Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

ovce, domace, seoske, se bjene u januaru. jagnjad uopste ne idu na planinu, posto se na planinu ide u proljece, kada u dolinama postaje prevruce a trava se cuva za kosidbu, dok se na planinama snijeg tek otopio. jagnjad ostaju preko ljeta u dolini, bilo da se prodaju kafanama ili se kolju za sopstvene potrebe. ako docekaju jesen, to vise i nije jagnje nego siljeze. ono sto se jede prije maja je uglavnom jednogodisnji brav ili neka od onih rasa ovaca koje se bjene u ljeto. domaca nije sigurno.

 

jagnje, domace, pravo, katuna i ne vidi. dok su ovce u planini hrani se mladom travom i listom. ako vidite seljake da na ledjima nose gomilu tek ozelenjelih grana znaci da imaju jagnjad.

 

i dobre jagnjetine ima, jeo sam i pravu domacu, koju su drzali ljudi koje znam a koji imaju 30 ovaca i koju su pekli 4 sata majstori svog zanata na zaru od vinove loze i hrasta, u stvari za drugu i nisam znao dok nisam dosao u bg, i svakakvu po pecenjarama. najveci problem nije kvalitet mesa nego brzina pecenja. bolja mi je jagnjetina bila kog uzelca u beogradu ili u MBu nego kod bate reljica u kninu (kafana kod tri lovca). jednostavno ova druga je bila pecena na brzinu, a trebalo je da bude spektakularna, dalmatinska, avgustovska jaga.

 

moze se zatrpati solju i na razanj staviti odmrznuta australijska ovca od 70 kila zive vage ili spaliti u furuni samo da sto prije bude gotovo, to ljudi rade. ali te stvari su poprilicno ocigledne i u boljim kafanama toga nema. mnogo je lakse varati vremenu pecenja nego na tome.

Link to comment

konačno overio prehajpovanu vidu. Koje razočaranje. Moram se ograditi da na hejt verovatno utiče fakat da je dok sam čekao porciju otkucavao pun dan kako sam nešto žvakao. Sveden meni sam brzo suzio na neki svinjski ražnjić. Bolje da sam burger uzeo. Ništa, serviran na onoj predosadnoj dasci sa koje se uvek borim da ne sručim sve sebi u krilo, stoji jedan ražnjić u društvu malo krompira, dva naprstka sa nekim salsama i tri listića hlepčića. Preko puta kod gospoje, 4 ćuftice i salata. Bolje na ćevape da sam otišao. Onda da zabašurim i dalje prisutnu glad naručim dezert. Američke palačinke sa prelivom od bele čokolade, badema, maka, džema od narandže. To je bilo ok, ali opet ne vredi te novce.

 

 

drugi rant: U blizini posla se otvorilo nešto što se zove espresso clinic. Kod njih popiješ dopio ( s mlekom) za 160din (povoljno). A u meniju pod americano piše dupli espreso produžen u šolji za čaj. Naručim amerikano u Vidi a oni mi donesoše espreso i hot water on a side da sam produžim, ali malo vode , u onoj posudici za mlekce.

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

da sam produzish espreso??? :blink:

sent from bubamoto
 

a otkud znam. Možda je ta voda za prosuti preko ramena il tako nešto. Šta ću kad sam samo Reynolds Woodcock wanabee.

Link to comment

to je ok

ja npr pijem bez secera i bez mleka i uvek mi bude jaka kafa a kad nekog konobara zamolim da dospe jos vode iz aparata obicno me gleda belo kao sam mu trazila ne znam sta..jbte napravi mi produzeni kao sto pravis i sipni jos jedan mlaz vode...onda obicno sipam jos vode iz case :rolleyez: jer ne idem po tim fensi mestima gde donesu vodu on d sajd

Link to comment

Pa to ti ivi nije kafa vec sranje.

I ja cepam espresnu cisto bez secera i mleka i mogu reci da u vecini mesta nisam zadovoljan kakvocom

Edited by Duci Simonovic
Link to comment

kafe amerikano je to, espreso i vrela voda preko. ne produzeni espreso. znam neke sto piju, uvek popizde kad im produze espreso, tvrde da kiselost kafe nije ista. isto najvise vole kad vrela voda stigne odvojeno pa sami mogu da doziraju. 

 

Edited by cmrlj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...