Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

4 minutes ago, steins said:

Niko ni reč o ovom novom filmu Darka Bajića o Svetozaru Miletiću od sinoć?

Meni je bio dosadan. Na pola se podigoh i odoh da perem sudove. Smotano preklapanje radnje iz oktobra 1918. i 1876. (i kasnijih godina).Već mi dosadilo da gledam Lauševića u ulozi preplašenog starca (ovde čika Jove Zmaja). A mogli su makar da izbegnu nabacivanje mađarskog akcenta Peletu.

  • +1 1
Link to comment
On 21.2.2021. at 6:51, radisa said:

Samo što Balaš ima drugačiju priču... Da je scenario bio odvratan (i jeste) i da to što je Samardžić snimio nije uopšte u duhu njegovih pesama (i nije)....

 

u stvari, Balašević je imao primedbu (i) na veličinu uloge koju je Ljubiša bio spreman udeliti Jovani. znam da se sprdao nešto u smislu "pogledao sam scenario i ustanovio da bi Jovana trebalo da ima ukupno jednu repliku koja bi glasila Vaso!"

gledao sam i Ljubišin i Balaševićev film i mogu izjaviti da se radi o dve jednako mizerne besmislice.

Link to comment
Meni je bio dosadan. Na pola se podigoh i odoh da perem sudove. Smotano preklapanje radnje iz oktobra 1918. i 1876. (i kasnijih godina).Već mi dosadilo da gledam Lauševića u ulozi preplašenog starca (ovde čika Jove Zmaja). A mogli su makar da izbegnu nabacivanje mađarskog akcenta Peletu.
pa chekaj, bilo je neko lozenje na tviteru, klasika mi i oni, samo shto nije bilo jasno koji smo koji, ali je najavljivano da videcedu, jedni od tih [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pa chekaj, bilo je neko lozenje na tviteru, klasika mi i oni, samo shto nije bilo jasno koji smo koji, ali je najavljivano da videcedu, jedni od tih emoji38.pngol:

sent from bubamoto
 

Ma jednostavno loš film. Vikipedija nivo istorijske podloge, Šotra nivo dramatike. Šta bi neki Francuzi napravili od teme nacionalno-romantičarskog pokreta, borbe protiv imperija i ugarskih pokvarenjaka, feminizma, političkih, poslovnih i ljubavnih intriga, dvoboja, atentata... Miletić, Jaša, Milica i svi ostali, a i mi s njima, zaslužuju nešto mnogo bolje.

  • +1 1
Link to comment
Ma jednostavno loš film. Vikipedija nivo istorijske podloge, Šotra nivo dramatike. Šta bi neki Francuzi napravili od teme nacionalno-romantičarskog pokreta, borbe protiv imperija i ugarskih pokvarenjaka, feminizma, političkih, poslovnih i ljubavnih intriga, dvoboja, atentata... Miletić, Jaša, Milica i svi ostali, a i mi s njima, zaslužuju nešto mnogo bolje.
neposhten odnos prema nacionalnim temama, ni prvi ni poslednji put sad.gif


edip. ne mogu da verujem da ja jadikujem nad nedostojnim pristupom naci temama :isuse: :rolf:

sent from bubamoto


Link to comment
12 hours ago, ToniAdams said:

zasto?

mislim, zasto si gledo?

Mozda covdk voli Balasevu poetiku, pa ga je zanimalo kakvi su pokusaji prenosenja na  film...

Edited by Misko
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 16.3.2021. at 15:09, renne said:

Nisam znao da je remasterizovan Nešto između, konačno može normalo da se gleda. A ne ona odvratna mutba narandžasta verzija

da..imam ja neku svoju listu 100 filmova koje po meni treba remasterizovati, to bi i bila neka lista mojih 100..

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 20.2.2021. at 17:16, MocaVukotic said:

Uh, to je bilo snimanje... Gore u adi vecinski snimljeno, u tri picke materine iznad beceja, golema gradnja, vrelo leto sto stepeni, rade i mustafa.... Rakija, vino, prasici, jagnjici

Ne diraj mi Adu.:dry:

 

Colonelo je lepo objasnio. Zaštitili su film u paranoji od publike.

 

Najžalije mi je, kada me lokalci pitaju, mnogi od njih su bili statisti na snimanju, gde bi mogli pronaći i pogledati film.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...