Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

9 minutes ago, Calavera said:

mislim da ste me pomesali s profesionalnim strimerom, ja ovde samo prijavljujem cega se igram :D

 

hehe, pa koliko igraš, mogao bi da naplatiš

Link to comment
4 hours ago, Calavera said:

nije mi u planu, ocene nisu dovoljno dobre, a previse me podseca na kilavi brothers: a tale of two sons. ako tu pise da igram, onda link definitivno ne valja :dry:

 

Bila je izlistana uz razne druge friške, i broj tvojih odigranih sati u svakoj... džabe se sad izvlačiš :sleep:

Link to comment

misim da je to main page na sajtu, za ovo sto sam ja igrao ti ipak treba account :happy: ja inace nikad ne merim duzinu, da prostite, sem onako odokativno.

Link to comment

source.gif

 

Cerebromorfoza ne funkcioniše tako :fantom: 

 

Larve majnd flejera pojedu mozak odmah, onda krenu da rastu i razvijaju se unutar lobanje leša koji su im odrasli obezbedili. To traje danima ili nedeljama, na kraju izrastu pipci i ostalo ilitidsko tkivo koje se nekako nadoveže na muskulaturu žrtve pa zato konačni rezultat ima humanoidni oblik.

 

Dakle mind flayers nisu vampiri/vukodlaci sa pipcima, nisu parazitska čudovišta koja živog čoveka nekako zaraze pa iznutra transformišu. OK je i to, volim ja i te trope, ali mind flayers su nešto sasvim drugo. Oni ljude mentalno kontrolišu sa distance, odgajaju ih pre nego što im pojedu mozak u communal eating ritualima (jedan jede fizički, a ceo amfiteatar učestvuje empatski). Šteta bi bilo da igra promaši temu i ponudi nam body horror gde mu mesto nije.

 

Link to comment

Larian je imao toliko dobrih naslova u Divinity serijalu, pa se nadam da ce i ovo odraditi kako treba. Tim pre sto tu ideju imaju vec dugo (zvanicno jos pre drugog dela OS).

Edited by Miljenko
Link to comment

da prozborimo koju lepu rec o void bastardsima, s obzirom da sam bio prilicno navucen na njega ovih skoro dve nedelje.  kao prvo, bitno je primetiti da ovo nije roguelite (ili roguelike), vec punokrvna singleplayer kampanja od 8-15 sati s roguelite elementima i solidnim replay value potencijalom. zanrovski gledano, radi se o duzoj verziji ftla koji menja stratesku borbu izmedju brodova za infiltraciju istih, sto je u sustini hibrid akcije i stealtha iz prvog lica. skrecem paznju na ovo jer sam tokom prvih par sati igranja usled pogresnih ocekivanja bio prilicno razocaran slabasnom raznovrsnoscu oruzja, brodova i neprijatelja. ne, srz void bastardsa je zapravo u craftingu:

 

Os7Gv0x.jpg

 

cela kampanja se vrti oko action itema koje treba kraftovati, za sta vam trebaju odredjeni delovi ili materijali koje nalazite na brodovima. akvizicija luksuznijih delova ce zahtevati odlazak u rizicnije delove svemira, no do tad cete i sami biti opskrbljeni jacim arsenalom oruzja i gadgeta koje ste kraftovali. ako ne igrate u ironman modu, smrt je tek privremena smetnja, jer svaki sledeci lik koga vodite nasledjuje kompletan crafting tree. ovo sad malo zvuci kao 1 veliki grind, sto u sustini i jeste, ali odradjen je na vrlo pametan i dopadljiv nacin. za pocetak, ovo je 1 od onih divnih naslova koji igracu uvek daje dovoljno informacija da donese pravu odluku. dok ste na ftl mapi, svaki brod ce vam jasno predociti sta mozete da ocekujete u njemu, od neprijatelja i materijala do dodatnih random parametara. ovakvo obilje informacija znaci da je biranje optimalnog puta vazda zabavna aktivnost, jer cete u svakom trenutku znati sta vam najvise treba.

 

sto se tice akcionog dela, tu su stvari komplikovanije. neprijatelji i kamere vas malo prelako primecuju, animacija oruzja ne blista (bar u poredjenju s trinaesticom), a napucavanje ne zavisi samo od vaseg nisana, vec i od rnga. ukratko, fps elementi bi bas upadali u oci u nekom klasicnijem primerku zanra, ali valjda je zato ovo i reklamirano kao strateska pucacina. zapravo, taj strateski element je prava zvezda predstave. s obzirom da je vecina protivnika slaba na odredjeno oruzje, biranje weapon loadouta pre misije se retko svodi na uzimanje najjacih stvari koje posedujete. ekonomija igre je dosta naklonjena igracu, pa cete za vecinu oruzja imati dovoljno municije, mada se i tu neretko mora paziti na svaki metak. sistem respawnovanja neprijatelja je dobrodosao, jer ste tako uvek rastrzani izmedju dodatnog istrazivanja i bekstva na bezbedno u najboljem maniru invisible, inc.

 

jasno, pitanje je koliko bi me se sve ovo dojmilo da prezentacija nije ovako kvalitetna. mislim, meni je cel shading najomiljeniji graficki stil na kugli zemaljskoj, pa kapiram da nisam objektivan kad kazem da mi je ovo 1 od najlepsih igara koje sam igrao :happy: uticaj freedom forcea je vise nego ocigledan, sto nije neko cudo s obzirom da je na igri radio veteran tog serijala benjamin lee. dizajn neprijatelja je kvalitetan (mada opet, bilo bi lepo da ih je vise), zvuci u obliku reci su fino implementirani, a otvaranje i zatvaranje vrata me nikad nece smoriti. ono malo price (courtesy of cara ellison, ex-rock paper shotgun) sto igra nudi je simpaticna jadikovka o zlu birokratije, i skroz odgovara tonu ostatka igre.

 

s malo vise sadrzaja i dodatnog balansiranja u nekoj blizoj buducnosti, void bastards bi lako mogao postati objektivni klasik. recimo, meni je enter the gungeon svojevremeno bio odlican roguelike, a konacna verzije te igre je opet daleko kvalitetnije iskustvo. neka se to ponovi i ovde, i mojoj sreci nece biti kraja. in d mintajm, malo gameplaya:

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...