Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Nije to, nego je kod naseg gradjanstva prvi instinkt da se stavi na stranu policijskog nasilja.
pa i nije bas, ako pogledas komentare, i na ovu vest, a i uopste na bilo koju vest koja ima vezu sa policijom i policijskim nasiljem.
Link to comment

U pravu je Venom. Bolje da sam ovo torio u "Panduraciju" jer je poenta da li službeno lice sme nekog da maklja tek tako, ukoliko nije napadnuto.Prvi mi je impuls bio u kontekstu onih vesti od pre koji mesec tipa "Od sada kontrolorima pomaže i policija"

Nije to, nego je kod naseg gradjanstva prvi instinkt da se stavi na stranu policijskog nasilja.
pa i nije bas, ako pogledas komentare, i na ovu vest, a i uopste na bilo koju vest koja ima vezu sa policijom i policijskim nasiljem.
Ja baš češće tu vidim komentare tipa "Ma i trebo je da ga izlema! 'Vamo nosi 2 mobilna a kao nema da kupi kartu!"Sve zagovarači čvrste ruke :yucky: Aj nek se ovo splituje i baci na murija topik.
Link to comment
U pravu je Venom. Bolje da sam ovo torio u "Panduraciju" jer je poenta da li službeno lice sme nekog da maklja tek tako, ukoliko nije napadnuto.Prvi mi je impuls bio u kontekstu onih vesti od pre koji mesec tipa "Od sada kontrolorima pomaže i policija"Ja baš češće tu vidim komentare tipa "Ma i trebo je da ga izlema! 'Vamo nosi 2 mobilna a kao nema da kupi kartu!"Sve zagovarači čvrste ruke :yucky: Aj nek se ovo splituje i baci na murija topik.
dobro, necu da teram mak na konac, ali kad kliknem na tvoj link i sortiram po 'preporuceno +', ovako idu komentari:
Dobro je da nije presao van pesackog pa da mu puca u glavu. Ipak je ovo drzava gde se svi zakoni postuju i ne razumem kako je decko smeo da se vozi bez karte. Nasi politicari uvek kupe kartu kad se voze gspom.
Idite pa tucite političare koji onemogućavaju državne revizore da kontrolišu poslovanje političkih partija
Sticajem okolnosti bio sam u autobusu kada se ovaj incident dogodio. Ovaj mladic je bio veoma bezobrazan, nevaspitan i agresivan prema kontroloru. Nije zeleo da pokaze nista od dokumenata, a nije hteo ni da napusti volizo. Psovao je skoro sve vreme i bio veoma bahat. Drago mi sto ga je policajac kasnije spustio na zemlju
Policajci su najgori deo naseg drustva.Ja ih licno poredim sa kriminalcima.
dalje me mrzi da citam, ali ne bih rekla da je bas tako kako vasa kaze, ima dovoljno i jednih i drugih. Edited by rajka
Link to comment

Rekao bih da ovaj trenutni nesporazum proizilazi iz nerazumevanja napisanog. Posebno zabrinjavajuce u kapetanovom slucaju, jer s obzirom da se izdaje za advokata, neprimereno je izvodjenje "saban i moron iz zarkova" => "zarkovacki gang" zakljucka. Lionel Hutz radi facepalm. Podseti me da te nikad ne angazujem, ako se slucajno zajebem :fantom: .A sve pise u prvoj, tj. drugoj recenici. Kako je vec tekst okacen, da bi se - pretpostavljam makar - zgrazavali nad jos jednim ispadom GSP-a, htedoh reci, da se mnogo potresam zbog ove tuzne price. A da, to sam vec rekao. Evo dodajem i presmesni 'ali naravno da ne odobravam policijsko nasilje' disclaimer. Presmesni, jer se to podrazumeva, pogotovo kad se vec ne nalazimo na temi, koja se bavi policijskom brutalnoscu.

Link to comment

vidite da se specijalno za novine obukao u srbiju kako bi čitava zemlja shvatila nužnu pacifikaciju huligančine kao udarac u sopstveni pleksus. zbog toga ga sada, tako izmanipulisani i preprogramirani, podsvesno i branite.

Edited by Hella
Link to comment
Pre je trebalo da ide na Panduraciju u Srbalja.A i tamo ili ovde se mnogo potresam zbog ove tuzne price. Tekst pocinje slikom nesrecnog deteta u sabanskom autfitu sa Srbija majicom, sorcu na cvetice i torbicom oko vrata (:yucky:), nastavlja informacijom o brutalnom primoravanju da svoja dva mobilna stavi na motor (:cry:) i zavrsava s tim da je u pitanju sin pandura. Suza suzu stize. Nedostaje samo full frontal shot, da vidimo i Air Max na nogama, kao i dodatna informacija, da je primeren gradjanin i clan KUD Grobari/Delije. I znajuci te zarkovacke/ceracke morone, sve se plasim da je 'ubedjivao' kontrolora da mu progleda kroz prste :yucky: .
Rekao bih da ovaj trenutni nesporazum proizilazi iz nerazumevanja napisanog. Posebno zabrinjavajuce u kapetanovom slucaju, jer s obzirom da se izdaje za advokata, neprimereno je izvodjenje "saban i moron iz zarkova" => "zarkovacki gang" zakljucka. Lionel Hutz radi facepalm. Podseti me da te nikad ne angazujem, ako se slucajno zajebem :fantom: .A sve pise u prvoj, tj. drugoj recenici. Kako je vec tekst okacen, da bi se - pretpostavljam makar - zgrazavali nad jos jednim ispadom GSP-a, htedoh reci, da se mnogo potresam zbog ove tuzne price. A da, to sam vec rekao. Evo dodajem i presmesni 'ali naravno da ne odobravam policijsko nasilje' disclaimer. Presmesni, jer se to podrazumeva, pogotovo kad se vec ne nalazimo na temi, koja se bavi policijskom brutalnoscu.
Jebiga, ja onda ne razumem šta sam pročitao, ili si malo u kontradikciji.Btw, ne izdajem se ni za šta, ako je reč o meni u rl, kad si već krenuo u te vode.
Link to comment

Pa mozda je i ovo win-win situacija. Klinja placa kaznu, dobio udarac, verovatno se vise nece svercovati, a pandur nasilnik mozda dobija otkaz, suspenziju. U svakom slucaju, slazem se sa onim delom koji je Venom naveo, mnogo sam potresen ovom pricom. Mnogo novih stvari je otrkila koje do sada nismo znali.

Link to comment

Zamisli, uspeo sam cak da napisem istu stvar u oba posta, a da ti shvatis razlicito, tj. boldujes razlicito.

Pre je trebalo da ide na Panduraciju u Srbalja.A i tamo ili ovde se mnogo potresam zbog ove tuzne price. Tekst pocinje slikom nesrecnog deteta u sabanskom autfitu sa Srbija majicom, sorcu na cvetice i torbicom oko vrata (:yucky:), nastavlja informacijom o brutalnom primoravanju da svoja dva mobilna stavi na motor (:cry:) i zavrsava s tim da je u pitanju sin pandura. Suza suzu stize. Nedostaje samo full frontal shot, da vidimo i Air Max na nogama, kao i dodatna informacija, da je primeren gradjanin i clan KUD Grobari/Delije. I znajuci te zarkovacke/ceracke morone, sve se plasim da je 'ubedjivao' kontrolora da mu progleda kroz prste :yucky: .
Rekao bih da ovaj trenutni nesporazum proizilazi iz nerazumevanja napisanog. Posebno zabrinjavajuce u kapetanovom slucaju, jer s obzirom da se izdaje za advokata, neprimereno je izvodjenje "saban i moron iz zarkova" => "zarkovacki gang" zakljucka. Lionel Hutz radi facepalm. Podseti me da te nikad ne angazujem, ako se slucajno zajebem :fantom: .A sve pise u prvoj, tj. drugoj recenici. Kako je vec tekst okacen, da bi se - pretpostavljam makar - zgrazavali nad jos jednim ispadom GSP-a, htedoh reci, da se mnogo potresam zbog ove tuzne price. A da, to sam vec rekao. Evo dodajem i presmesni 'ali naravno da ne odobravam policijsko nasilje' disclaimer. Presmesni, jer se to podrazumeva, pogotovo kad se vec ne nalazimo na temi, koja se bavi policijskom brutalnoscu.
Ne pricam o pandurima, pricam o tome, da ako je neko hteo da izazove sazaljenje za ovog, moze da produzi dalje.
Link to comment

Da da, pri vesti o tome da je policajac nekoga izudarao na ulici - prvi refleks treba da bude poniranje u sebe u potrazi za sazaljenjem za prebijenog. Razumem ja individualizam i potrebu da se o svemu donese samostalan sud, ali ja ovde ne vidim potrebu da se bas kod tebe izazove sazaljenje, nego vidim vest o bahatom ponasanju kabadahije saobracajca. Rajka, ti sto se bune protiv ovog postupka policajca ce u najvecem broju slucajeva podrzati lemanje pedera na prajdu. To je samo stvar afiniteta, a ljubav prema nasilju se ovde podrazumeva, osim kod male manjine.

Link to comment

Ni nema potrebe da budu odeveni kao pajaci. Ali treba da imaju uniformu. Crnu, plavu...kakvu god odluče.I kondukteri u vozu su uniformisani, i panduri... Svako lice koje ima ovlašćenje da traži ličnu kartu građanima.

Link to comment
Svako lice koje ima ovlašćenje da traži ličnu kartu građanima.
S tom razlikom da kontrolori GSP zaista imaju ovlašćenje da ti traže ličnu kartu, ali ti nisi u obavezi da se legitimišeš.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...