Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Uh, meni to nekako nije u istoj ravni sa navedenim slučajevima, ni po težini zločina ni po nepobitnim dokazima…


Ali eto, imaš zemlju u kojoj tabloidi vode slučaj i u kojoj svako željan medijske pažnje može doći na tv i izneti svoju bolesnu teoriju o slučaju. Od nekog nebitnog anonimusa, pa do predsednika države. Ono, koliko je fer sudjenje u takvoj atmosferi taj čovek uopšte mogao imati? I koliko kapiram, nek me ispravi neko, dokazi su prilično tanki, a policijski deo traljavo odradjen…

 

Edited by mraki
Link to comment

Kada sam odgledao "Slučaj" Jelene Zorić stekao sam utisak da možda je ovaj i nije ubio ...

Ako su ono svi dokazi koje imaju ,prilično je to nategnuto 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Nema dokaza, cak ni posrednih. Ima samo obecanje predsednika drzave da ce zlocin biti rasvetljen. I to je dovoljno. 

Ako se neko pita kako funkcionise pravosuđe od spora oko medje, do teskog ubistva, ovo je odličan primer. Kad političar lokalnog, ili visokog nivoa nešto obeća, sudije su tu da to ispune 

  • +1 1
Link to comment

jedino novo što smo vidjeli u vezi sa ovim slučajem jeste da je kod nas Ajnšajn mala maca, pošto ni on ne bi uspio da rastegne "nećemo da otkrivamo ko je ubica do ponedjeljka, da ne bude da je to predizborna kampanja" na šest i kusur godina. Dakle, čovjek je 3 dana rastegao na 6 godina, CERN i Gospod bog govna da jedu. 

Link to comment

I kako je sad utvrdjeno da Rebrača nije uzela pare, baš bih voleo da čujem? I zašto je za to trebalo 12 godina?

Mislim, nije neka sofisticirana prevara, tu bi trebalo da je prilično crno-bela situacija, zar ne? :unsure:

Edited by mraki
Link to comment
2 hours ago, Time Crisis said:

 

Kakvi dokazi, jedinstveni sastav blata na kanalu u Borči, koji je istovremeno i jedino mesto gde nema signala mobilne telefonije. Pazi sad ovo:

 

Quote

Podsećamo da je pre nego što je Jelenu lišio života u kanalu, u 16:38 časova Zoran Marjanović je svesno isključio svoj mobilni telefon i postao nedostupan daljem registrovanju baznih stanica mobilne telefonije.

Nakon ubistva, telefon je ponovo uključio u 17:04:28 časova i ponovo postao dostupan odnosno registrovan od strane baznih stanica.

 

Quote

U obrazloženju presude, sudija je pominjala tih 26 minuta koliko je telefon Zorana Marjanovića bio nedostupan. Ona se pozvala da bi, da je iskaz Marjanovića tačan da je bio na nasipu sa ćerkom, dok je Jelena otrčala, taj telefon bio registrovan na baznim stanicama čak i kada je isključen. Ali, ukoliko je bio na istom mestu kao i Jelena, a to je ispod nasipa, gde je pokrivenost signala slabija, onda bi mobilni aparat bio "nevidljiv"

 

Iz ovoga proizilazi da je lik morao da zna da je na tačno određenom mestu slabija pokrivenost signala, i da je baš tu isključio telefon kako bi izbegao praćenje baznih stanica. No,ako je on to znao, isključivanje telefona bi bilo ekstremno glupo, jer bi time praktično signalizirao gde se tada nalazio. Da ne govorim da je nejasno što bi uopšte i nosio mobilni sa sobom ako je planirao ubistvo.

 

Btw, svirepost i podmuklost nisu dokazi da je neko delo izvršeno, već njegove karakteristike.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

U emisiji Slučaj navode da je on prijavio nestanak supruge u 17.30. ubistvo se desilo oko 17h .Nekoliko puta je zvao policiju

Ali tužilaštvo to nije uzelo kao dokaz.Na tom snimku razgovora ,čuje se da nije sam,nego je sa njim policajac u civilu,njegov prijatelj.

Koliko je realno da on nepuna pola sata posle ubistva razgovara sa policajcem a da ovaj ne primeti nešto čudno.

Surovo ubiješ nekog,vijaš se sa njim po šipražju ,blatu,pored obale reke ,nema vreme da promeniš odelo i sretneš policajca .Valjda bi ovaj primetio da je rastrojstvu ,da je napravio

neko sranje...

I to dete ,nije ono beba,zapaža stvari oko sebe ...ako ga je otac ostavio pa otišao da izvrši zločin...verovatno je primetilo da se dešava nešto čudno  

 

Link to comment

Ma mnogo je nelogicnosti. Na pantalonama ima blato, ali nema krv. U autu ima krv, ali nema blato. Nema predmeta kojim je ubijena. Gde je dete bilo sve vreme...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...