Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Nije pitanje da li mi nekog razumemo ili zalimo, nego smo kao nacija tek na 2% potpuno vakcinisanog stanovnistva... To je katastrofalno los rezultat, posebno s obzirom na nove sojeve virusa.

 

Nisu glavni problem oni koji nece da vakcinisu sa AZ, vec sto imamo samo AZ za sada (i Pfizer vrlo ograniceno.) Svuda ima onih koji nece da vakcinisu. Cak i u Izraelu ima puno antivaksera...

 

PS. Potvrdjeno 7 dana dalje za Melburn, popustaju restrikcije u unutrasnjosti.

Link to comment
14 minutes ago, Moracikus said:

zbog sebicnih govnara

Ovo je toliko nefer, ako imas u vidu kako o AZ vakcini pise stampa... (samo 1 primer od pre neki dan)

 

azhell.jpg

 

 

Link to comment

GLavna brojka je procenat stanovnistva koji je dobio prvu dozu. Tj oko 4m za sada tj 20% odraslog stanovnistva.

Ako to uporedis sa "pregresivnim NZ" onda si super uspjesan.  Ako se uporedis sa "retrogradnom UK" onda si bas onakav kako ALP predstavlja.

Sve je stvar percepcije.

 

Sto se tice Azre iz Zenice i 50+ nemam apsolutno nikakve empatije i pored svakovog pisanja zute stampe i podmuklog miniranja ljevicara na celu sa Dr Swanom.

Odlicnu vakcinu ispljuvati od prvog dana i sada upirati prstom u drugoga je neozbiljno. ABC je dovodio svakakve goste koji su mazali govnima Azru i prije pojave ugrusaka.

Ali opet, ako im nije dovoljan zvanican podatak TGA da je od 3m doza do sada samo jedna osoba preminula onda mi ne preostaje nista nego da zacepim nos svaki put kada prodjem pored nekog 50+ koji zeli samo Fajzer.

 

Link to comment

Pojma nemam o cemu pricas, kakvi levicari, kakvi bakraci. Ajd pa lepo da se ignorisemo, kao sto smo dugo i radili.

 

Mislim, odakle su se pojavili "levicar" Swan, ALP (koji nisam spomenuo nikad) i jos otkuda progresivni NZ? Sta ti tripujes bre? Ti se raspravljas sa nekakvim zamisljenim "levicarima" (koji u Australiji ne postoje ni na slici, btw. Odnosno, dobiju 300 glasova na izborima.)

 

Neuk si, a bezobrazan do bola... Nekada je ovaj forum bio bolji, a sad se opsti nivo taman spustio negde tu kod tebe.

Edited by Indy
  • +1 1
Link to comment

Uzimajte šta vam daju. Ja uzeo AZ, i ništa mi nije bilo (ni temperatura, ni bol u ruci). Cifre su toliko male za grušanje krvi da se dešavaju u većem broju slučajeva bez vakcine, nego uzimajući istu. 
 

Za NZ, to je Jacinda uspela - naravno, vakcine ne dolaze zbog slogana, treba nešto i raditi, no da vam ne kvarim idilu o njoj.

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

no da vam ne kvarim idilu o njo

 

Joj ne nastavljaj i ti niz razgovora sa slamnatim ljudima, pliz... Hajde ti barem nisi na ideoloskom autopilotu. Tj. nadam se.

 

Inace cu posle 17 strana bespotrebne polemike morati da ukazem na malu cinjenicu da niko (pa ni ja) nije napisao da je NZ vakcinacija otpocela bolje od australijske... Nisam ni pomenuo NZ, osim u saljivom "pitanju" (nepostojecim?) Novozelandjanima, da li kod njih moze da se dobije Fajzer... posto ovde zasad ne moze, ako nisi tacno odredjenih godina.

 

Pitao sam "za druga", naime za meni blisku osobu koja je tek presla 50 i tehnicki ne potpada u "40-49", ali za dlaku... I eto mediji su uspeli da je naplase sa pricama o AZ-trombozama, zato je ovde pocascena da je "sebicni govnar".

 

Potom sam dobio baraz nekakvih masivnih ideoloskih hiperbola (posto autor izgleda podrazumeva da mi je Aussie Labor u srcu, sto nema veze sa zivotom). OK, on je sad zapecacen na IL... Ali nadam se da se sa ostalima mogu razmenjivati misli, makar bile i pogresne, na ljudskiji nacin.

 

S druge strane, nada je 1 zena prostitutka...:dry:

Link to comment

Ja sam razocaran u tim oko Jacinde - nisam uopste na ideoloskom autopilotu. Sve sto je bilo prioritet, cak i pre pandemije, je otislo unatrag. 

Slabo, tj nikako takve stvari budu prenosene u medijima van NZ, pa se ljudi preko cude kako/zasto. Housing, child poverty, sve je otislo u Honduras.

 

Otuda i galama kako to da privatni mediji dobijaju sada $50m bepovratnih grantova za prezivljavanje, pa vecina sada ima samo hvalospeve.

Svasta se desava - kritika mora da postoji, inace daj da uvedemo Pink i na NZ.

Link to comment

Ja mislim da plašenje medija ne može da bude opravdanje za izbegavanje vakcine. Ona novina koja je gore stavljena kao primer je najverovatnije neki tabloidi bar joj je takva estetika i toga se jednostavno treba kloniti.

Čuo sam da je verovatnoća ugrušaka veća na prekookeanskim letovima nego kod az vakcine (možda je to naveo upravo gore spomenuti Norman Swan). Nisam čuo da je neko preskočio letovanje zbog bojazni od ugrušaka.

I na kraju, slušam Swana svako jutro na ABC corona cast, čovek nema ništa protiv az vakcine.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

 

Ja sam se vakcinisao danas, zakazao 17. kad je NSW vlada objavila da možemo da se vakcinišemo kod lokalnih GPa. U centru gde ja idem kod GPa vikendom ili kad radim od kuće vakcinišu utorkom i četvrtkom, meni utorak ne odgovara i uzeo sam prvi četvrtak koji mi je odgovarao. Moja žena se vakcinisala već 21. u centru kod njenog posla. Danas u centru sestre kažu da su pred početak vakcinisanja planirali da vakcinišu 45-50 ljudi dnevno, a da su ove nedelje imali preko 100 ljudi dnevno.

 

Ovde ima broj vakcinisanih na nivou Australije dnevno, na istom sajtu ima i raspodela po državama. Kao što vidite broj konstantno raste - da li je do više AZ vakcina koje CSL uspeva da proizvede, ili do toga da su se ljudi probudili nakon trenutnog zaražavanja i zaključavanja u Melburnu - nije bitno, samo da nastavi ovako.

 

Što se tiče politizacije kašnjenja u vakcinisanju prioritetnih grupa pred početak opšte vakcinacije, uopšte ne vidim da je kritika od strane laburista neosnovana, naprotiv, malo su ih (Morisona, Hanta i Kolbeka) stisli koliko su zaslužili. Uostalom, i Mardokov Australian ih je žestoko kritikovao zbog toga, kao i poprilično desno nastrojene televizije Sedmica i Devetka (naš Karl Stefanović npr.), samo tako su ispreskakali ministra Hanta, izupadali mu u reč, a on se pokunjio kao pokisao miš ove nedelje.

 

SaE

Link to comment

2.6% je jadna brojka za 1st world country, ja znam da sve lepo izgleda onima koji su ovde fino uredili svoj život, ali ako je nešto loše, onda je jebi ga loše, pa makar ga uradila i moja majka (ili čak i Jacinda, na koju forumski neoliberalčići imaju malecni hard-on).

 

Nastavite dalje kako želite, a ova tema je jedino dobra kad je preuzme glavni komendijaš, noskič... sve ostalo može slobodno da se preskoči.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Indy said:

2.6% je jadna brojka za 1st world country, ja znam da sve lepo izgleda onima koji su ovde fino uredili svoj život, ali ako je nešto loše, onda je jebi ga loše, pa makar ga uradila i moja majka (ili čak i Jacinda, na koju forumski neoliberalčići imaju malecni hard-on).

 

Nastavite dalje kako želite, a ova tema je jedino dobra kad je preuzme glavni komendijaš, noskič... sve ostalo može slobodno da se preskoči.

 

Jesam li ja to forumski neoliberalcic?? Mislim, zajebao si se malo. 

Link to comment

Tesko je masovno vakcinisati protiv korone u zemljama koje je nemaju.

Ljudi su takvi, dok ih dobro ne lupi po glavi misle nece na njih.

Ipak, ovaj minijaturni outbreak je najbolje pokazao da ce 85% vakcinisanih biti laganeze posao.

Ako ovi slucajevi nastave da iskacu ni kraj oktobra nije nemoguc. Samo se nadam da nas ovaj hipster Sutton nece svaki put zatvarati.

image.png.ff559367df8513370be2173850fce987.png

A tek sada pocinje revakcinacija Astrom i dupliranje dostave Fajzera.

Edited by Moracikus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...