Jump to content
IGNORED

Како су вам родитељи преживели повратак


расејан

Recommended Posts

Brate Pejs, ili da se otvori novi ili da se iskopa neki stari topić na bratskom nam ptfu Lokalpatriotizam i D. (recimo OVAMO-ONAMO), pa sve da nam potanko ispripovedaš o reprilagođavanju na Crviju i fazama kulturnog šoka.
За почетак, да одговорим на питање из наслова теме: срећни, једва дочекали.Културни шок:
  • матер им трговачку, шта направише од хлеба? За мало па гори од амерског! Ужас! Слама & картон. Једини подношљив је Житопродуктов бели, а ни тај није бели хлеб, то је тесто за кифле. Нема праве лепиње, нема ражаног (има неки лажњак, гори од).
  • купио бицикл... што је више за колонизацију, све се продају бициклови за возикање. Мени треба превозно средство. А чак је и скупље него тамо. Бар има гаранцију, тамо нема.
  • Боје! Као да сам из црно белог телевизора прешао у бојац. обична фабричка тараба, јарко црвена. Таморж је ваљда у неком закону забрањено све осим сиве (као што је код нас по истом таквом закону забрањена сва музика у бусу осим народњака, што до даљњег није проблем, јер...)
  • јефтин такси. И то не само мени, него сам већ срео старог другара који је продао кола јер му се не исплати да их држи, такси му ради посао.
  • течни јогурт! За ових пешес дана пописмо већ неколико литара. Никад доста.
  • Прави парадајз, што има и боју и мирис и укус и агрегатно стање.
  • Пиво, засад пробао само Лафа, мириши на каду са пиварским квасцем, пет пута бољи него што га памтим. Остало кад које дође на ред.
  • Неколико фаца које су ми само добациле "е, ћао" и продужиле, као што сам и предвиђао... после је вероватно било, хм, како се код нас каже double take?

Биће још... него, ајде ко се још вратио, коме се неко вратио, ко зна неког ко зна неког ко се вратио... и уопште, са родитељима или мимо њих, да вас чујем.

Link to comment
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    25

  • WTF

    12

  • bus

    11

  • gospa buba

    7

dobrodosao u domaju, majstore, i mi chemtrailse za trku imamo!iskreno, bas mi je drago zbog ovog raspleta, nadam se da ce se odluka pokazati dobrom. kontam da ti svoj posao mozes raditi i sa Antarktika, pa se ne brinem previse za tebe.

Link to comment

pa ne bih ja na njegovom mestu bio bas bezbrizankad vidi da i babe na pijacama koriste latinicu i srpsko-engleski novogovor...pa kad krene da ih ispravlja...pa kad se babe razgoropade...elem, salu na stranudobro doso!

Link to comment
Биће још... него, ајде ко се још вратио, коме се неко вратио, ко зна неког ко зна неког ко се вратио... и уопште, са родитељима или мимо њих, да вас чујем.
ako prijatelju neki si ti nama ziv & zdrav, i mi sa tobom, a i ostali kojih se setimo ^_^o tome ko se vratio, jab mogla sad esej da pochnem, kolko se ljudi vratilo. naravno, u nashem kosmosu, vraca se iskljuchivo beograd, ali beograd koji je i pre imao gde da zivi i sta da radi. sta misle ne znam, al valjda im taki put.jedino se inzenjeri ne vracaju, al to su taki ljudi :Pps. ja mislila ti se negde selish, kad ono - iiiiii! :lol:ps2. i josh jednom: sreћno povraћanje. interesantan potez i unoshenje zivine u program, bar zanas sto nidje ne idemo (i ludos, as well! a opet nekako i nije...):P Edited by thermal bug
Link to comment

Baš hteo da pitam, i ja volim poklone. :DUdao ćerku i odmah nazad u Srbiju. Meni skroz logično.Sledeći je Dimitrije, kad Zvezda uzme evro-titulu.

Link to comment

svaka cast, rasejani!a jesi ti to iz amerike dosao, kad ti se svidja pivo u srbiji? mislim da bi meni pivo najvise nedostajalo. pivo i plata. sve drugo da se nekako udesiti.moj burazer vratio se pre neku godinu iz grcke, posle jedno 5 godina, i jako brzo se opet svikao na zivot u bgdu. svidelo mu se najvise sto kulturni izbor ne mora da se svodi na to 'il slusam domacu muziku il sam metalac, al sam prvo grk'. naravno, i cinjenica da je imao strava ortake s kojima je nastavio da se druzi kao da nije ni bio odsutan godinama.

Link to comment

Дивно! Добродошао, Расејани! :s_w: Је л' задржаваш за успомену на дуго сећање овај ник (слотер) нејм? Ако навраћаш у Нови Сад, јави да ти јавимо где имају онај прааави лебац и лепиње, да не знаш шта је доста! :lala:

Link to comment
crni paće nisi se valjda zanavek vratio?:isuse: i ako jesi, nisi valjda i đecu doveo? :isuse: :isuse:
Једну. Две су се удале тамо, скућиле &тд.Ништа није занавек. Ово се води као "ту сам, до даљњег".
nek si se vratio!videces, ovde interesantno u pizdu materinu!:D
Једна од парола приликом одласка је била "е до мојега и те године занимљивог живота, хоћу да ми мало буде досадно". Сад је и то мало дојадило, та досада. Није пресудило, ал' је мало погурало.
dobrodosao u domaju, majstore, i mi chemtrailse za trku imamo!
Видим, ал' не успевају да премреже небо. Пешес комата дневно, а и не праве кругове и остало. Но ми није јасно, једна колезиница из С. Каролине рече да то шпартају војни авиони, цивилни не (а она је обишла пола Јужне Америке док је била у униформи, зна више него што сме да каже). Онда... чији су то авиони код нас? Шацујем да су Натови, и да је потписано оно о отвореном небу... но, колонизација је на Језику.
...pa se ne brinem previse za tebe.
Ни ја.
pa ne bih ja na njegovom mestu bio bas bezbrizankad vidi da i babe na pijacama koriste latinicu i srpsko-engleski novogovor...pa kad krene da ih ispravlja...pa kad se babe razgoropade...
Тактика 1: ако ћете ви на енглеском, умем то и ја. Алт-таб у други језик из места, па ко дуже издржи.Тактика 2: напујдам бабе једну на другу, измакнем се и уживам у представи.Још није требало, ал' при руци је.
elem, salu na stranudobro doso!
Хвала свима, одговорићу на остало кад постигнем... засад приступам тастатури само ујутро и увече, преко дана четку у руку и сређуј кућу.
Link to comment

vratio se? u srbiju?unsure.gif dobrodosao, kapetane...smile.gif sto se tice hleba - nije bas tako lose. imas pekaru ovde na dorcolu, malu, neuglednu, mislim da radi samo pola dana, a prodaje onaj zubolomni hleb debele korice. savrsen. iskopacu ti i adresu, samo da prizdravim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...