Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

3 minutes ago, askeladden said:

Aditiv je za olaksani start,kao procisti sauk I laksi hladan start.

Saug, sauh, saugen, je mehanicka, u novije vreme elektrikom potpomognuta naprava koja samo i jedino regulise smesu, tacnije odnos vazduha i goriva koje karburator doprema motoru: nema tu nista za prociscavanje.

wheel.jpg

Bogatija smesa znaci vise goriva i ono cuveno presisavanje ako se pretera, vise vazduha u smesi: sve to je kod novih modela izgubilo na znacaju i savladano skoro do perfekcije zahvaljujuci elektronici, naravno, obaska podsistemi kao sto je dovodjenje tecnosti za hladjenje motora karburatoru, itd, itd, sve komplikacija do komplikacije...

To vazi i za dizele, tradicionalno opterecene problemima kod startovanja na niskim temperaturama, ali je i tu - barem u smrtnim relacijama i kod masina za siroku upotrebu - problem resen, a i ako ga ima, pojavi se, u najvecem broju slucajeva prouzrokovan je losim gorivom, vodom u gorivu, kondenzatom stvorenim zbog lose podesenosti motora...

Ne znam o kakvom grejacu tecnosti govoris, jedna od korisnih naprava, rasirena narocito u Severnoj Americi je takozvani grejac bloka motora, block engine heater, neki proizvodjaci ga nude kao fabricku opciju, ima ga i za nabaviti posebno, ali bi hladnoce morale da budu bas arkticke da bi koriscenje te naprave imalo smisla u Evropi, cak i u Skandinaviji.

Da povecava komfor i smanjuje jutarnju glavobolju oko problema sa hladnim motorom - stoji, ali ne u tolikoj meri koju ne bi mogao da resi kvalitetan akumulator, barem na evropskim geografskim sirinama.

I - nije aditiv :) 

A sto se samih aditiva tice, jes da te smorih, ali je za tvoje dobro :D 

Mani to.

Link to comment

meni brat stalno savetuje da stavim, bar jednom u sest meseci...zadnji put kad sam stavila otisla mi pumpa za goriva. od tada, no thank you. sipam tier 1 benzin (nista shell, mobil, amco)...i na taj nacin pokusavam

da ocuvam

Link to comment
  • 2 weeks later...
36 minutes ago, Milosh76 said:

Ja uzeo Exide i radi evo vec treca zima bez problema

 

33 minutes ago, renne said:

Već sam ranije preporučivao, u svim prethodnim kolima sam imao Energizer, pale kao luč

 

Otprilike to je to, ja koristim Exide već duži niz godina. Sećam se da se prvi pokvario na dan posle isteka garancije ali su mi prihvatili istu i dali mi novi koji mi je trajao sigurno jedno 4+ godina. I kada je on crkao, ponovo sam uzeo Exide. Pali iz keca i na -20. 

 

Link to comment
2 minutes ago, Tpojka said:

 

Cijenim da je apel bio maštovit? :happy:

 

Verovao ili ne, momak koji radi tamo mi je prvi ponudio to, pre nego što sam mu bilo šta tražio. Mislim da je bio neki praznik pa je bilo "napisaćemo da se pokvario dok nismo radili tokom praznika" :D

 

Nažalost ta radnjica više ne postoji, ne znam koliko je u korelaciji sa ovim što se meni dogodilo :lol:

 

Link to comment

To se lako proveri po toplom zigu, tako da im je i ta fora propala.Iskljucivo trazi akumulator iz 2018, jer nije iznenadenje da dobijes neki iz 2017 ili ako su bas bezobrazni i iz 2016.

Link to comment

Imam Bosch akumulator,pre njega original Hyundai koji je trajao 6 god.,pola od toga po najcrnjoj zimi i palio je ko mina.Bosh mi drugu ili sada vec trecu sezonu odlicno radi,mada vozim dnevno po 50 km plus pa ima kada i da se dopuni.A i grejac bloka motora ga je cuvao.

Link to comment

zena vozi mazdu 3 dizel. posto je auto relativno nov, do sada nije bilo potrebe za servisiranjem. 

 

medjutoa, sinoc se upalila lampica koja oznacava engine failure. da li osim DIPEM postoji neki servis u koji se auto moze terati u beogradu? gde odrzavate svoje mazde?

Link to comment

Jel vozio neko Golfa 6 benzinca 1.2 TSI? Imam opciju da uvezem sesticu sa tim motorom (za preprodaju, naravno), 105ks, 2011. godiste, samo ne znam jel preslab jer nije bas mali auto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...