Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

pa nema mirnog razlaza u bosni. bosna ne postoji kao odrziva opcija sem pod necijom vlascu ili protektoratom, turskom, beckom, jugoslovenskom, medjunarodnom. mirnog razlaza nema zato sto kraj drugog svetskog rata na teritoriji jugoslavije nije pravedan kraj (ne u smislu ishoda nego u smislu cinjenica), ne zna se istorija, ne zna se gde su zrtve, pravda je dosla samo za neke a i za njih je pitanje da li su vecina. sve je to moralo isplivati na povrsinu kad tad. drzava koja je stvorena je bila diktatura, seksipilno pseudo napredna, pikao se fudbal, letovalo i putovalo, ali svakako kao nedemokratska u sustinskim stvarima ona je bila osudjena na samounistenje. ideoloska drzava stvorena na moru lazi o drzavi koju je nasledila i na zlocinima da bi se ona realizovala i odrzala. nema tu sta mnogo da se kaze sem da se pricaju bajke da bi sve bilo super da nisu dosli srbi i hrvati. pa i da nisu bili franjo i slobo, nije bilo tog hakije i hamdije koji je to mogao odrzati tako da kucu mog prijatelja u kome njegova majka zivi vec 65 godina prosle nedelje ne kupe vehabije. to je nazalost tragicna cinjenica koju levica ne zeli da prihvati jer to na ovim prostorima automatski znaci njen kraj - da jedini put u mir na balkanu vodi preko nacionalnih drzava. na srpsku zalost, to se nije znalo 1918. zao mi je sto moram ovo da pisem, ispadam nacos a nisam. prosto se vidi iz aviona ali moras skinuti ideoloski sinjel. zato su uglavnom istorijske rasprave ovde na forumu i besmislene.

Edited by gazza1
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

U svakom slučaju, probati tu neku partizansku varijantu. Ali jebiga, demokratija.
Komunisti su '41e stali uz ugroženi srpski narod u BiH i Hrvatskoj, '90ih nije bilo koga da stane uz muslimane. Pa je prevladao Izetbeg, muslimanski dobri čovjek u teškim vremenima, nacionalni demokrat i preveliki taktičar, rječju muslimanski Draža Mihajlović. Komunisti su u međuvremenu kapitulirali svaki pred svojim nacionalistima, kao i ti uostalom. Za maršala Tita bi za taj velikosrpski antihrvatski šovinizam što ga širiš po ovoj kloaci, išao pred zid. Pljunuo si na bratstvo jedinstvo naših naroda i narodnosti. Pu!
Link to comment

Pa jeste, eno u Hrvatskoj je sad mir, u RS je mir, još da Albanci s Kosova počiste preostale Srbe pa će i tamo biti mir.Jebiga, put u mir vodi preko nacionalnih država.

Edited by Syme
Link to comment
Pa jeste, eno u Hrvatskoj je sad mir, u RS je mir, još da Albanci s Kosova počiste preostale Srbe pa će i tamo biti mir.Jebiga, put u mir vodi preko nacionalnih država.
Zadivljujuća je ta borniranost upravo manifestiranim. Da sutra svi oko njega počnu jeste govna, slijedio bi dubok rezignirani uvid kako je od početka bilo jasno da su govna konačna sudbina.
Link to comment
to je nazalost tragicna cinjenica koju levica ne zeli da prihvati jer to na ovim prostorima automatski znaci njen kraj - da jedini put u mir na balkanu vodi preko nacionalnih drzava. na srpsku zalost, to se nije znalo 1918. zao mi je sto moram ovo da pisem, ispadam nacos a nisam. prosto se vidi iz aviona ali moras skinuti ideoloski sinjel. zato su uglavnom istorijske rasprave ovde na forumu i besmislene.
Gazzo, ovo je kao u onom vicu, kod nas više nema ljudoždera, poslednjeg smo juče pojeli. Tako nema ni nacionalista, svi samo uvažavaju realnost. To je uzgred i jedna od najtoksičnijih osobina nacionalizma, to što sebe ne vidi kao ideologiju, nego samo kao uvažavanje prirodnog stanja. I onda niko nije odgovoran, niko nije nacionalista, sama je stvarnost nacionalistička. A ko to ne vidi, taj mora da je zaslepljen idoelogijom.Cvrc. Ja svoju ideologiju bar znam, pa je koliko toliko i reflektujem, ti za svoju ne misliš ni da je ideologija, nego ti se čini da je stvarnost sama. Edited by Syme
Link to comment

Nije samo to, ako je i uopšte to, Što više se bavim time, sve više shvatam tj sve više uvažavam argumente vodećih srpskih političara tog doba da prosto 1918-te nije bilo moguće stvoriti održivu™ "nacionalnu srpsku državu", a da bude u granicama u kojima uglavnom oni koji je danas propagiraju (da se razumemo, ne mislim da je to Gazza) misle da bi bila. Kad bi takva bila u njoj bi bilo mnooogo onih koji nisu Srbi, plus, drugi na (zapadnom) Balkanu ne bi imali svoje nacionalne države pa bismo imali opet jovo nanovo. Bilo je, pak, moguće stvoriti jugoslovensku nacionalnu državu, e sad zašto je to prošlo kako je prošlo, ja mislim da se današnji kritičari vrlo često hvataju za razne unutrašnje teškoće i greške, a prilično previđaju spoljašnje. Drugim rečima, da vam ja kažem, nije sve baš tako prosto :D

Link to comment

pa glup ti je vic syme. nismo pojeli ljudozdere nego smo se pretvorili jedni u druge.ratove u ex-yu su vodili komunisti iz kojih je progovorilo ono sto su im je tvoja ideologija potiskivala 45 godina.

Link to comment

:ajde:Daj, Gazzo, progovara Jovan Rašković iz tebe. Mislim, jebige, nije tu sad problem ni u tome što se ne slažemo, nego u tome što je taj model koji vrtiš toliko banalan, toliko neinformisan, toliko reduktivan, da ne zavređuje ni ozbiljnu kritiku.

Link to comment
Komunisti su '41e stali uz ugroženi srpski narod u BiH i Hrvatskoj, '90ih nije bilo koga da stane uz muslimane. Pa je prevladao Izetbeg, muslimanski dobri čovjek u teškim vremenima, nacionalni demokrat i preveliki taktičar, rječju muslimanski Draža Mihajlović.Komunisti su u međuvremenu kapitulirali svaki pred svojim nacionalistima, kao i ti uostalom. Za maršala Tita bi za taj velikosrpski antihrvatski šovinizam što ga širiš po ovoj kloaci, išao pred zid. Pljunuo si na bratstvo jedinstvo naših naroda i narodnosti. Pu!
Naprotiv, ja sam najbolji učenik druga Tita koji je učio na njegovim greškama. Komunisti su, da bi napravili ravnotežu, ali i iz dobro poznatih razloga (bili proganjani i ubijani u vreme monarhije od strane srpske buržoazije i "elite", za njih nisu postojala nikakva prava i tako dalje) napravili po mom mišljenju jednostavno pogrešne kompromise sa raznim lokalizmima. Tako smo odjednom dobili crnogorstvo, muslimanstvo, makedonstvo, uz ranije poznato i priznato slovenaštvo, i iz njihove perspektive je veoma diskutabilno koja je razlika između nacionalne i levičarske opcije u komunizmu.Drugim rečima, primera radi, teško da bi Makedonci više dobili od neke teoretske makedonske nacionalne partije u okvirima demokratske Jugoslavije (kakvu gayya naopako zaziva) nego što su dobili od komunista, ergo, komunizam je ne samo kod njih već i kod ostalih gotovo imao nacionalni predznak i nije bilo tolike efektivne razlike u odnosu na nacionalizam, pošto je lokalizam bio doveden na najviši stepen. Eventualno je postojala nekakva svest o potrebi zajedništva, i kad su se izmenjale 1-2 generacije i te svesti je nestalo i prevladala je svest "moja livada, dakle moje krave". Onda smo to isto dobili u Srbiji i Hrvatskoj i tikva je pukla.Sve u svemu, ja se zalažem :fantom: za bratstvo i jedinstvo svih naroda koji žive u Srbiji, jedinstvenoj državi bez pokrajina ili autonomnih oblasti, teritorijalno rasprostranjenoj od bugarske granice do granice zapadnih teritorija (trenutno je to Una, a u perspektivi se ta historijska nepravda mora ispraviti), i od mađarske granice na severu do jadranskog mora. :s_p: O jugu da ne pričamo. Dakle, sve je jasno. I iselio bih svu administraciju iz Beograda, letnja prestonica bi bila Raška, zimska prestonica Dubrovnik. Edited by Filipenko
Link to comment

@FilipenkoOK, unaprijeđeni svesrpski Maršal za XXI stoljeće, ukratko Radošev DM sve sa univerzalnim tekovinama Oktobarske revolucije. To je to, svi smo tu itd...Eto ti salva oduševljenja od forumske crne trojke. Od mene isključenje iz KPPPP, poslije zid ili preodgoj u "jednom lijepom ambijentu", kako drugovi iz CK odluče.

Edited by king louie
Link to comment

Lepo je to što ti mene isključuješ, ali nisi u pravu, druže Staljine. Budeš li nastavio da šalješ forumske atentatore, ja ću poslati jednog koji radi brzo, i neću morati da šaljem nove.Ne znam samo što se ti duriš, kada bi Bosna bila cela u sastavu te države, i to sa ukinutom Republikom Srpskom.

Edited by Filipenko
Link to comment

Sad se nešto mislim, Gazzo, vođen ovom tvojom logikom uvažavanja relanosti, Linkoln onomad ne bi održao govor o "Better Angels of Our Nature", nego bi skinuo svoj ideološki šinjel i shvatio da je jedini put u mir vodi preko secesije, a možda bi, sledeći Džefersona, zaključio da se i rase moraju razdvojiti u poesbne države i da jedino tako mogu nastaviti da žive u miru.http://www.youtube.com/watch?v=83sUASWFoWM

Link to comment
pa nema mirnog razlaza u bosni. bosna ne postoji kao odrziva opcija sem pod necijom vlascu ili protektoratom, turskom, beckom, jugoslovenskom, medjunarodnom. mirnog razlaza nema zato sto kraj drugog svetskog rata na teritoriji jugoslavije nije pravedan kraj (ne u smislu ishoda nego u smislu cinjenica), ne zna se istorija, ne zna se gde su zrtve, pravda je dosla samo za neke a i za njih je pitanje da li su vecina. sve je to moralo isplivati na povrsinu kad tad. drzava koja je stvorena je bila diktatura, seksipilno pseudo napredna, pikao se fudbal, letovalo i putovalo, ali svakako kao nedemokratska u sustinskim stvarima ona je bila osudjena na samounistenje. ideoloska drzava stvorena na moru lazi o drzavi koju je nasledila i na zlocinima da bi se ona realizovala i odrzala. nema tu sta mnogo da se kaze sem da se pricaju bajke da bi sve bilo super da nisu dosli srbi i hrvati. pa i da nisu bili franjo i slobo, nije bilo tog hakije i hamdije koji je to mogao odrzati tako da kucu mog prijatelja u kome njegova majka zivi vec 65 godina prosle nedelje ne kupe vehabije. to je nazalost tragicna cinjenica koju levica ne zeli da prihvati jer to na ovim prostorima automatski znaci njen kraj - da jedini put u mir na balkanu vodi preko nacionalnih drzava. na srpsku zalost, to se nije znalo 1918. zao mi je sto moram ovo da pisem, ispadam nacos a nisam. prosto se vidi iz aviona ali moras skinuti ideoloski sinjel. zato su uglavnom istorijske rasprave ovde na forumu i besmislene.
Jes topik o TV uratku al ti ubode sustinu svega... Opet se relativizuju stvari i nazivaju drugacijim imenom, kao Bg i Zg zapalise BiH... Ne bi se ona zapalila da raja nije bila spremna za paljenje, kao sto bi opet bila, sad da namiri racune iz 92-95 epohe.Pa u svakoj varosici u BiH je jos pocetkom zlatnih 80-ih postojao klub radio-amatera gde se okupljala ekipa "telegrafista" pod kontrolom srpske ekipe u DB BiH, i klub alpinista gde su sedeli "planinari" sa Kuranom u srcu pod kontrolom svoje ekipe iz iste drzavne firme, i klub lovaca gde su sedeli "lovci" sa mislima ceznjivo zagledani ka Radusi i hrabrim ustanicima za slobodu hrvatskog naroda u Herceg Bosni... Samo, nekako se taj prednarativ i dalje ne uklapa u novi mit sveopsteg pomirenja i europskih integracija koje ce resiti sve probleme pa tako i dalje ne treba da konstatujemo tu prethodnu i postojecu preduboku podeljenost i sabiranje vekovnih dugova u tisini kucnog ognjista, ko je koga kad i ko ce koga kad...Opet pevamo zajednicke pesme, i opet smo raja, "sta nam je sve ovo trebalo", "nikad vise", itd. dok jednog dana neki novi manijaci ne kazu "vreme je, braco..."Ko ne veruje neka ode u Mostar, za pocetak. Ili Sarajevo. Doboj. Pale. Tuzlu... Edited by Topola
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...