnezijum u ljuspicama i razmutim ga u vodi, pa to utrljavam u mišiće
- da unosim više soli
- da mažem Shirko - magnezijum - hlorid gel
- da koristim Lioton, pošto u njemu ima natrijuma

Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

Poslednja dva meseca nakon biciklotura osecam bas jako zatezanje misica u listovima, nekad i na butinama, ali pre svega je dakle u pitanju deo noge ispod kolena. Mislila sam da ni ne koristim toliko te misice tokom voznje, medjutim, da, na uzbrdici cesto ustajem i teram tako, pa valjda otud. Nema veze da li vozim pola sata ili sat, teren je kod svih slican, mesaju se ravno i uzbrdice.

 

Da li to znaci da mi fali nesto..magnezijum npr? Imam neki tecni magnezijum (zove se "ulje" ali nije pravo ulje) kojim namazem bolna mesta na ledjima povremeno, pocela sam da utrljavam malo i u listove. Ne pomaze bas odmah kao kod ledja.

 

Jednom sam dan posle bicikloture otisla na tajlandsku masazu i kada mi je zena uhvatila noge, majko mila..Nikada takvo nesto nije bilo.

 

Neki predlog/savet?

 

Mislim da je manjak d3

 

Proveri

 

Simtome koje si opisala su isto moji simptomi bili 

Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

Poslednja dva meseca nakon biciklotura osecam bas jako zatezanje misica u listovima, nekad i na butinama, ali pre svega je dakle u pitanju deo noge ispod kolena. Mislila sam da ni ne koristim toliko te misice tokom voznje, medjutim, da, na uzbrdici cesto ustajem i teram tako, pa valjda otud. Nema veze da li vozim pola sata ili sat, teren je kod svih slican, mesaju se ravno i uzbrdice.

 

Da li to znaci da mi fali nesto..magnezijum npr? Imam neki tecni magnezijum (zove se "ulje" ali nije pravo ulje) kojim namazem bolna mesta na ledjima povremeno, pocela sam da utrljavam malo i u listove. Ne pomaze bas odmah kao kod ledja.

 

Jednom sam dan posle bicikloture otisla na tajlandsku masazu i kada mi je zena uhvatila noge, majko mila..Nikada takvo nesto nije bilo.

 

Neki predlog/savet?

 

 

Masszázs henger (smr). Miért érdemes használnod?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...