Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

ma i meni cudno, nema nikakve logike...to mi rekla osoba od poverenja, kao izglasali su jos 2017. godine da uvode vize za sve

 

samo moglu da zamislim amere kad krenu turisticki i nemaju pojma o vizi i da orave guzve i haos na granici

Link to comment
3 hours ago, mustang said:

jel istina da od 2020 moramo svi van eu da trazimo vizu bez obzira imao usa ili srpski pasos?

 

ETIAS je isto što i američka ESTA, koju svi nosioci pasoša sa kojima se bez vize može ući u SAD moraju da popunjavaju i plaćaju odavno. U suštini EU tek sada uspostavlja recipročnu meru kontra Amerikanaca i Kanađana (Kanada je skoro uvela eTA, što je ista stvar).

Link to comment

Pa sta, kada moze Putintm da udara u retro note, u cemu je problem, sve je to isto... :fantom:

 

 

A i treba se pripremiti za proslavu 23. avgusta, nocne bakljade su za to prava stvar... :sleep:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Je l moze neko da desifruje ovaj PR sa zaduzenjima EU komesara?
 

Protecting Our European Way of Life

Europe Fit for the Digital Age

An Economy that Works for People

A Stronger Europe in the World

 

itd.

 

Je l ovaj umesto Hana?

Laszlo Trocsanyi (Hungary), Neighbourhood and Enlargement

Edited by Budja
Link to comment

Jeste, fala k da nije HDZovka

 

Ovaj prvi portfolio je vladavina zakona i demokratske norme, rekao bih, za peglanje Orbana i Kačinjskog

Ovaj drugi je standardni "digitalni" portfolio koji je bio i u prethodnim komisijama

Ovo treće je verovatno neka socijalna politika

Četvrto ne znam, osim ako to nisu prikačili Borelu, ali on je već visoki predstavnik za spoljne poslove...ako nije on, nije mi jasno uopšte

Link to comment

Mogao si i da postaviš link :dry: a i imena :dry:

 

https://www.politico.eu/article/von-der-leyen-sets-priorities-with-new-commission-lineup/

 

Dakle ovo poslednje jeste Borel. Zašto su mu dali tako retardiran PR naziv, stvarno mi nije jasno, s tim što se on odvojeno nominuje od strane Saveta i jasno je koja mu je uloga.

Ovo digitalno je Vestager, znači klasičan digitalni portfolio samo opet sa retardiranim PR imenom. Ona će sada da juri i da razbucava digitalne monopole, GAFA, ali su je sklonili sa mesta gde može da blokira stvranje ,,evropskih šampiona" (tipa merdžer Simensa i Alstoma).

 

Ovo protecting our european way of life mi nije jasno, jer tu i Vera Jourova sa "values and transparency" što mi liči više na taj rule of law portfolio koji sam spomenuo. Ali u gornje linkovam članku je objašnjenje - Šinas koji će da brani evropski način života će zapravo biti zadužen za migracije. Dombrovskis koji će da brine o ekonomiji koja je za ljude je zapravo potpredsednik Komisije za ekonomske i finansijske poslove. Mada je tu Đentiloni čiji je portfolio jednostavno "ekonomija" bez fensi PRisanja.

Link to comment
Quote

 

The EU commission has been accused of adopting "grotesque" and "fascist" rhetoric after it created a new "Commissioner for Protecting our European Way of Life" to oversee immigration policy.

Incoming president Ursula von der Leyen unveiled the new job along with the rest of her cabinet at a press conference in Brussels on Tuesday, explaining that it would cover migration issues.

But critics said the new job's Orwellian-sounding name suggested that immigrants were a threat to the European way of life. 

 

https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-news-latest-commissioner-for-protecting-our-european-way-of-life-ursula-von-der-leyen-a9098991.html

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kurc (ÖVP) će verovatno moći sa Zelenima da pravi koaliciju, dakle ne mora ni sa jednim od dva prethodna koaliciona partnera (FPÖ i SPÖ).

 

Mesta su zatvorena u 17, dakle ovo je već odmakla projekcija.

 

314453_body_98630_hochrechnung.png?s=54f

 

Edited by vememah
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...