Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 minute ago, Budja said:

 

Evo:

 

 

Tačno sam znala. Ok. Editovala sam kraj posta, pročitaj ako te ne mrzi.

 

Stvarno sam pogodjena što si mi to rekao. 

Link to comment
14 minutes ago, NevenMan said:

Dva emojia su fantastican kontra argument. Dovoljno je da pogledas statistiku i da vidis da sam u pravu.

 

Vememah ti pokazao statistiku.

Problem je taj sto ti nijednu statistiku pokazao nisi.

Evo, cekam,da vidim kako je sada u FL i TX gore nego u NYC u martu/aprilu.

 

image.thumb.png.57b96c022fd1a79bb8781054dc0059ce.png

Link to comment

Budjo i ostali, je l vi smatrate da je bilo potpuno nedvosmisleno jasno da treba zatvoriti Njujork nedelju ili dve ranije?

Ako da, zašto smatrate da Kuomo to nije uradio? Zato što je bio glup ili nešto drugo? Stvarno me zanima.

Link to comment
Just now, Budja said:

 

Vememah ti pokazao statistiku.

Problem je taj sto ti nijednu statistiku pokazao nisi.

Evo, cekam,da vidim kako je sada u FL i TX gore nego u NYC u martu/aprilu.

 

image.thumb.png.57b96c022fd1a79bb8781054dc0059ce.png

Ahhh rukovodis se sa broj of deaths iako Florida drugacije racuna to i vec je optuzivana da lazira brojeve? Pogledaj par strana pre, imas statistiku koju sam ostavio o prijavljenom broju obolelih gde brojevi idu well above NY iz Aprila. 
ali sada je White House zabranio da se data salje CdC jebiga postajemo Turkmenistan Severne Amerike. 

Link to comment
Just now, trustno1 said:

Budjo i ostali, je l vi smatrate da je bilo potpuno nedvosmisleno jasno da treba zatvoriti Njujork nedelju ili dve ranije?

Ako da, zašto smatrate da Kuomo to nije uradio? Zato što je bio glup ili nešto drugo? Stvarno me zanima.

 

Da, trebalo je zatvoriti ranije, kako je to ucinila Kalifornija.

 

Zasto to nije uradio? Otkud znam, niti me preterano zanima. To je greska koju je NY platio, a iz koje se on sam politicki izvukao odlicnim communication management-om. sto samo pokazuje kako je i "pametne" ljude koji sa visine gledaju na Trampovce lako prevariti i zaseniti.

Link to comment
2 minutes ago, NevenMan said:

Ahhh rukovodis se sa broj of deaths iako Florida drugacije racuna to i vec je optuzivana da lazira brojeve? Pogledaj par strana pre, imas statistiku koju sam ostavio o prijavljenom broju obolelih gde brojevi idu well above NY iz Aprila. 
ali sada je White House zabranio da se data salje CdC jebiga postajemo Turkmenistan Severne Amerike. 

 

Cek, sada. Jesmo li ustanovili da jadan NYC u aprilu nije bio spreman jer, eto, niko  nista nije znao i da nije bilo testova?

Link to comment
8 minutes ago, NevenMan said:

Ahhh rukovodis se sa broj of deaths

Broj of deaths of stvarni ljudi.

 

Mo'š misliti, nekima je to bitno.

Link to comment
8 minutes ago, vememah said:

Broj of deaths of stvarni ljudi.

 

Mo'š misliti, nekima je to bitno.

Bitno je svima ako je correct. A na Floridi nije. Fuck data ako nije potpuna. 

Edited by NevenMan
Link to comment
10 minutes ago, Budja said:

 

Da, trebalo je zatvoriti ranije, kako je to ucinila Kalifornija.

 

Zasto to nije uradio? Otkud znam, niti me preterano zanima. To je greska koju je NY platio, a iz koje se on sam politicki izvukao odlicnim communication management-om. sto samo pokazuje kako je i "pametne" ljude koji sa visine gledaju na Trampovce lako prevariti i zaseniti.

 

Delimično si u pravu. Ali ipak mislim da je bila čudna situacija početkom marta i da nije sve baš bilo toliko jasno kao što predstavljaš.

 

Takodje me zanima koje je tvoje objašnjenje za trenutnu situaciju u Kaliforniji?

 

Link to comment
Just now, trustno1 said:

 

Delimično si u pravu. Ali ipak mislim da je bila čudna situacija početkom marta i da nije sve baš bilo toliko jasno kao što predstavljaš.

 

Takodje me zanima koje je tvoje objašnjenje za trenutnu situaciju u Kaliforniji?

 

S obzir da zivim u Cali mogu tindati svoje misljenje.

Newson se diskreditovao jer je krenuo za Floridom i Teksasom misleci da mu rating opada ako ne otvori state. Pritisak jeste bio veliki na njega ali fuck to je tvoj job. Zato ima losu ocenuncele situacije iako je na pocetku zaista odradio najbolji posao. 

Link to comment

Pa Kuomo je oborio krivu, i samim tim povratio donekle poverenje ljudi posle svinjarije u martu, a ovi ostali su daleko od obaranja ko od meseca.. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Budja said:

 

Cek, sada. Jesmo li ustanovili da jadan NYC u aprilu nije bio spreman jer, eto, niko  nista nije znao i da nije bilo testova?

Nije april nego mart. Polovinom marta je vec krenuo lockdown kod mene u Teksasu, a pocetkom marta je poceo obavezan karantin za sve koji dolaze iz NYC/NJ u Teksas. U martu ni WHO nije izbacio preporuku da treba da se nose maske, to su uradili tek u maju.

 

Drugo, u martu su kod mene nosili maske Azijati i ljudi koji su poreklom iz Evrope, jer smo jedino mi znali da maske trebaju da se nose. Uzgred, tada je i Amazon zabranio da se prodaju maske, jer bolnice nisu imale za sebe - ja sam svoje nabavljao preko ebay. Tek negde u aprilu su nam prvo rekli da moramo maske (gradonacelnik), a onda nam je guverner rekao da nije to obavezno, ko nece ne mora. Pogodi ko je od ovih dvoje D a ko GOP. 

 

Trece, u januaru je receno da Amerika ima kapacitet da obradi 400 testova, dnevno, na jednom mestu, u Atlanti. Pa je bio problem da se uopste nabave testovi. U februaru je Amerika vec pun avion testova koji je trebao da odleti za Nemacku platila duplo da bi testovi dosli u Ameriku. U to vreme nam je predsednik rekao da svaka drzava ima da nabavlja testove za sebe, nema savezna vlada sa tim nista. A onda je testove koji su dolazili u Ameriku savezna vlada plenila, pa je slala tamo gde su oni smatrali da je bitno da ima. Pogodi kako su odredjivali koja drzava treba da dobije vise a koja manje testova? 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, NevenMan said:

Bitno je svima ako je correct. A na Floridi nije. Fuck data ako nije potpuna. 

Aha, znači guraju pod tepih 90% smrtnih slučajeva i onda su gori od NY?

 

Dooooobro.

Link to comment
10 minutes ago, vememah said:

Aha, znači guraju pod tepih 90% smrtnih slučajeva i onda su gori od NY?

 

Dooooobro.

 Nije lako da proveris to, uostalom bilo je i otpustanja na Floridi ljudi koji su odbili da manipulisu sa data. Bilo je po svim media’s mozda ne na Breitbart i OneAmericagde se ti verovatno informises.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...