Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

Hvala rajka na studioznom pojasnjenju clanka iz originalnog posta. Bez ironije, premda je meni originalna vest legla k'o kec na 12 i ne bih da je razvodnjavam nepogodnim cinjenicama.

Link to comment
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

Hvala rajka na studioznom pojasnjenju clanka iz originalnog posta. Bez ironije, premda je meni originalna vest legla k'o kec na 12 i ne bih da je razvodnjavam nepogodnim cinjenicama.
jes vala :lol: nedavno sam citala i da vecina zena (sa decom) koje ne rade van kuce i onih koje rade puno radno vreme nisu zadovoljne. vecina zeli da radi part-time (isto za UK). mislim i da je to tacno, jer ne mogu da zamislim da je neko zadovoljan da bude zatvoren izmedju 4 zida ceo dan. verujem da odatle dolaze problemi u brakovima onih forumasa sto si linkovao. i njihove zene verovatno nisu bas srecne. kao sto dr. phil uvek kaze: you can't be happier than your spouse. takodje kaze: do you want to be right, or do you want to be married? :wub:
Link to comment
Ja sam ozenio feminstkinju, kcerku feminstkinje koja je bila kcerka feministkinje (i komunistkinje, sve redom). Pa se zato i pitam, gde je o-ruk elan sa slike prikazane ispod (EDIT. Na novom spotu pevaljke Pink), umesto toga ima celodnevni program rastezanja po krevetu i protestvovanja sto jos nisam nasao posao koji placa 100.000 godisnje.Cekamo komunizam, valjda.. :isuse:
jos joj je u izgledu vecina tvoje imovine ako pokusas da se oslobodis robije.
Link to comment
dr. phil uvek kaze...takodje kaze: do you want to be right, or do you want to be married? wub.gif
ne znam ko je dr. fil, ali ovo jeste zajebana situacija u odnosima. naročito kada u "biti u pravu" neko založi ono što misli da je bitno za opstanak porodice, na primer. ili što mu predstavlja vrednost od koje ne može da odstupi.
Link to comment

Hehe Indy pusti ti te izgovore na feminizam, ozenio si ti sponzorusu :naughty: Sestru i mene su roditelji odgajali u veoma tradicionalnom smislu sto se tice tih podela uloga. Muskarcu je prvo da obezbedi novac (njegove licne zelje i stremljenja nebitni) a zeni da vodi racuna o deci (njene licne zelje i stremljenja nebitni). Zavrsilo se tako sto moja sestra radi a zet kuva i cuva decu :D Ja sam sebi kuvam i ne gadim se toga, dapace.Glavni problem imam sa osobama koje samo kukaju i lencare. Ne mora zena/muskarac da radi poslove predvidjene za svoj pol al mora da radi. A podela se u danasnjem svetu nekako uvek napravi tako da bude najisplativija pa je i nepotrebno brinuti o tome. Jedino je bitno izabrati normalnu i postenu osobu a ne neku koja trazi samo izgovore. S te strane mi uzasno ali uzasno ide na qrac "pozitivna" diskriminacija i kukanje kako su zene slabije placene a nikako da vidim medju svojim drugaricama da im u poslu ide ista losije nego drugovima.

Link to comment

mnjahprvo:more women are marrying for money today than they did in the 1940s. .... Her findings also show that women are increasingly choosing to date and marry men who are better educated than themselves, and therefore have higher earning capacity.ovo mozes da tumacis na vise nacina. recimo, da su danas muskarci obrazovaniji nego zene te da je obrazovanih muskarac vise nego 40-tih. ili, da je klasno mesanje prihvatljivije danas nego 40-tih. ili, da je i dalje taj pay gap toliki, te da su zene svesne toga i zato odlucuju da se udaju za muskarca koji, jelte, ima higher earning capacity. ili, da se od zena i dalje ocekuje da iznesu na svojim nejakim plecima vecinu houseworka, pa one zato biraju bogatije/obrazovanije muskarce.mislim, dosta je tu nepoznanica. jos kad na to dodamo da je istrazivanje radjeno u evropskim zemljama, a ne pise kojim...i jos:Based on this information, Hakim believes that women now face a difficult dillema. After decades of campaigning for gender equality, women are having a difficult time admitting they would prefer to be housewives than career-minded women.ni ovo nije najjasnije. da li ona to zeli da kaze da vecina zena zapravo zeli da sedi kuci i gaji decu ili da se na zene vrsi pritisak da nije prihvatljivo da nemaju karijeru?

Link to comment
Based on this information, Hakim believes that women now face a difficult dillema. After decades of campaigning for gender equality, women are having a difficult time admitting they would prefer to be housewives than career-minded women.ni ovo nije najjasnije. da li ona to zeli da kaze da vecina zena zapravo zeli da sedi kuci i gaji decu ili da se na zene vrsi pritisak da nije prihvatljivo da nemaju karijeru?
Каѕе оно прво (прилично очигледно). Иначе претпостављам да се остале непозананице могу разјаснити на линковима које је дала рајка. Edited by Indy
Link to comment
Каѕе оно прво (прилично очигледно). Иначе претпостављам да се остале непозананице могу разјаснити на линковима које је дала рајка.
nije prilicno ocigledno. ;)“It has become impossible to say ‘I wouldn’t mind being a housewife,’” she said. “It is so politically incorrect that a lot of women don’t want to admit it.”nego, htedoh da pitam - kada kazes "da li je feminizam dzabe krecio", na sta tacno mislis? Edited by palchica
Link to comment
...
nisam citala musku kuknjavu, ne da mi se.no, zasto nema muskaraca koji sede kuci dok zene zaradjuju? zato sto je, jedan, realnije da ce muskarac vise zaradjivati, pa je bolje da on bude taj koji radi, i, dva, jer je pritisak okoline takav da muskarac mora da bude breadwinner (inace je sissy i neostvaren muskarac) a zena mora da se posveti porodici (jer je njima prirodno da budu caregivers).za mene je feminizam upravo borba protiv unapred odredjenih uloga. a to da zene zele bogato da se udaju... well, pa ko ne bi? mislim, da krenes sad od jedne do druge nevencane osobe, svaka bi ti rekla da bi se radije vencala za bogatu no za siromasnu osobu (ako je sve ostalo isto). Edited by palchica
Link to comment

kao i u drugim kolektivitetima, problem su zene u coporu. tada se u vecini, bez obzira na obrazovanje, zivotni koncept i ostalo, najcesce dolazi do rezultata koji je pokazalo indyjevo istrazivanje jer je to nesto sto polako ali sigurno namece okruzenje.ko to ne zeli, evo ja na primer, treba da se bavi zenama koje postoje van ovih dominantnih gender koordinata i bice sve OK. meni je inace potpuno fascinantno kako cak i zenski casopisi koji sebe smatraju "inteligentnim", podrzavaju curkizam kao dominantni zenski model. doduse apgrejdovan nesto prestiznijim kulturnim i zivotnim interesovanjima, ali sooner or later, sve se svede na sex & the city.tako da nemam ni trunku razumevanja za zene koje pate zato sto vise nema kvalitetnih muskaraca da isprate njihova decenijska ulaganja u same sebe. fuck off , bitchiez!

Link to comment
kao i u drugim kolektivitetima, problem su zene u coporu. tada se u vecini, bez obzira na obrazovanje, zivotni koncept i ostalo, najcesce dolazi do rezultata koji je pokazalo indyjevo istrazivanje jer je to nesto sto polako ali sigurno namece okruzenje.
gazzo, šta si hteo reći ovom rečenicom?da ženski čopor nameće ženama ponašanje u braku?ili jurenje bogatih, marljivih muževa koji će za njih zarađivati dok se one razvlače?ako je to - nisam saglasna... ti modeli se uspostave ranije, u porodici. ne kad si već odrastao, tj. naulici. Edited by PointTaken
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...