Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Taljatele sa sosom tartufa iz teglice i malo pancete, pavlake za kuvanje i pekorina koji je bio otvoren jerbo sam spremao karbonare pre neki dan... I nije uopste lose ispalo :)

 

(Ono veliko s leve strane u woku a pored sitno seckane pancete je njena kozurica, koju stavim masnom stranom na teflon pa lagano przim da se mast otopi... pa se ta kozurica pre nego sto se stavi pavlaka i sir naravno izbaci)

 

 

IMG-20211108-151032.jpg


IMG-20211108-153100.jpg

 

  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment
29 minutes ago, napadaj said:

Dajte recepte za taljatele, hteo sam da tražim još pre neki dan kad je @renne kačio svoje fotke. Jako mi se jedu kad vidim kako vam se sijaju :D

pasta ili saft? da ne kažem umak, preliv

Link to comment

testo: 2 jaja, dve šolje brašna, malo soli, par kavi vode i par kapi ulja, brašno ovde nećeš naći da valja, pa koristi oštro, tip 400

 

preliv: glavića ljubičastog luka, tri čena bluka, par crnih maslinki prodinstaš, dodaš so, biber, origano. Dodaš oko 300g junetine, duplo mlevene, paradajz sok, nekoliko presećenih ćeri paradajzića, dinstaš, krčkaš, dodaš dve šolje vode u kojoj se kuvala pasta, pa na kraju seckani peršun

Vruću pastu stavljaš direktno u vruć sos, narednaš neki ala parmegiano sir i zaliješ sa malo dobroh mulja

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ima da se ponekad nadje u Metrou italijansko brasno u horeca pakovanju od 5 kg. Skuplje od naseg naravno, ali neuporedivo je i po kvalitetu. 

 

Sto se pak sosa uz taljatele - i po meni najbolje se slaze bolonjeze, a Rene je vec dao neki svoj recept za sos na tu foru, pa da se ne ponavljamo. :) (recepata ima milion...)

 

Ima jos jedan koji volim a to su taljatele s komadicima piletine u sosu od pavlake za kuvanje, krem sira i belog luka. Oko 500 gr pileceg filea iseckas na bas sitne kockice / tracice i proprzis na malo maslinovog ulja, da onako dobiju finu boju i budu sasvim isprzeni. Izvadis to meso iz tiganja a u njega eventualno dodas jos malo maslinovog ulja, i 3-4 cena belog luka secenog na tanke listice. Smanjis temperaturu ringle da ti nebi izgoreo beli luk. Kad on pocne onako da menja boju tj. pocinje lagano da tamni, dodas u to 200ml pavlake i jedno 200 gr krem sira. Moze i malo parmezana, ako imas i ako volis. Kuvas sve to da se lepo sjedini, i onda u to stavis malo timijana/origana, vratis ono pilece meso i kuvane taljatele i dobro promeseas. I to je to. Ako ti je ova varijant previse blagog ukusa mozes da zacinis piletinu vegetom pre pecenja u tiganju ili da umrvis jedno pola pilece kocke zq supu kada dodajes pavlaku i krem sir.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Ja taljatele pravim samo sa jajetom. 100 grama brašna, jedno jaje. Mesiš dok ne bude glatko, onda obavezno umotaš u providnu foliju i ostaviš da odmori jedno pola sata.
A najbolji sos uz njih, osim ragua, je sa lisičarkama. Štapiće dimljene mesnate slanine otopiš na maslinovom ulju, propžiš listiće bluka, pa deglaziraš belim vinom. Onda suneš lisičarke i dinstaš dok se tečnost ne ukuva, rkneš u to skuvane taljatele, al dente naravno, vezu sitno seckanog peršuna i kockicu putera.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...