Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

Ana je verovatno najbolji pokazatelj koliko je mentalna stabilnost bitan faktor u tenisu, pogotovu imajući u vidu sa kojim forhendom raspolaže.
Meni je nje juče bilo žao. Naročito na konferenciji za štampu. :( Ne znam šta bih preporučio za jačanje mentalne snage, možda da krene da trenira aikido.
Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

Ana je ugasila onog dana kada je rekla da joj ne treba trener. Da li je skrta ili joj je zao para, ja ne znam ali i njoj treba jedan jak tim oko nje da se stabilise. Treba joj neko ko ce da je ponovo usmeri na tenis a odvoji od poziranja, reklama itd... Da li je to uopste moguce, ja ne znam.

Link to comment
Ana je ugasila onog dana kada je rekla da joj ne treba trener. Da li je skrta ili joj je zao para, ja ne znam ali i njoj treba jedan jak tim oko nje da se stabilise. Treba joj neko ko ce da je ponovo usmeri na tenis a odvoji od poziranja, reklama itd... Da li je to uopste moguce, ja ne znam.
Pozirala je ona i kad je bila broj 1, nista manje nego sada. Nije to problem. Uostalom, ni Novaka nikad vise nije bilo u medijima pa igra najbolji tenis u zivotu. Anin problem takodje nije u kolicini rada, svi treneri koji su radili s njom kazu da je vrlo vredna i ambiciozna. Po meni, njeni problemi su nedostatak introspekcije i valjane teniske strategije a to ne moze da nadoknadi trenerom zato sto nece trenera koji joj govori ono sto ne zeli da cuje. Zato ih je i promenila toliko. Jednostavno, ispod te maske nasmejane lepotice krije se umisljeno i ne narocito pametno deriste koje je u stanju da bez ikakvog blama posle pobede nad par slabijih igracica na slabijim turnirima mrtvo-hladno izjavi kako je njen cilj povratak na prvo mesto, iako je svakom ko je odgledao vise od par meceva u zivotu jasno da su neki elementi njene igre trenutno na nivou koji nije dovoljan ni za prvih 30-40.
Link to comment

ja sam za anu cula (iz nekih insajderskih izvora) da se ne moze pohvaliti narocitom inteligencijom. pri tom je i patoloski tremaros.sve se to da ispraviti ali taj njen nedostatak pameti ce je verovatno onemoguciti da povuce pravi potez, a to je vec receno okupljanje dobrog tima sa sve doktorom za glavu.dok je oko nje bila koliko-toliko stabilna ekipa sa autoritetom, dotle je i igrala kako treba. kada je posle osvajanja rg i dolaska na prvo mesto otkazala poslusnost (umislila da sve zna najbolje), kola su krenula nizbrdo.

Link to comment
ja sam za anu cula (iz nekih insajderskih izvora) da se ne moze pohvaliti narocitom inteligencijom. pri tom je i patoloski tremaros.sve se to da ispraviti ali taj njen nedostatak pameti ce je verovatno onemoguciti da povuce pravi potez, a to je vec receno okupljanje dobrog tima sa sve doktorom za glavu.dok je oko nje bila koliko-toliko stabilna ekipa sa autoritetom, dotle je i igrala kako treba. kada je posle osvajanja rg i dolaska na prvo mesto otkazala poslusnost (umislila da sve zna najbolje), kola su krenula nizbrdo.
Ili su nam isti izvori ili se Anci zaista ne moze pohvaliti nekim narocitim IQ-om. :D To je ozbiljan nedostatak, cak i kad nadje trenera koji ce da je pritegne na treninzima. Ima dosta inteligentnih igracica na turu koje znaju kako da pobegnu od Aninih najjacih udaraca a ona jednostavno ne ume ni da primeni ni da promeni taktiku usred meca. Mada, neke stvari bi se mozda i promenile buduci da je sad dozvoljeno trenerima da ulaze na teren tokom meca, ko ce ga znati. U svakom slucaju, to je za sada predmet akademske rasprave jer ko normalan ce da radi sa nekim ko je istovremeno neinteligentan i tvrdoglav. Ubedljivo najgora kombinacija za saradnju.Sto se treme tice to se relativno lako savladjuje.
Link to comment

Jos jedan walk in a park mec za Novaka i potvrda highlight-a treceg kola. Dve stvari su na ovom RG zanimljive kad je Novak u pitanju. Prvo, nabio je toliki autoritet da ga ovi slabiji teniseri kao probaju da vide kako ce da reaguje u prvom setu a onda posle toga spakuju pinkle ako ga u prvom setu ispuse. Izgleda da slabo ko veruje da moze s njim da gura vise od tri seta pa da se ne zamaraju bezveze. Drugo, zanimljiv je nacin na koji je Novak odservirao prva dva meca, prvi servis mu je negde izmedju prvog i drugog po snazi, cesce plasira i uopste ne zapinje. Protiv igraca klase Haneskua koji nisu bas narocito vesti da napadnu iz riterna takav prvi servis na sljaci je majka Mara. 75% ubacenih + 87% realizacija = nikakav problem na svojim servis gemovima. Danas je bilo problema sa bazdarenjem duzine udaraca, izgleda da su ove Babolat loptice bas dosta lakse i da hoce da "pobegnu" preko osnovne linije. Ali, to je problem za sve igrace.Ova pariska sljaka ce, inace, skupo da kosta one koji igraju jednorucni backhand, neverovatno je kako (inace nesto lakse) loptice odskacu sa nje. Eto sanse za Tipsu da protiv Feda pruzi jednu od svojih nezaboravnih partija.Kad je u pitanju mec sa JMDP-om, ocekujem da ce Argentinac od pocetka da baci sve sto ima na Novaka, pa ako prodje, prodje. Ako ne prodje u prva dva seta moze lako da se desi da Del Potro ili preda mec ili se raspadne u trecem setu. Ako prodje moze da bude svasta u daljem toku meca jer jedini nacin da JMDP to dobije je da to bude u tri seta. Svaki drugi scenario mislim da ne bi trebalo da bude problema za Novaka.

Link to comment

Protiv Tandilca je jasna strategija. Vozati ga levo desno, ne dati mu vremena na nameštanje, hvatati u raskoraku, strogo kontrolisana agresija... Davidenko je pokazao taj plan u Londonu 2009, a u ovom trenutku niko to bolje ne izvodi od Novaka. Mada, opet se brinem.

Link to comment
Protiv Tandilca je jasna strategija. Vozati ga levo desno, ne dati mu vremena na nameštanje, hvatati u raskoraku, strogo kontrolisana agresija... Davidenko je pokazao taj plan u Londonu 2009, a u ovom trenutku niko to bolje ne izvodi od Novaka. Mada, opet se brinem.
Delpo nije u svojoj najboljoj formi, verujem i psihičkoj i fizičkoj. Sa druge strane Nole masakrira sve pred sobom. Standardna Noletova partija ostavlja prostora Delpu da se nada eventualno setu. Dakle, da bi Delpo bio konkurentan, Nole mora da odigra ispod proseka i to dosta, dok bi Delpo morao da funkcioniše kao sat barem 4 seta pošto nema šanse da ga dobije u tri. A ja čisto sumnjam u taj scenario.
Link to comment

Fed danas protiv Tipse izgledao kao zmaj. Doduse, Tipsarevic je imao jedno od onih "Milka Babovic" izdanja, igrao je u fazonu "tu cu ja da ti pokazem neke cake a to sto ces da me pobedis, hej, pa to je samo tenis, tomorrow is another day". Divan presek Tipsine karijere danas u Parizu, cuveni njegov "ako" tenis. Ako Fed ne odservira kako treba, ako ne ubaci dosta vinera, ako mu pukne zulj na nozi i zica na reketu, ako mi danas dune da igram, onda mozda nesto i ispadne. Ako nista od toga odoh ja kuci. E, pa ode Tipsa kuci, posto je Fed imao za ovoliko dug mec na sljaci gotovo neverovatnih 37 vinera jer je Tipsu boleo kurac da trci na svaku tesku loptu, ubacivao je prvi servis kako je hteo jer je Tipsu boleo kurac da pokusa da procita bilo sta, dobijao je cak i dugacke razmene jer je Tipsu boleo kurac da se smara s taktikom i, sve u svemu, Fed je odneo svoj tenis u cetvrto kolo a Tipsa moze svoju kurcobolju u Moulin Rouge sa zenom. Bolji igrac od sebe se bez plana, bez pripremljene taktike, bez tima koji ce da analizira bolje i losije strane protivnika, danas ne moze pobediti. Tipsa je prosto rodjen 30 godina prekasno.

Edited by harper lee
Link to comment

Kako se Hantuhova za sada pedagoski userava u puseraj Karoline Vozniacki. :) Komentatori srpskog Eurosporta su ubedljivo najgori teniski komentatori koje sam imao prilike da cujem. Cak je i ekipa sa RTS-a za njih doktorirala tenis.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...