Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

i prljave ribarnice sa vodenim izlogom prepunim sharana cija usta izranjaju iz vode pokusavajuci da dodju do kiseonika iz vazduha, kada ga vec u vodi nema vise. :( to bi bio moj prilog na topiku svetska kriza. :mellow:

Link to comment
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

E taj rad, na to sam zaboravio. I smrad ribe kod ribarnica, bitan sastojak.Jebo hipsterske pijace. Kao sedenje u Smokvici vs pivo u parku/birtija.btw, daj split, priča mi se o pijacama. Splituje se sve živo i neživo svaki dan po 15 puta, a kad stvarno zatreba, modova nigde.

Edited by henrik larsson
Link to comment
e, vidim da ima ljudi koji bi da od pijaca naprave "destinacije". pijace su destinacije takve kakve su, nema boljih u gradu Beogradu.a hipsterske pijace na kojima nema kerusa koje spavaju izmedju tezgi, baba koje se svadjaju, nakupaca koji spavaju u kabini "tamica", na kojima nema malih "pekabeta" oko kojih se okupljaju zaludne pivopije, mozete praviti u svoja cetiri zida. ho hoce destinaciju, eno mu Surcin i aerodrom, pa neka ide na destinaciju. ostavite pijace na miru.
jel to tvoj smisao za humor, ili bi ti stvarno smetalo da na nekom neiskoriscenom otvorenom prostoru se povremeno organizuje malo drugacija (na tvom jeziku "hipsterska") pijaca?
Link to comment
jel to tvoj smisao za humor, ili bi ti stvarno smetalo da na nekom neiskoriscenom otvorenom prostoru se povremeno organizuje malo drugacija (na tvom jeziku "hipsterska") pijaca?
Smetalo bi mi da postojece pijace pretvore u nesto malo drugacije, na ledini moze da se pravi sta ko hoce, bas me briga. U stvari, sta se pravim tolerantan, smetalo bi mi, realno, i to sto ti predlazes, ako bi iza toga stajao grad. Postojece pijace su sasvim adekvatne i nude apsolutno svu robu koja je coveku potrebna i ne vidim razlog da se preko leba trazi pogaca.Ko hoce da zakupi ledinu i na njoj pravi privatnu hipstersku pijacu, neka ga.@larsson: nemam pojma, evt da se organizuju nekakve hladnjace u kojima bi sarani bili pobijeni cim ih izvade iz ribnjaka, i da se rashladjeni dostavljaju ribarnicama, a ne da se ceo dan cvare u onim gnusnim tankovima. cenim da bi to poskupelo sarana, ali je sada ionako apsurdno jeftin. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Smetalo bi mi da postojece pijace pretvore u nesto malo drugacije, na ledini moze da se pravi sta ko hoce, bas me briga. U stvari, sta se pravim tolerantan, smetalo bi mi, realno, i to sto ti predlazes, ako bi iza toga stajao grad. Postojece pijace su sasvim adekvatne i nude apsolutno svu robu koja je coveku potrebna i ne vidim razlog da se preko leba trazi pogaca.Ko hoce da zakupi ledinu i na njoj pravi privatnu hipstersku pijacu, neka ga.
sta je to hipsterska pijaca?¿
Link to comment
sta je to hipsterska pijaca?¿
pa ona u barseloni, ocigledno.zasto je hipsterska? po tvom vlastitom priznanju, fali miris unucica, a i previse je lepa. Edited by rajka
Link to comment
sta je to hipsterska pijaca?¿
sterilizovana pijaca na kojoj zakup tezge kosta toliko da u tu pricu mogu uci samo proizvodjaci argentinske brdske nane i prodavci organskog plam paradajza odgajenog iz taorminskog semena. I da po pijaci hodaju zivopisno odeveni prodavci limunane. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
sterilizovana pijaca na kojoj zakup tezge kosta toliko da u tu pricu mogu uci samo proizvodjaci argentinske brdske nane i prodavci plam paradajza odgajenog iz taorminskog semena.
ma hajde, mozes ti to i slikovitije. dovoljno je da sadasnje pijace budu pokrivene, mene tuga uhvati kad vidim bake pod sto gunjeva zimi.
Link to comment
ma hajde, mozes ti to i slikovitije. dovoljno je da sadasnje pijace budu pokrivene, mene tuga uhvati kad vidim bake pod sto gunjeva zimi.
a ne uvati te tuga kada vidis bake pod plasticnim krovom leti, kako umiru od vrucine?pokrivanje - zasto ne, ali ne ovako kao u Beogradu.
Link to comment
dovoljno je da sadasnje pijace budu pokrivene, mene tuga uhvati kad vidim bake pod sto gunjeva zimi.
Ček, je l ovde priča samo o pokrivanju, ili o pretvaranju pijaca u Smokvice?
Link to comment
a ne uvati te tuga kada vidis bake pod plasticnim krovom leti, kako umiru od vrucine?pokrivanje - zasto ne, ali ne ovako kao u Beogradu.
cvrc. pricamo o ljudskom uredjenju a ne skarabudzenju.@Rajka - unucici su sala, naravno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...