Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

25 minutes ago, Calavera said:

 

jok, 8.1

što to sebi radiš?

 

Da si na 7, pa da razumem, ja imam dosta mašina na 7 (virtualnih, doduše) i to ne planiram da diram, dokle god bude išlo, ali 8.1 na 10 je baš lak prelazak...

Link to comment

Jedi the fallen order, izuva iz gaća. 

 

Neverovatan fluid, potkrepljen pričom i celim svetom. 

Fajt nije hek end slesh već mora strateški kao u Dark Soulsima. 

 

Ima kod pirata za nas jeftine. Bocno ps4 kontroler u kućište i mašala radi kao podmazano. 

 

Ne bih ga ni počeo da nije bilo Mandalorijana, al zato sad uživanje. 

Link to comment
13 hours ago, Azdaja said:

Jedi the fallen order, izuva iz gaća. 

 

Neverovatan fluid, potkrepljen pričom i celim svetom. 

Fajt nije hek end slesh već mora strateški kao u Dark Soulsima. 

 

Ima kod pirata za nas jeftine. Bocno ps4 kontroler u kućište i mašala radi kao podmazano. 

 

Ne bih ga ni počeo da nije bilo Mandalorijana, al zato sad uživanje. 

ja kupio i eno skuplja mi prasinu do laznog Bozica bar. A onda cu da se bacim na isti punom silom™. Prosto mi zao da ga igram sada na komade kada realno nemam vremena.

Link to comment

Kapiram te, ja se komadićam jer je sila u ženi jača no u mladoga padawana. 

 

Dobro je što je podeljena na sekvence tj planete manje više pa jedna po jedna. :)

 

Prvog mini bossa iz tipa devetog pokušaja sam secnuo, jebeno je kad si hack and slash pobornik. 

Link to comment
On 8.12.2019. at 11:46, Azdaja said:

Jedi the fallen order, izuva iz gaća. 

 

+1

 

ima igara u kojima od pocetka znas da si u dobrim rukama, a star wars jedi: fallen order je nesumnjivo jedna od njih. udjes u meni, docekaju te opcije "subtitle scale", "film grain" i "exit to windows". kliknes na nju gejm, a u pocetnom sinematiku kontroler zavibrira kad se oni dronovi stvore u krupnom kadru dok kamera odvlaci paznju u daljinu (0:17 i 0:29). otprilike tu negde rekoh sebi kako ce ovo biti odlicna zabava, i to je ostalo tacno od pocetka do kraja igre. fallen order mozda jeste standardno neoriginalna aaa mesavina vise zanrova (borba iz soulsa, pentranje iz uncharteda, metroidvania istrazivanje), ali dovraga, respawn prosto zna znanje.

 

kao sto se i ocekuje od 1 star wars naslova, glavni fokus je na hand-to-hand borbi, a ona je ovde vrlo dobra. lightsaberi mozda nemaju tu tezinu i osecaj kao neka soulsborne oruzja (meni su uglavnom delovali za nijansu presporo), ali implementirani su bolje nego u ostalim sw igrama koje sam igrao. ima tu i par finih sw-specific trikova, tipa pariranje lasera tako da se vrate posaljiocu ili koriscenje sile da smandrljate nekog nesretnika s litice. neprijatelji su iznenadjuce raznovrsni, pa tako osim plejade stormtroopera s razlicitim oruzjima imate i odvojene asortimane zivuljki na svakoj planeti. bosova i minibosova ima vise nego dovoljno i prijatno su raznovrsni, od klasicnih lightsaber duela, preko puskaranja s random bounty hunterima, do fajtova s dzinovskim zverima. sto je najbitnije, fallen order nudi cetiri nivoa tezine, pa tako i oni koji ne mirisu soulsborne naslove imaju prilike da uzivaju :happy: ja sam igrao na trecem (jedi master) i solidno se namucio s prelaskom, mada to ipak najvise zavisi od toga koliko estus shardova stim kanistera nadjete, uglavnom su fino skriveni.

 

sto se istrazivanja tice, tu u igru ulaze ti metroidvania elementi koje sam spominjao. na svakoj planeti koju posetite ce biti prostorija ili oblasti koje su isprva nedostupne, ali cete kasnije moci da im pristupite koriscenjem odredjene dzedajske moci. te moci, je li, ucite tokom igre, a ima ih ukupno cetiri: force slow, force push, force pull, i stari dzedajski favorit dupli skok :D tu je jedini problem sto nema fast travel opcije, sto je malo cudno za igru koja toliko forsira zabavu naustrb realizma. dobro, planeta nema previse, ali zeffo i kashyyyk su meni apsolutno bile previse masivne da bih se vracao na njih i pokusavao da nadjem mesta do kojih ranije nisam mogao da doprem. istini za volju, sva takva mesta su oznacena na 3d mapi, ali ista je toliko nepregledna da unosi vise zabune nego sto koristi. no, planete su umesno dizajnirane, precica ima na pretek, bonfiresi nisu predaleko jedni od drugih, neprijatelja nikad nema previse, te je konacni utisak svakako pozitivan.

 

o likovima i narativu se nema bog zna sta istaci, nece vas oboriti na dupe, ali sve je kompetentno napisano i odglumljeno. cuo sam ljude da se zale kako je cal kestis malo previse generican za glavnog lika, ali meni je mladac iz izvesnih razloga bio skroz simpatican i poistovetljiv™. mnogo bitnije mi je bilo sto su u respawnu svesni da ce ovo malo ko igrati zbog price, tako da vam igra nikad ne oduzima kontrolu duze od par minuta. sto bi se reklo, kompetentnost kao takva.

 

od nedostataka moram spomenuti slab skill tree, koji se postepeno otkljucava dok ucite dzedajske moci. avaj, to se ne desava dovoljno brzo, te je lako moguce da cete procerdati sav exp na slabije abilije pre nego sto otkljucate sledeci tier sa stvarima koje su zapravo bitne, tipa jaci lightsaber damage. tu je onda i ona sitnica koju sam pomenuo gore, tj. da fallen order nema nikakvih problema da iskljuci logiku iz price da bi zabavio igraca. tako imamo neprijatelje koji se niotkuda pojavljuju u zatvorenim kriptama, puteve koje samo dzedaji mogu da koriste, ligthsabere koji u direktnom kontaktu ne prepolove dusmanina, itd. :dry: ovde ukljucujem i potpuno blesave sekvence s klizanjem niz razne padine i nizije, njih ima brat bratu jedno trideset i svaka deluje ko da su je izvukli iz zabavnog parka. nije ovo tolika frka, ja cak u neku ruku i postujem tu zelju da se igrac konstantno zabavlja, ali neke stvari ipak upadaju u oci. spomenucu jos i tehnicke probleme poput dugih ucitavanja i mrljavih tekstura, to nije bas aaa standard.

 

uglavnom, za ljubitelje star warsa ili one koji zele da isprobaju soulsborne borbu u manje zahtevnom okruzenju, ovo je mast plej. da prostite na otrcanoj frazi, ali fallen order je na prvom mestu kvalitetna igra, a tek onda kvalitetna star wars igra. doduse, ja verovatno nisam neko ko bi tu mogao da unese dozu objektivnosti s obzirom da mi do serijala nije previse stalo, no eto, laicko misljenje je tu :sleep: evo sta o igri kaze cenjeni dan stapleton:

 

 

tokom prethodnih mesec dana sam natenane gustirao i odin sphere leifthrasir, apdejtovani remaster originalne odinove sfere iz 2007. godine. mada se tehnicki radi o beat-em-up sidescrolleru s rpg elementima, leifthrasir ubacuje gomilu novih ideja u formulu. dva razlicita resursa za specijalne napade i abilitije, pregledne cirkularne mape, uvrnut sistem apgrejdovanja, kuvanje, alhemija, biljke koje beze kad ih iskopate, voce koje jede duse, itd. kad se na to doda cinjenica da tokom igre upravljate s pet razlicitih likova od kojih svaki ima po dve grupe skilova i abilitija, dobijate 1 vrlo ambiciozan i dopadljiv buckuris. balans nije bas idealan (obicni neprijatelji skoro nikad nisu pretnja), no bosovi zahtevaju odredjeni nivo taktiziranja i pametnijeg koriscenja resursa. sve je to sjajno nacrtano i odlicno animirano, sto je svojevremeno bio i glavni adut originalne odinove sfere, i sve to u lagodnih 60 fpsa.

 

narativ je standardan anime fare, mada mu se igra posvecuje sa zavidnom iskrenoscu i entuzijazmom. ono sto ga prilicno vadi je da je cela stvar ispricana u rashomon stilu, te sa svakim likom odradjujete pricu od pocetka do kraja pre nego sto predjete na sledecu perspektivu. leifthrasir tu ubacuje jos 1 zanimljiv detalj i dopusta vam da u svakom trenutku proverite u kom ste trenutku u prici i sta se desava s ostalim protagonistima. doduse, ovo je nesto sto bi vas verovatno vise zanimalo pri pocetku igre nego pri kraju, s obzirom da se tu nema bog zna sta videti :dry: svejedno, ovo je nadasve originalan metod pripovedanja, steta je sto ga ne vidjamo cesce.

 

vi se sad nesumnjivo pitate sta onda ne valja s tim nesretnim leifthrasirom, a ja odgovaram: repetativnost. kao i frapantan broj japanskih naslova, leifthrasir prosto predugo traje za ono sto pruza, i ta dopadljiva formula s pocetka se na kraju razvodni. nema tu pravog grinda jer nema neke potrebe za ponavljanjem nivoa, no osnovni gameplay je ipak previse jednolican. s prva cetiri lika nema toliko problema jer svaki nudi nesto drugo: gwendolyn je leteca valkira, cornelius okretni zec, mercedes ima luk i strele, a oswald ima berserk mod u kojem sabije sve za par sekundi. no, onda treba da potrosite jos 6-7 sati s velvet, ni po cemu posebnim all-round likom s najslabijim mocima i abilitijima u igri. onda ide epilog, tokom kojeg sam ja s uzasom shvatio da ce svi morati da se biju s po 1 bosom naoruzani iskljucivo onim sto im je ostalo na kraju njihove price. s obzirom da mojoj gvendolini nije ostalo apsolutno nista (tad jos nisam bio skroz usao u borbeni sistem :sleep:), batalio sam celu stvar i odgledao kraj na jutjubu.

 

uprkos tom kiselom zavrsetku, leifthrasir ostavlja pozitivan utisak. ja originalnu odinovu sferu nisam igrao onomad, ali cuo sam da je ovo u svakom pogledu unapredjena verzija, pa valjda nema ni potrebe da se cimam. snimio sam neki osnovni gameplay loop u igri, ima pomalo od svega sto sam pominjao gore, ukljucujuci i trenutak kad osramocen pobegnem od kuvara jer nemam potrebne sastojke:

 

 

Edited by Calavera
Link to comment

Sviđa mi se (za sad) Outer Worlds, ko je voleo Fallout New Vegas, voleće i ovo, ista firma ih je pravila. Kažu da je 'antikapitalistička' igra i to mi se sviđa, ali tek sam počeo da je igram pa ćemo videti.

Link to comment

Jel' imao neko prilike da oproba neku od milion handheld retro konzola koje iskacu na kilo ove godine? Konkretno me zanima ova SUP konzolica koja tera cini mi se NES igre, 15-ak dolara ali nisam siguran da li su originalne igre ili klonovi.

Link to comment

kad je edmund mcmillen onomad najavio the legend of bum-bo, mnogi su se zapitali zasto takav 1 velikan indie scene traci vreme na match-4 igru. normalno, iskusnom oku poput mog je odmah bilo jasno da se radi o intrigantnoj kombinaciji klasicnog match-4 gejmpleja i roguelike elemenata :sleep: da, match-4 je i dalje glavni deo igre, no tu su i 1) neprijatelji i bosovi koji se valjaju poraziti, 2) itemi i trinketi koje skupljate tokom svakog prelaska. vecina itema donosi neki vid manipulacije tablom s resursima (imate video dole da vidite kako to izgleda u praksi), no ima i onih koji prave stetu, sluze kao stit, zaslepljuju dusmane, itd. pored toga imate i sest razlicitih bumba s kojima mozete zapoceti igru, od kojih svaki dolazi sa sopstvenom kolekcijom itema. dakle, raznovrsnost je na visokom nivou, svaki prelazak je osetno drugaciji od drugog, i kad je sve kako treba, igra je zaista vrlo zabavna. steta je jedino sto nesto uglavnom nije kako treba.

 

prvi problem je sto je proslo mesec i kusur dana od izlaska igre, a bumbo je i dalje u losem stanju u pogledu bagova. nevidljive prepreke u borbi, achievementi koji se ne registruju, opcije na koje se ne moze kliknuti, i tako blize. o meniju ne zelim ni da pricam, na pocetku mozete namestiti jacinu zvuka, tokom prelaska imate opcije "continue" i "new game", i to je to :isuse: vecina softlockova je navodno sredjeno, ali i dalje su velike sanse da ce igra u 1 trenutku prosto zabagovati, pa cete morati da je ubijete iz task managera ja sam verovatno imao manje srece nego vecina drugih s obzirom da mi se ovo mahom desavalo kad sam vec ulozio 30-50 minuta u prelazak, ali ovo je nedopustivo za naslov koji nije u early accessu. edmund ovo pravda time sto samo on i 1 programer rade na igri, s tim sto je ovaj izgleda neki mali od tetke™ kojem je ovo prva igra u karijeri.

 

jos manje mi se svidja sto je balans u igri uzasan, i to kazem kao neko ko ne trazi savrsenstvo tipa slay the spire. gomila itema je beskorisno, vecina kosta previse ili premalo za ono sto nude, a ima i itema koji ce vas bukvalno sami odneti do pobede. jeste, i isaac je bio takav, ali to je akcija, a ovo puzzler. kad pomenuh isaaca, jos 1 stvar iskopirana odatle je da svi itemi imaju nejasne opise, a nema ni tooltipova koji bi vas podsetili cemu trinketi sluze dok vam stoje u meniju. neprijatelji takodje imaju razne ikone iznad glave za koje necete imati pojma sta rade dok ih ne vidite u akciji, tako da prvih par sati igre neminovno izaziva frust. no, najgora dizajnerska odluka je ipak to sto nakon svakog uspesnog prelaska bacate kockice da vidite hoce se to uracunati kao pobeda ili ne. u igri je trenutno glavni cilj otkljucati tajnog bumba tako sto cete sa svim drugim likovima preci igru po dva puta, pa promasivanje dzekpota maltene znaci da ste bacili sat vremena u vetar.

 

uglavnom, ja sam se prilicno zajebao sto sam ovo igrao odmah po izlasku umesto da cekam, sta znam, par godina da sve dovedu u red. i dalje mislim da bumbo ima gomilu potencijala, ali trenutno je samo dobra igra skrivena u losoj igri. evo malo gameplaya, cisto da primetite isaacov uticaj na estetiku:

 

 

Link to comment

Odigrao Man of Medan.

 

Steta velikog potencijala jer je ono bas veliko razocarenje. Duzina igre na stranu (oko 4 sata) ona prica je jednostavno predvidljiva, dosadna i u svega 3 cina niti se razvije neka povezanost sa likovima niti se oni nesto posebno medjusobno povezu.

 

Grafika je ok, ali losija nego u Until Dawn, Detroit i da ne pominjem.  Prica iz te dve igre se ne da ni porediti. Ja sam igrao u kombinaciju sa jos 4oro ljudi, sto je zaista zabavno kada bi prica bilo koga i malo povukala.

 

Ovako osecaj je kao da je osrednji telltale naslov nabio u dobru grafiku.

 

Koliko sam skontao plan im je da izbace jos 3 odvojene price sa istim naratorom, ali ako ce biti slicne ovome, stvarno ne moraju da se trude.

Link to comment
I dalje ne mogu da skapiram kako im se isplati ovo davanje igara za dž 
Glavni problem je što ljudi malo igara imaju na Epic, svi su skupili gomilu na Steam... ovo je očekivan potez jer sad po 10, 20 i više free igara imaju igrači i lakše će se opredeliti za kupovinu na Epic. Gradi se library :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...