Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

vidim svi smo zajahali na tikvice, ko baba na penziju. ja danas karbonaru sa tikvicama. propržila malo pančete na mulju, dodala (velikodušnu količinu) sitno seckanog bluka, skinula s vatre, posula (velikodušno) timijanom i oiberila sve to velikodušnije nego u prethodne dve instance velikodušnosti.

 

u međuvremenu stavila pastu da se kuva. u velikoj činiji  umutila 4 žumanca sa parmezanom (kolko sam imala, oko 2/3 kesice) i neutralnom pavlakom. 

 

u tiganj sa slaninom ubacila tikvice seckane relativno tanko i na polovine krugova (ja ne umem ovo da kažem :D) i mešala i prevrtala da se sve sjedini.

kad se pasta skuvala, ocedila je i ubacila u tiganj i onda sve to tako toplo ubacila u onu činiju sa žumancima i sirom - mešala dok mi se nije zavrtelo u glavi, da se sve lagano obloži tim sosićem a jaja da se dovoljno termički obrade od vrućeg sadržaja tiganja. naseckala peršuna i još malo dobiberila. 

 

jela i brekćem. i ima za još petoro ljudi, zdravo gladnih. 

 

a neki dan "pohovala" tikvice, samo što sam umesto standardnog poheraja napravila onaj za fish part u fish and chips. belanca, brašno i pivo su osnovni sastojci, začini po želji: ja stavila u prah izmrvljen origano, so&biber i kajen papriku. razvalili se. 

Edited by MaryPoppins
Link to comment

molim te molim te molim te nemoj da govoris neutralna pavlaka. to ne postoji. cak ni na ambalazi ne pise neutralna pavlaka. to je izum kuvara neznalica s domacih televizija iz devedesetih koji nisu mogli da shvate kako to slatka pavlaka moze u slano jelo. i obicno mleko je zapravo slatko mleko, pa niko ne govori neutralno mleko. mi razumni ljudi moramo da zaustavimo taj trend.

vec smo vodili ovu diskusiju :(

 

neutralnom pavlakom. 

 

 

Link to comment

ima, u masnoci. ali devedesetih, kad su kuvari neznalice kuvali na televizijama, kod nas se prodavala samo imlekova slatka pavlaka od 36 posto masti. ova od dvadeset posto koja je dosla posle petog oktobra je pavlaka za kuvanje, ko sto pise na ambalazi. 

Edited by darling
Link to comment

kuvam pasulj sa slaninom..opet treba da nahranim gomilu ljudi..pocela sam isto kao prosli put..istopila slaninicu pa izvadila na toj masnoci prodinstala cluk,ubacila korenasto povrce,pripremljen pasulj,nalila vode,lovorov list,5 manjih krompira ucelo,1 papriku prepolovljenu na pola zbog mirisa,to mozda izvadim kasnije,mozda ne nemam pojma..krompir cu izgnjeciti na kraju da zgusne...to se sada sve krcka..a pola sata pre kraja cu dodati 2 tikvice iseckane na kockice i 2 sake sveze sarene boranije iseckane na kockice,prznuti bluk i zacine..

 

 

sta mislite da dodam i 1 paradajiz skinute kozice?to se jos razmisljam,videcu kakvog sve bude ukusa..mozda malo da osvezi..nemam pojma..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...