Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

ovo bi mozda moglo biti i dobro za novaka.

ne znam da li ce njegovi advokati ici na generalnu stvar:

kako moze osoba X da utice na ovaj ili onaj sloj drustva? ili kako moze neko da bude perjanica avax pokreta ako je u borbi protiv kovida uradio to, to i to.

pa onda citav recap od pomoci spaniji (nadal se zahvaljuje), pa milion atalanti, milion srbiji, vakcinacija tenisera na turnirima u beogradu. sve lepo na jednom mestu

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Ne bi moja noga kročila više u Australiju nakon ovoga, a verovatno bih i donirao značajnu svotu novca preko proksija Morisonovim protivnicima na izborima.

 

welcome to team novak

Link to comment
6 minutes ago, Tsai said:

 

Cekaj, zar oni ne mogu stalno da povlace nove poteze i drkanja?

Ako sam pravilno shvatio ne mogu!

 

Javno mnjenje

Ova dama, prijareljica MacJelene, je prenijela istinu, u to nema sumnje. To je potpuno u duhu razgovora ono dvoje reporetera dok su mislili da im je mikrofon iskljucen. Prosjecni Australac ne prati tenis ali zna, mjesecima mu to pricaju, da Djokovic hoce da dodje u Australiju a nece da se vakcionise. Onda se Djokovic pohvali da je "smutio" vizu.  :isuse: To se pobilo na sudu. Ujedno to je bila zadnja sansa da se javnost, barem donekle, okrene u Novakovu stranu. I onda dolaze tri udarca Spanija, kresenje epidemioloskih pravila i falsifikovanje testa. Pravno, to je lako pobiti. Spanija je lapsus, krsenje mjera se desilo u drugoj drzavi, Verica Jovanovic je potvrdila da je sa testom sve u redu. Medjutim, prosjecan Australac ne zna da je Novak slao klipove iz Marbelje, vidi krsenje mjera kao dokaz Novakovog prevarantskog karaktera i ne vjeruje Verici Jovanovic, tim vise sto ona nije nista javno rekla Prosjecan Australac ostaje jos ubjedjeniji  da je Novak prevarant koji uz to nema nikakvi osjecaj za ono kroz sto su oni prosli!

 

Za sve to je primarno kriv Novakov ocjani PR! Ali sto je tu je, kako dalje?

 

Sto hoce Djokovic?

Povremeno djeluje da zeli da se inati sa vladom, povremeno djeluje da zeli da opere ime i povremeno djeluje de zeli da osvoji 21 slem. Jucerasnja izjava ministra Hoka da je Djokovic usao legalno u Australiju je oprala Novaka od bilo kavkve nelegalne radnje! Besmisleno je trositi energiju u tom smjeru. Poslije svega sto se desilo, sa izrazito neprijateljskom publikom, bez treninga itd. sanse da osvoji turnir su minimalne cak ako ga sutra i oslobode. Novak nije junior i mora biti toga svjesan. Ako mu je pak cilj da se inati sa Australijom, onda neka mu je Bog u pomoc.

 

Sto hoce Australska vlada?

Uvjeren sam da oni zele da sto prije zatvore cijelu stvar. Oni su sigurno gubitnici. Oni su sada u "damage limitation" fazi. Za narod treba da pokazu ostinu prema Novaku. To su uspjeli. Ne vidim da im dalje sudjenje koje ukljucuje i dokazivanje da li je Novak opasan za Australiju (sto je smijurija, a omikron ce je uciniti jos vecom) odgovara. Mislim da i njima odgovara da se sve svrsi sutra.

 

Tri moguca ishoda

 

Novaka deportuju. To je najlosiji ishod za Novaka, a nije posebno dobar ishod i za australsku valdu. Inicijalno to bi bila pobjeda, ali za tri mjeseca to moze izgeldati kao poraz. Ako pocne da se kopa, pokazace se da Morison nije bio cist. Kako moze biti cist ako je odbrena viza "drzavnom neprijatelju". Prema ostatku svijeta ce izgledati kao nekompetentni idoti. AO ce da izgubi jos vise na prestizu. Stvorice se opasan presedan. A moze im se desiti da im se za koji mjesec ista ta Australska publika ruga. Kao nasli su neprijatelja, novog Osamu Bin Ladina...

 

Novaka oslobode i on igra. To je jos gori razvoj dogadjaja za australsku vladu. Sve ostalo bi ostalo isto kao u prethodnom slucaju, ali ne bi imali inicijalnu pobjedu. Za Novaka bi to bio odlican razvoj dogadja ako bi, i pored strasnog neprijateljstva publike, osvoji turnir. To bi bio najveci trijumf u karijeri. Kolike su sanse za to? Ispod 20% i to ako tesniska publika bude manje neprijateljska prema njemu nego je prosjecni Australac. Nazalost, to bi za Novaka mogao da bude katstrofalan razvoj ako bude prisiljen da preda. Pravna drzava je uvijek bolja od linca.

 

Novaka oslobode i on se vrati u Evropu. Za australsku vladu je to najbolji ishod. Oni bi bili inicijalni pobjednici  i postojala bi dobra sansa da se cijela afera ubrzo zaboravi. Za Novaka bi to bio dobar ishod, izasao bi kao moralni pobjednik, ne bi pokidao veze sa AO. A mnogobrojni koji zele da ga vide kaznjenog bi imali satifakciju. Dugotrajni efekt afere bi se minimizovao. Istina, izgubio bi mogucnost da osvoji 21. slem. Ako sanse za to nisu vise velike, onda ne gubi previse.  Treci ishod je previse racionalan. Ljudi cseto nisu racionalni.

Link to comment
11 minutes ago, pt 2.0 said:

 

Ne znam da li smo imali Batutovu tvrdnju od 12.01.2022. godine, crno na belo, da su oba testa legit?

The plot thickens.. :fantom:

Verovatno su naknadno tražili posle medijske sumnje

Link to comment
38 minutes ago, radisa said:

Onda ce vlada Australije razumeti kad se u Stradiji bude tvrdilo da je javni interes da se RioTinto protera, jer 90% ljudi želi tako...

 

Ne vidim problem,  žrtvujmo Novaka za budućnost Srbije... :fantom:

 

36 minutes ago, Sammael said:

 

Direktna demokratija, skoro pa referendum. Švajcarci se sigurno slažu.

 

 

to mi nije palo na pamet

i ako im je sve ovo toliko vazno, neka organizuju referendum (nevezano za ovaj ao) samo neka daju jednak prostor u medijima za obe strane

to jeste fer

Edited by cedo
Link to comment

Moram 1 jednu detektivsku stvar da pitam, koja me kopka nekoliko dana: zašto mu je test od 16.12.2021. godine crnobeli (drugim rečima, zašto je u sudske spise priložena kopija koja je odštampana na c/b štampaču pa skenirana, a ne digitalni original?), dok je test od 22.12.2021. godine priložen onako kako je download-ovan sa e-Zdravlje, tj. kao digitalni PDF u boji koji očito nije štampan pa skeniran?!

Edited by pt 2.0
Link to comment
16 minutes ago, cedo said:

 

welcome to team novak

 

Nemam ja nikakvog konja u trci, on ostaje govno, to ne znači da ne mislim da su i Australijanci govna.

 

Zapravo, sve je sranje zauvek.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Novakovi advokati traže zabranu deportacije do okončanja aktuelnog procesa, tj. da mu kupe 3-4 nedelje tako da može da nastupi na AO.

 

Ja sam shvatio da će se ovo završiti noćas.

 

Hok naravno odmah posle može poništiti po nekom drugom članu ako mu se odluka ne svidi.

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Moram 1 jednu detektivsku stvar da pitam, koja me kopka nekoliko dana: zašto mu je test od 16.12.2022. godine crnobeli (drugim rečima, zašto je u sudske spise priložena kopija koja je odštampana na c/b štampaču pa skenirana, a ne digitalni original?), dok je test od 22.12.2021. godine priložen onako kako je download-ovan sa e-Zdravlje, tj. kao digitalni PDF u boji koji očito nije štampan pa skeniran?!

 

Zato što je falsifikat, tačnije datum je falsifikovan sigurno, ostalo je možda i tačno, ne znamo.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...