Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

4 minutes ago, mustang said:

 

 

ajd ne peglaj ovde

 

 

imas savrsenog sagovornika dole na transakcionalnoj analizi. samo tebe ceka :wicked:

 

Zbog ovog BU! sam bio banovan na dve nedelje, a tebe potpuno razumem pošto živiš tamo... Ako nisi osvešćena to je tvoj problem... Na osnovu svega što prosipaš ovde... JEBIGA...

 

 

Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

In the philosophical literature, the term “abduction” is used in two related but different senses. In both senses, the term refers to some form of explanatory reasoning. However, in the historically first sense, it refers to the place of explanatory reasoning in generating hypotheses, while in the sense in which it is used most frequently in the modern literature it refers to the place of explanatory reasoning in justifying hypotheses. In the latter sense, abduction is also often called “Inference to the Best Explanation".Because abduction is ampliative, it will not be a sound rule of inference in the strict logical sense.

 

Kad kažeš da ti nešto "zvuči logično", to nije logičko razmišljanje. 

 

Ti izgleda stvarno ne kapiraš šta tvrdiš. Po tebi pola miliona zaraženih i trideset hiljada mrtvih predstavlja pristojno hendlovanje krize jer vodi zastrašivanju građana, pa kad se ljudi budu pozatvarali po kućama onda će se brojevi u velikoj meri popraviti.

 

Ulažem veliki napor da ostanem u granicama pristojnosti, pa ću samo reći da je u pitanju bezočno tehnokratsko peglanje realnosti. 

 

Ali se zato osvrćeš na porast broja zaraženih u npr. Kaliforniji, ne pada ti na pamet da se zapitaš ima li tu kakvih externalities? Boli te uvo, što ne bi poredila crisis response u CA i NY u korist ovog drugog :isuse: 

 

 

Neću ništa da znam iz Stanford Encyclopedia of Philosophy, samo lažu. ;)

 

Po meni pola miliona zaraženih i trideset hiljada mrtvih ne predstavlja pristojno hendlovanje. Takodje, mislim da se procenjuje da se zarazilo mnogo više od pola miliona, fyi.

 

Ti pričaš o najgorim brojevima koje je imala jedna Zapadna zemlja i ti brojevi su za tebe nedvosmislen znak da je u pitanju bilo katastrofalno hendlovanje. Može biti. Slažem se da su brojevi katastrofa i naravno da ne bi bili takvi da su se mere preduzele ranije. Razlika je u tome što nisam uverena da je Kuomo potpuno kriv za to. Što nije uveo mere ranije? Nisam videla da mi je neko odgovorio na to pitanje. Po tebi, zašto nije? Je l bio nesposoban ili lud, imao je tajni plan da pomori penzose? (Molim te da ostaneš u granicama pristojnosti, ali, ko će da uči programiranje ako pomru klošari? :) ) Šalu na stranu, čini mi se da je odluka da se zatvori ceo grad komplikovana i da se možda zato odugovlačilo. Čini mi se da su mislili da mogu da imaju taj pin point response o kome je De Blasio buncao ali se ispostavilo da ne mogu. To je dalo katastrofalne posledice ali ne znam da li je fer reći da je u pitanju bilo katastrofalno hendlovanje. Možda su hendlovali najbolje što je bilo moguće sa datim informacijama i u datim okolnostima.

 

Da li se slažeš da je katastrofalno hendlovao u februaru i martu a onda od aprila na ovamo odlično? Pa se ja fokusiram na to kako je sada a ti na broj žrtava. Ali, kako tako dobro hendluje od aprila na ovamo, a u martu najgore na svetu? Zbog toga što jako dobro hendluje poslednja tri i po meseca i zbog toga što je mart bio rani period pandemije u svetu sklona sam da mislim da je tako ispalo u Njujorku velikim delom zbog raznih drugih stvari a ne zbog njegove eventualne nekompetentnosti.

 

Šta su externalities u Ca, stvarno pitam?

Link to comment

Jos jedna klasicna svejetoisto diskusija koja relativizuje odgovornost Trampa i uopste desnicarskih populista.

Federalna vlast jednostavno ima mnogo vecu odgovornost jer je mnogo ranije znala, jer ima instrumente i pare o kojima guverneri mogu da sanjaju, federalci treba da sinkronizuju odgovor na pandemiju nacionalno i internacionalno. 
Od negde januara Trampova administracija je debelo fejlovala u svemu tome plus pogreva GOP guvernere da lazu i otvaraju. Za takve stvari treba da se ide na sud a ovde se to sve relativizuje po obicaju. Guverneri imaju jurizdikciju ali to bi bila samo formalnost u slucaju da postoji jaka, kompetentna i odlucna federalna vlast.

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, Budja said:

 

Cek, sada. Jesmo li ustanovili da jadan NYC u aprilu nije bio spreman jer, eto, niko  nista nije znao i da nije bilo testova?

A kako je bilo u aprilu u Americi, pita se Budja. Evo iz pera republikanskog guvernera Merilenda:

 

Quote

In the Washington Post article, Hogan said he watched as Trump "downplayed the outbreak's severity and as the White House failed to issue public warnings, draw up a 50-state strategy, or dispatch medical gear or lifesaving ventilators from the national stockpile to American hospitals." He also detailed his efforts to secure 500,000 coronavirus tests from South Korea with the help of his wife, Yumi Hogan, who was born there, and how the National Guard was brought in to protect the tests.

 

Quote

"Eventually, it was clear that waiting around for the president to run the nation's response was hopeless; if we delayed any longer, we'd be condemning more of our citizens to suffering and death," Hogan said.

 

Quote

Hogan said while he awaited Trump's approval for joint coronavirus testing at the National Institutes of Health, he called NIH Director Francis Collins to make a request for testing at the agency but instead Collins asked him for help with testing.

"'I don't even have enough tests for my immune-compromised patients or for my staff,' he said. He wondered if I might prevail upon Johns Hopkins, whose Suburban Hospital is across the street from NIH, to do some testing for him," Hogan said. "I could only shake my head at that. The federal government -- a much bigger and better-funded institution, with tens of thousands of scientists and physicians in the civil service -- wanted my help!"

 

Quote

As the virus spread, Hogan and other governors scrambled for personal protective equipment and testing kits, pleading for federal assistance, while the promised testing kits from the Trump administration were delayed for weeks. In April, Trump blamed governors over testing shortfalls and has said he doesn't take "any responsibility at all" for the slow roll out of tests. Trump also inaccurately claimed that the US had done more testing than any other nation, including South Korea.

 

 

Link to comment
36 minutes ago, trustno1 said:

Čiji je response bio dobar? Španija? Francuska? 

 

Kuba, Nikaragva, Vijetnam, Irak Kina, i Koreja :fantom: 

 

Ali nema veze, ti slobodno nastavi da braniš najgori response na planeti, tj. svoju lokalnu vlast jer dalje od svog dupeta ne želiš da gledaš.

 

Meanwhile, evo šta oni misle o tebi:

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
10 minutes ago, renne said:

jel može neko od amerićana malo da prokomentariše ovu vest

 

 

Sutkinja? Jbt.

 

Pa, samo na osnovu ovog Danasovog teksta: bila je na uslovnoj slobodi; prekrišila je jedan uslov uslovne, nije (u)radila domaći. Ovi što se bune smatraju da iako je prekršila uslov treba da joj se "progleda kroz prste" zbog otežavajućih vanrednih okolnosti van njene kontrole. Da nije bilo korone, da je normalno išla u školu, onda bi bilo ok da je uhapse zato što je prekršila uslovnu. Ali pošto je spoljašnja situacija takva da joj je otežala ispunjavanje uslova za uslovnu, oni smatraju da nije ona kriva što nije uradila domaći već da su krive okolnosti.

 

Meni je ovo primer za click bait i senzacionalizam. Naslov kaže da je dete uhapšeno jer nije uradilo domaći. Zapravo, maloletnica je uhapšena jer je prekršila uslov za uslovnu slobodu. Taj uslov je domaći. Neki ljudi smatraju da ne treba da se smatra da je prekršila uslov jer ga nije prekršila svojom voljom i odlukom već zbog spoljašnjih okolnosti. A sudija ne misli tako. Ne znam ko je u pravu, zanimljiv problem.

 

 

Edited by trustno1
Link to comment

Pošto kupio...

 

Spoiler

 

Blinded by his hat, in an unmarked minivan full of armed people dressed in camouflage and body armor who hadn’t identified themselves, Pettibone said he was driven around downtown before being unloaded inside a building. He wouldn’t learn until after his release that he had been inside the federal courthouse.

“It was basically a process of facing many walls and corners as they patted me down and took my picture and rummaged through my belongings,” Pettibone said. “One of them said, ‘This is a whole lot of nothing.’”

Pettibone said he was put into a cell. Soon after, two officers came in to read him his Miranda rights. They didn’t tell him why he was being arrested. He said they asked him if he wanted to waive his rights and answer some questions, but Pettibone declined and said he wanted a lawyer. The interview was terminated, and about 90 minutes later he was released. He said he did not receive any paperwork, citation or record of his arrest.

“I just happened to be wearing black on a sidewalk in downtown Portland at the time,” Pettibone said. “And that apparently is grounds for detaining me.”

And if you saw that scenario on your CrimLaw exam, you’d probably call it an arrest. Nonetheless the U.S. Marshalls Services insists that, “All United States Marshals Service arrestees have public records of arrest documenting their charges. Our agency did not arrest or detain Mark James Pettibone.”

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...