Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

1 hour ago, pbg12345 said:

to mu dodje kao neki brzi put

fizicki su ogradom odvojeni smerovi kretanja

 

 

ne znam da li uopste postoji mogucnost da povecaju ogranicenje ali ako ne, onda bi trebali vise kontroloisati ogranicenje

ovako je prilicno suluda situacija da prosto moras voziti brze od dozvoljenog.

Nisam pristalica povećanja ograničenja brzine na magistralnim putevima. Manja bezbednost, a veća potrošnja, šta će nam to?

Link to comment

nisam  ni ja pristalica, samo konstatujem da je trenutno stanje jako lose

dakle, ogranicenje je 80. bukvalno niko ne vozi toliko

autobusi, kao najsporiji (a ima ih bas dosta tu)voze oko 90 , automobili mahom osetno preko toga

 

dakle, da ne bi narusavao saobracaj svojom presporom voznjom prinudjen si da vozis solidno(10 i vise km/h) preko ogranicenja

to jednostavno nije "normalno"

Link to comment

može, ako se ispune neki preduslovi npr:

- ispravljanje dupih i oštrih krivina

- širina asfalta 7,6m tj 3,75m po traci što je standard za autoputeve i imho omogućava bezbedno uletanje u makazice za one kojima 100km/h nije dovoljno

- zabrana poljoprivrednim mašinama kretanje po tim magistralama, što će reći izgradnju novih puteva koji će zaobilaziti sela i gradove, samo što je onda problem to što niko nebi koristio autoputeve :happy:

 imho takvi putevi bi bili 16x korisniji za građane nego izgradnja autoputa za crnu goru kojim će prpći možda 2x godišnje

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Po HU je regionalnim putevima ograničenje 90, a u AT 100. I sve funkcioniše savršeno.

Jeste, ali tamo nema rupa i ostalog da razvališ kola i bubrege. 

Link to comment

Po Sremskoj Mitrovici sam utorkom i masu puta sam video pandure presretace na motorima, cak na nekim trkackim motorima bez obelezja MUPa ili Saobracajne Policije, samo ona rotacija kad te capi. Na putu Sabac-Loznica ih ima na 3,4 mesta i sva sreca na taj put ne idem skoro 2 godine. LO panduri su prilicno zaguljeni i nisu spremni na "saradnju". Obozavaju sluzbena vozila posto za ne placanje ide kazna i na firmu, tj. pravno lice.

 

Mene su proslog novembra pisali za mobilni, a i pre neki dan su me rebnuli za to, oba puta u Sapcu. Zbog tinitusa izbegavam bluetooth, jbg.

 

Dobra stvar su lokalne grupe na viberu u kojima ljudi pisu gde su patrole, fame, radari, presretaci, a zbog prirode posla u 90% slucajeva vozim debelo preko ogranicenja.

Link to comment
1 hour ago, nesha taxista said:

To ti je onda praktično ono što se zove put rezervisan za saobraćaj motornih vozila, a njime i jeste dozvoljeno 100 na sat. 

90

- ali to nije poenta, najviše vremena u putovanju se izgubi zbog ulaska u naseljena mesta, tu je ograničenje 50, imamo zone škola, semafore, neki kombi/kamion istovaruje robu itd

- e sad zamislite da sve to može da se zaobiđe da neko iz kikinde npr uđe u kola i 5:15 h kasnije bude na graničnom prelazu preševo, bez da je ušao na autoput, dakle bez plaćanja putarine koristeći segsi mrežu magistralnih puteva koju bi ja napravio da sam neka vlast :D

Link to comment

dobro to je na koridoru a10, ja sam više mislio na neke relacije tipa SO-NS ili ŠA-NS, na hiljade studenata iz tih gradova i okoline studiraju u NS i značilo bi im skraćenje putovanja za 30-40 min ili za hiljade turista iz BG, PA, NS, ZR koji vole da se kupaju na belocrkvanskim jezerima umesto u mutnom dunavu :happy:

Link to comment
3 hours ago, nesha taxista said:

To ti je onda praktično ono što se zove put rezervisan za saobraćaj motornih vozila, a njime i jeste dozvoljeno 100 na sat. 

 to se sada zove motoput, max 100.

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

dobro to je na koridoru a10, ja sam više mislio na neke relacije tipa SO-NS ili ŠA-NS, na hiljade studenata iz tih gradova i okoline studiraju u NS i značilo bi im skraćenje putovanja za 30-40 min ili za hiljade turista iz BG, PA, NS, ZR koji vole da se kupaju na belocrkvanskim jezerima umesto u mutnom dunavu :happy:

E, pa to je malo teži slučaj jer tu ima dosta sela. I ja bih voleo, pošto i sam ponekad spadam u pomenute turiste.

Link to comment

pa u tome bi i bila poenta pravljenja paralelnih magistralnih puteva, oni nebi ulazili u sela i gradove, već bi prolazili pored njih, naravno postojala bi odvajanja ka naseljima, postojeće puteve bi koristili poljoprivrednici, biciklisti, vozači šlepera, dakle one kategorije učesnika u saobraćaju koji najčešće izazivaju zastoje i formiranje kolona usled nemogućnosti bezbednog obilaženja, naravno onda bi i autobuski prevoznici imali regularne i expres linije između gradova, opet manje autobusa na putevima je uvek + :happy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...