Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

:cry:

ja volim da letim tim atr-ovima jer su bliže zemlji i sve mi kod njih nekako u ljudskom merilu, za razliku od onih nekih grdosija

a i visina letenja im mnogo bolja za razgledavanje majke zemlje, kada se leti nad šumadijom atr-om, to je 1 divota

 

 

Ja na ovom topiku citao da su ATRovi uglavnom bezbedni i da se padovi retko desavaju.

Link to comment

Padali su ATRovi i pre od 15 godina, al dobro...

 

Generalno, to je avion koji ima svoje "mrtve uglove" a najveći od svih jeste da ne daje mnogo šanse za izvlačenje kad stvari krenu naopako. Istorija udesa ATRova pokazala je više različitih razloga za udese. Kao što sam napisao pre par postova, nove genercije ATRa imaju povećanu "kompjuterizaciju" kokpita koja se u više navrata pokazala fatalnom i kod jačih aviona i iskusnijih posada (ErFrans pad u Atlantik, npr). Dakle, zbir faktora.

 

A posebno nije za zanemarivanje to što je ovo već četvrti udes istog tipa u istoj kompaniji : očito je da nešto sa obukom za ATR tu žestoko nije kako treba. Ili sa održavanjem. Kako god, opet su im poginuli putnici. Strahota.

Edited by Topola
Link to comment

P. S. Imao je i JAT nekoliko veoma loših situacija sa ATRovima, a ako sam dobro propratio, i sama ErSrbija nedavno. Mom dragom prijatelju je nad Budimpeštom prsla "šoferka" iz čista mira, jedva je izvukao i avion i putnike + sebe.

Link to comment

Citam jutros da im je trokirao jedan motor, a oni ugasili drugi.

 

:ohmy:

ovo i nisam morala da saznam, setiću se verovatno svaki put kada mi padne na pamet da krenem negde avionom  

 

 

ed.

a ja mislila svi piloti maltene vanzemaljci i bezgrešni  :isuse:

Edited by dùda
Link to comment
  • 4 weeks later...

An Airbus A330-303, operated by THY Turkish Airlines, suffered a runway excursion accident upon landing at Kathmandu-Tribhuvan Airport (KTM), Nepal.
Flight TK726 was a regular passenger service from Istanbul-Atatürk International Airport (IST) to Kathmandu, Nepal. The flight was the first international flight to scheduled to arrive that morning. After descending from cruising altitude, it entered a holding pattern at FL210 at 06:12 hours local time (00:27 UTC) until about 07:00 (01:15 UTC) when it was cleared for a VOR/DME approach to runway 02. This approach was abandoned at about the Missed Approach Point at 1DME and the aircraft performed a go around. The aircraft circled and positioned for a second approach to runway 02. After landing the aircraft went off the left side of the runway. It ran onto soft soil and the nose landing gear collapsed.

 

Classification:

Runway excursion

 

Link to comment

Sutra je ladno godinu dana od nestanka MH370. Videh sad najavu na NG za specijal Air Crash Investigation sutra u 20:55 na kom ce otkriti svoju verziju dogadjaja, pa ako nekog zanima...

Link to comment

:ohmy:

ovo i nisam morala da saznam, setiću se verovatno svaki put kada mi padne na pamet da krenem negde avionom  

 

 

ed.

a ja mislila svi piloti maltene vanzemaljci i bezgrešni  :isuse:

Nemoj onda da gledas film Flight :)

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...