Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Znači, da nije objavio Instagram post pred polazak, na prvi odgovor (na konferenciji za štampu) tipa it's my private thing, ja mislim (a možda i grešim), sve bi se isto dešavalo, jer rules are rules.

Jedino što sad može da prođe, to je ono što je De Minar (valjda se tako izgovara) uradio, vakcinisao sam se, vakcinisaću se još ako treba, svi moji do petog kolena se vakcinisali.

Fazon/narativ: treb'o je da ćuti i sve bi bilo OK, ponavljam, s ove vremenske distance, meni je neverovatan.

 

Link to comment

Pisali smo već, ali ajde opet. Da nije napisao ne bi bilo reakcije na mrežama, špekulisalo bi se da li je vakcinisan ili ne. Bez reakcije na mrežama ne bi ni Morison reagovao jer je turniru, a i njemu posledično, odgovaralo da im utera gledanost i pare. Na pitanje nekog Bena Rotenberga bi rekao da je to njegova privatna stvar, itd. Ne vidim kako i zašto bi se digla frka bez nekog njegovog ličnog priznanja u toku turnira da je dobio izuzeće.

 

Kao što rekosmo, neka svako veruje u svoju verziju priče, smorismo celu šumu više sa jednom krajnje nebitnom temom.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Ali nije uopšte ni bitno da li on lično ulazi u definiciju antivaksera ili samo pizde koja se usrala od vakcine i izmanipulisanog Mileta. Svetska mega zvezda, čovek poznat po svojim monstruoznim fizičkim sposobnostima i patološkom željom za uspehom izjavljuje da će pre da odustane od svoje životne misije nego da se vakciniše. Nema dalje. Dao je ogroman vetar u jedra antivaskera. Isto kao što je nebitno kakvu ideologiju političari intimno neguju, bitno je kakav efekat ima njihovo delovanje.

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Ros said:

neko ko zeli da se zna da nije vakcinisan ne ceka da ga se pritera uz zid, vec to objavi ranije. imao je gomile prilika da to objavi, ali nije. zaista ne znam kako je to tebi nesumnjivo

 

Mislim da ne postoji čovek na planeti zemlji koji je mislio da je vakcinisan. Jel znaš jednog čoveka koji je vakcinisan a da ima problem da to kaže? 

 

Zato je i smešno to insistiranje na neutralnosti jer smo svi znali za koju je opciju. Onda to nije neutralnost već prikrivanje.

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, Mil@n said:

 

Mislim da ne postoji čovek na planeti zemlji koji je mislio da je vakcinisan. Jel znaš jednog čoveka koji je vakcinisan a da ima problem da to kaže? 

 

Zato je i smešno to insistiranje na neutralnosti jer smo svi znali za koju je opciju. Onda to nije neutralnost već prikrivanje.

 

ne znam od kad pratis trenutnu epizodu, ali krenuli smo od "samo jedno je nesumnjivo - on želi da svi znaju da se nije vakcinisao" 

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Ali nije uopšte ni bitno da li on lično ulazi u definiciju antivaksera ili samo pizde koja se usrala od vakcine i izmanipulisanog Mileta. Svetska mega zvezda, čovek poznat po svojim monstruoznim fizičkim sposobnostima i patološkom željom za uspehom izjavljuje da će pre da odustane od svoje životne misije nego da se vakciniše. Nema dalje. Dao je ogroman vetar u jedra antivaskera. Isto kao što je nebitno kakvu ideologiju političari intimno neguju, bitno je kakav efekat ima njihovo delovanje.

 

taj vetar izgleda duva samo u smeru "nemoj da se vakcinises". ne znam samo gde je onaj vetar "vakcinisi se" od nadala i federera, za koje se uzima zdravo za gotovo da su voljeniji i popularniji od novaka

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Nemaju njih dvojica nikakve veze sa ovom pričom.

 

ma ok je to, ali se precenjuje uticaj poznatih na (ne)vakcinaciju. bas ce neko da slusa sportiste po pitanju vakcinacije. cak se i antivakseri pozivaju ne ovog ili onog doktora

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Ros said:

 

ma ok je to, ali se precenjuje uticaj poznatih na (ne)vakcinaciju. bas ce neko da slusa sportiste po pitanju vakcinacije. cak se i antivakseri pozivaju ne ovog ili onog doktora

Nema kraja tvojim relativizacijama u odbrani Đokovića. On je ovom izjavom doprineo antikavs pokretu onoliko koliko je u mogućnosti, dao je jedan svoj jedan maksimum, a da ne kaže direktno da ljudi koji paze na sebe ne treba da se vakcinišu. Meni je to inače čak donekle i prihvatljivo. Pošto vakcinacija nije obavezna imamo trpeti svakakve mišljenja koja nisu direktne laži. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Nema kraja tvojim relativizacijama u odbrani Đokovića. On je ovom izjavom doprineo antikavs pokretu onoliko koliko je u mogućnosti, dao je jedan svoj jedan maksimum, a da ne kaže direktno da ljudi koji paze na sebe ne treba da se vakcinišu. Meni je to inače čak donekle i prihvatljivo. Pošto vakcinacija nije obavezna imamo trpeti svakakve mišljenja koja nisu direktne laži. 

 

to maksimum? ok, moze. kupujem :D

 

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

On je ovom izjavom doprineo antikavs pokretu onoliko koliko je u mogućnosti, dao je jedan svoj jedan maksimum, a da ne kaže direktno da ljudi koji paze na sebe ne treba da se vakcinišu.

 

Doprineo je svakako, ali ostaje pitanje da li je doprineo tako što je tvrdoglava mazga koja tera mak na konac po svaku cenu pa se onda ta tvrdoglavost u antivakserskim krugovima percipira kao herojska borba za slobodu, ili tako što svesno želi da bude antivakserska ikona, da tu gradi popularnost, i da neformalno predvodi taj pokret.

 

Jbg ja mislim da je ono prvo u pitanju. Čovek je naprosto zadrt do srži po tom pitanju (i ne samo po tom), i nije mu problem da u ime te zadrtosti sebi komplikuje život do maksimuma. Ja sam pre par nedelja postavio pitanje da li je moguće da se možda tripuje da bi vakcina mogla da mu obori teniske performanse za 5%, i da se onda dalje zenta da na nivou tenisa koji on igra tih 5% može da ga košta poraza u nekom polufinalu ili finalu slema. Sinoć je u onom RTS intervjuu rekao bukvalno to, i to ga nije zent za 5% nego za 0,5%. Ne kažem uopšte da je u pravu ali očigledno je da tako razmišlja.

 

Puno toga ukazuje da njegov antivakserizam uopšte nije iz one Bil Gejc 5G nanočip svetska vlada zlatna milijarda priče, nego da zaista potiče iz tog opsesivnog tripa na temu šta će unositi u telo i da li nešto što unese može da mu utiče na igru i pre svega na taj "balans sa telom" koji mu je očigledno prioritet svih prioriteta.

 

Takođe je očigledno da je dovoljno sebičan da te svoje tripove ne podređuje nekom opštem dobru. Niti ga interesuje da da primer tako što će se vakcinisati, niti ga pogađa to što njegov specifični antivakserizam daje vetar u jedra onom klasičnom Bil Gejc antivakserizmu. On u celoj toj priči gleda sebe i tera svoje, takav je pa jebiga. Da je zaista nekakav Isus koji uvek prvo gleda opšte dobro pa onda sebe, pitanje je da li bi uzeo dva slema a kamoli dvadeset.

 

Opet kažem, u redu je mrzeti ga ali nema smisla spočitavati mu da svesno želi da bude ikona antivakserskog pokreta jer je prilično očigledno da njega za taj pokret živo zabole. Da hoće da ga predvodi, odavno bi to uradio i ne bi se autovao sada kada je pandemija pri kraju.

 

 

  • +1 5
Link to comment

Ne radi se o tome da ljudi koji, kao, paze na svoje zdravlje, ne treba da se vakcinišu, već o tome da NĐ, koji će uskoro napuniti 35 godina i koji 'oće još da osvaja slemove ima sumnju da će nekakav negativni efekat vakcine da mu smanji šanse da osvoji još neki slem u dovoljnoj meri da više ne osvoji nijedan.

Iz njegove pozicije, osim Rafe, nema nijedan na čijim iskustvima bi mogao da vidi da l' neće ništa da mu bude (još jednom, ne u vezi zdravlja, već njegovih mogućnosti da igra tenis na nivou dovoljnom da osvaja slemove zaredom.

Mislim, možda ja projektujem ko fan, al' meni je tenis mnogo težak sport, stalno mora da se trči i to ne napred (- nazad), već levo desno, stalno si u nekom okretu + moraš da lupaš po loptici taman toliko da bude blizu linije, znači mora da se ima nekakav osećaj kol'ko jako da je udariš s obzirom da se stalno krećeš i kad je udariš - gde će ona dode, to izgleda mora godinama da se uvežbava, ne može samo na talenat.

Tako da mogu da progutam argument NĐa o tome da neće da rizikuje ni 1% jer to nešto malo što će posle da zafali (bilo u stvarnosti bilo u njegovoj glavi), dovoljno je da više ne dobija 7 mečeva zaredom u tri dobijena seta).

 

Mislim, ne znam, nisam baš najpametniji (a jesam za zakonom obaveznu vakcinaciju, čak i preventivno).

Edited by stray cat
Link to comment

@Redoran

 

Slažem se sa svim napisanim. On je antivakser ali ga zabole za antivakseraki pokret kao takav, ali jbg, samim tim što se autovao on je tom pokretu doprineo. Što se odnosa prema njemu tiče, ja ga ne mrzim uopšte i navijam za njega i dalje. Ne mogu više da ga poštujem kao osobu najviše zbog Vučića ali se i nakupilo previše bizarnih ispada od piramida do vakcine da bih mogao da ga smatram osobom vrednom poštovanja van sportskih dostignuća. Dugo sam odolevao, ali sada ga smatram krajnje problematičnim tipom van terena.

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...