Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

A zna li neko da li mogu da istaliram niskomontažni bojler visokog pritiska? I onda da imam obične slavine sa 2 creva?

 

Koliko vidim ima i takvih malih bojlera od 5-10 litara, samo ne znam da li je to moguće uraditi.

Možeš da staviš protočni bojler sa dva creva ako ti dozvoljava instalacija (6kw) košta oko 100€. I imaš stalno toplu vodu i ništa ne kaplje.

 

http://www.eponuda.com/bojleri/siemens-de06101-protocni-bojler-cena-354403

 

http://media.eponuda.com/bela_tehnika_bojleri/siemens/944631_m.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

A zna li neko da li mogu da istaliram niskomontažni bojler visokog pritiska? I onda da imam obične slavine sa 2 creva?

 

Koliko vidim ima i takvih malih bojlera od 5-10 litara, samo ne znam da li je to moguće uraditi.

 

Može. 

 

Treba ti T-komad. Imao sam pre dve godine situaciju, gde me je neki priučeni  vodoinstalater (doveo ga stolar pri montaži kuhinje da poveže šta treba) ubeđivao da treba ili da kupim novu slavinu ili protočni bojler.

 

 

7Efg1am.jpg

Edited by deeps
Link to comment
  • 1 month later...

Gde u Beogradu kupiti (po mogucnosti sa starobeogradske strane Save) tipl koji ide u gas-beton tipa siporeks ili Ytong? Treba da usrafim neke lampe na vertikalni zid, nisu nesto teske, ali opet nebi voleo da mi se izvuku tiplovi iz zida, sto sam vidjao da se desava.

Link to comment

Hm, ovi plasticni se teško i u gips zavrću. Hoće da puknu (uviju se) ako se šrafe krstastim šrafcigerom. Ako bude pucao nadji nešto slično ovome, tj. nešto što pasuje u ovaj prorez celom dubinom. I probuši prvo rupu debljine tela tipla.

Link to comment

Bio danas tamo, prodali mi ovakve:

 

 

attachicon.gifCapture.JPG

 

 

to su, kažu, za gips ali radiće i u siporeksu. 

 

:isuse:

 

Иди им то врати у продавницу и тражи им типлове за сипорекс ако имају.

 

Типлове које су ти дали су типлови за гипс и они се директно шрафе у гипс тако да неће то да ради у сипорексу.

 

 

Овако изгледа типл за сипорекс.

 

http://www.etazgrejanje.com/cms_upload/catalog/product_images/1897_fischer_gb.jpg

Edited by Блок_64
Link to comment

Imali su neke nalik na to, i rece covek: ovi su bas za siporeks - ali behu za velike srafove (recimo za kacenje kuhinjskih elemenata ili sl.) 

A takvi nema sanse da prodju kroz rupe otvorene za srafove na ovim lampama sto ih kacim.

Link to comment

Ako opterećenje nije veliko, kao recimo te lampe što si spomenuo i "gužvajući" tiplovi će raditi posao u siporeksu, a relativno su jeftini i svaka farbara i gvožđara ih ima u ponudi.

 

1470_0.jpg

Link to comment

Nudili su mi i takve, Fisherove, ali probacu prvo sa ovim "crvicima" pa ako bude problema sa ugradnjom - preci cu na klasiku pa sta bude. 

Imam jedan blok tog siporeksa za vezbu, tako da je situacija idealna ;)

Link to comment

Типл који су ти дали је типлс који се сам урезује у гипс,стварно не ѕнам као ће се он сам урезати у сипорекс.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...