Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pristala bih i da jedem 'leba i jogurta, ali da pada sneg na novogodišnje veče i da do ujutru napada 30 cm. Onda još pomalo do Božića, pa posle više nijednom do sledeće zime. E tako, sve sam isplanirala.
ništa od toga,u ponedeljak +6C
Link to comment
mene plase rebra sad.gifa u nabavci sam vec bio juce, reci kako sam iskusanostalo je da kupim samo stvari koje mogu i u bakalnici nabaviti, tipa pivo crni sok i to
dabo, daj savet. kum uzeo jebenih 3.8 kile buta. na koliko stepeni, koliko vremenski, da ne bude ziv iznutri.
Link to comment
dabo, daj savet. kum uzeo jebenih 3.8 kile buta. na koliko stepeni, koliko vremenski, da ne bude ziv iznutri.
nije losa velicina, bogme :) ja bih ovako uradio, ako neko zna bolje, neka me demantuje. špikovao bih to čudo (dobro to se valjda podrazumeva). klocne..pričali smo već o tome, jel da? podlij ga pivom ispod klocni.temperatura: prvo bih grunuo jedno pola sata na 230 stepeni, da se meso dobro poplaši, onda bih smanjio na 150 i maltretirao meso 3 sata, bez ikakvog pipanja i drkanja. nakon ovog bi mu ga dao po maksimumu jedno pola sata. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nije losa velicina, bogme :) ja bih ovako uradio, ako neko zna bolje, neka me demantuje. špikovao bih to čudo (dobro to se valjda podrazumeva). klocne..pričali smo već o tome, jel da? podlij ga pivom ispod klocni.temperatura: prvo bih grunuo jedno pola sata na 230 stepeni, da se meso dobro poplaši, onda bih smanjio na 150 i maltretirao meso 3 sata, bez ikakvog pipanja i drkanja. nakon ovog bi mu ga dao po maksimumu jedno pola sata.
i bi tako -_-
Link to comment

odustala sam od najdželine aromatične salamure za ćurku, jer mlinci ne bi valjali, a najviše zbog njih se i peče ćurka. i ove godine klasika. od začina samo so. kupila sam mladu domaću ćurku od 3,8 kg. potopiću je preko noći u slani rastvor. dodaću možda koje zrno bibera. temeljno sam prostudirala temu i imam još puno ideja kako napraviti salamuru. tradicionalisti u familiji kojima sam nabacila ideju da ove godine eventualno probamo nešto drugačije su me preglasali. najdželin recepat ću isprobati kada budem pravila neku svinjetinu, patku ili poveće pile.

Link to comment

ja cu da kupim smudja od 2 kila i bacicu ga u kratku salamuru, 1 dan. ocekujem da mu to impregnira meso i nista vise, i priblizi nekoj uslovno receno morskijoj strukturi. bas me zanima sta ce da ispadne. ostalo nije bitno, posto me hrana kao takva jos uvek ne vozi nesto posebno pa cu se zajebavati sa zdravijim varijantama u pokusaju da napravim nesto praznicno. pecene cicoke sa ruzmarinom, karpaco od avokada sa pestom, peceni beli luk u maslinovom ulju....

Link to comment
nije losa velicina, bogme :) ja bih ovako uradio, ako neko zna bolje, neka me demantuje. špikovao bih to čudo (dobro to se valjda podrazumeva). klocne..pričali smo već o tome, jel da? podlij ga pivom ispod klocni.temperatura: prvo bih grunuo jedno pola sata na 230 stepeni, da se meso dobro poplaši, onda bih smanjio na 150 i maltretirao meso 3 sata, bez ikakvog pipanja i drkanja. nakon ovog bi mu ga dao po maksimumu jedno pola sata.
jedan predlog: pred ovaj poslednji čin pomešaj u jednoj činiji malo piva i smeđeg sećera, da se sećer otopi. ondak premaži time but.
Link to comment
ja cu da kupim smudja od 2 kila i bacicu ga u kratku salamuru, 1 dan. ocekujem da mu to impregnira meso i nista vise, i priblizi nekoj uslovno receno morskijoj strukturi. bas me zanima sta ce da ispadne. ostalo nije bitno, posto me hrana kao takva jos uvek ne vozi nesto posebno pa cu se zajebavati sa zdravijim varijantama u pokusaju da napravim nesto praznicno. pecene cicoke sa ruzmarinom, karpaco od avokada sa pestom, peceni beli luk u maslinovom ulju....
Upropasti te Rada, crni čoveče...Pečene čičoke sa ruzmarinom... :blink:
Link to comment
jedan predlog: pred ovaj poslednji čin pomešaj u jednoj činiji malo piva i smeđeg sećera, da se sećer otopi. ondak premaži time but.
da da, mislim da Assuck to vec planira ali ima i ko ne zna. glazura je srce svinjetine!
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...