Jump to content
IGNORED

Malta


jms_uk

Recommended Posts

Ne znam koliko se pisalo na temi o njoj, ima jedna lepa botanička bašta da se vidi. Ako ti nije poznato o čemu pričam, iskopacu na mapi po sećanju.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, I*m with the pilots said:

Ne znam koliko se pisalo na temi o njoj, ima jedna lepa botanička bašta da se vidi. Ako ti nije poznato o čemu pričam, iskopacu na mapi po sećanju.

 

Da, to je isto kul.

Link to comment

Imam bas dosta bliskih i manje bliskih poznanika na Malti, kumic je tamo vec mozda i pet godina i zove stalno da dodjem ali imam trip od leta avionom pa nisam a sad jos i korona zajebancija. Njemu tamo super, ovde bio vojno lice pa se smorio a tamo neki sef u gradjevinskoj firmi i cepa finu platicu, ima dosta nasih kolega, uvalio se bas dobro. Slao mi neke slike, ne mogu reci da ne zavidim jer sam letnji tip coveka.

Valjda cu se naterati da odem ove godine.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Čini mi se da je u ovom trenutku jako nezgodno iz Srbije ući na Maltu (da ne kažem nemoguće). Gledao sam ja za NG da zapalimo tamo, ali im je Srbija bila na nekoj crnoj listi. E sad sa ovim menjanjem mera svako malo, moguće da je relaksirano, ali treba proveriti.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 3 months later...
On 30.7.2022. at 23:11, Bright Billy said:

Jel ima kupanja na malti pocetkom oktobra?

 

Ima. Ja idem krajem avgusta i nisam jos bio ali prijatelji koji su bili prosle godine se se kupali bez problema. Mislim, ja se i u Liguriji kupam regularno ceo oktobar ako nije bas neko dugo nevreme.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Nije mi jasno kako se oni koji dodju da rade tamo naviknu na klimu. Toliko je vlazno, ustajalo, promaja se jedva stvara od silnih visokih zgrada i hotelcuga i Beogradnavodizaciji San Giljana i ponajvise Slieme. Ravno, bez planina. :cry:

Mdina / Rabat imaju sarma, i ribarska sela (Marsaxlokk naprimer, sa super jeftinim restorancicima na obali), ali nedostatak drveca ne, mozda je doduse lakse van sezone, jer kad je leto i vlaga, bukvalno jedino mesto gde ima vazduha su autobusi (skoro svi sa wi fi-em sto je zgodno za ubijanje vremena od tacke A do tacke B, jer su redovi voznje relativan pojam) i plaza sa zavetrinom. Razgledanje arheoloskih lokaliteta po takvom vremenu ne bih pozeleo ni najgorem neprijatelju arr.

Ramla-Il-Hamra na Gozou pobedjuje Xi sa Kefalonije u narandzasticnosti peska. :D

Malta tkdj nije ni bas najbolje mesto za apstinenciju od fellow Srba, cuju se na svakom koraku a samo Bugibba ima bar dva srpska restorana. :gospode:

Edited by palfoot
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...