Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Nije mi jasno, svuda je informacija da su ostaci uoceni desetak kilometara od tacke poslednjeg kontakta, sto znaci da je avion bukvalno propao sa devet kilometara u okean (inace moze da "jedri" nekoliko desetina kilometara sa te visine bez motora?)

 

Onda info da je uocen tobogan i camci na naduvavanje, sto znaci da nije pao nego prinudno sleteo. Kako sa te visine tako bluzu da sleti jbt. Pa to je kao od Zemuna do Zvezdare.

Link to comment

Nije mi jasno, svuda je informacija da su ostaci uoceni desetak kilometara od tacke poslednjeg kontakta, sto znaci da je avion bukvalno propao sa devet kilometara u okean (inace moze da "jedri" nekoliko desetina kilometara sa te visine bez motora?)

 

Onda info da je uocen tobogan i camci na naduvavanje, sto znaci da nije pao nego prinudno sleteo. Kako sa te visine tako bluzu da sleti jbt. Pa to je kao od Zemuna do Zvezdare.

to za tobogan i čamce je neko slobodno interpretirao. do sada su pronađena vrata, kofer, ali ne putnički nego neki avionski za opremu... i tri tela. to i nisu neki dokazi da je bilo prinudnog sletanja. na pinku su u vestima javili da je izvađeno 40 tela... valjda bolje pokrivaju lice mesta od ccn-a.

Link to comment

Nije mi jasno, svuda je informacija da su ostaci uoceni desetak kilometara od tacke poslednjeg kontakta, sto znaci da je avion bukvalno propao sa devet kilometara u okean (inace moze da "jedri" nekoliko desetina kilometara sa te visine bez motora?)

 

Onda info da je uocen tobogan i camci na naduvavanje, sto znaci da nije pao nego prinudno sleteo. Kako sa te visine tako bluzu da sleti jbt. Pa to je kao od Zemuna do Zvezdare.

Previše poluinformacija i slobodnih interpretacija je u opticaju, što reče Živana. Inače je sasvim moguće da mesto pada bude deset kilometara od poslednjeg radarskog kontakta ali šta se tačno desilo to jedino crne kutije mogu da kažu. I verovatno će reći pošto su na 40 metara dubine tako da ih je relativno lako izvaditi. Ali do tada nam ne vrede nagadjanja jer nemamo nikakvu predstavu o mogućem uzroku pada.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da stavim i ovdje:

 

Srusio se Grcki F16 u Spaniji. Pri poletanju mu otkazao motor i pao na pistu na kojoj su se nalazili 2 rafala, 2 mirage-2000 i 2 Alfa jet. Ukupno 10-oro mrtvih (8 francuza i dva grka) i vise teze povrijedjenih   :ph34r:

Link to comment

Da stavim i ovdje:

 

Srusio se Grcki F16 u Spaniji. Pri poletanju mu otkazao motor i pao na pistu na kojoj su se nalazili 2 rafala, 2 mirage-2000 i 2 Alfa jet. Ukupno 10-oro mrtvih (8 francuza i dva grka) i vise teze povrijedjenih   :ph34r:

 

Neki aeromiting? Bili svi poređani na stajanci?

Link to comment

Pilot Safe After Ditching 253 Miles From Maui

The pilot of a single engine Cirrus SR-22 aircraft that ran out of fuel is safe after ditching his aircraft 253 miles northeast of Maui, Hawaii Sunday. At approximately 4:44 p.m. the pilot was able to deploy the aircraft’s airframe parachute system and safely exit the aircraft into a life raft.

 

U.S. Coast Guard video

http://www.dvidshub.net/video/388574/pilot-safe-after-ditching-253-miles-maui

Link to comment

a tek verovatnoća da možeš da kažeš "... nije to ništa, ja sam jednom imao sudar kao vozač minibusa sa jednim avionom koji je bio u letu i ništa mi nije bilo".

 

nisam u prvom gledanju uopšte primetio sudbinu minibusa. :ziga:

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...