Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

51 minutes ago, Valkyrie said:

Ta gumica se vadi iznutra? Moram je poneti u radnju zbog fi, da ne uzmem napamet. 


Trebalo bi da postoji velika plastična "navrtka" (nazovimo to tako) koja obuhvata plastičnu cev i šrafi je na vodokotlić. Kada nju odvrneš, na spoju plastične cevi i vodokotlića je gumeni dihtung koji se pokvario (ili jednostavno nije dobro pričvršćen). Njega bi trebalo zameniti. Kada budeš vraćala nazad tu "navrtku", vodi računa da cev i dihtung svo vreme ravno naležu na vodokotlić. Ako ima kamenca na spoju cevi i vodokotlića, treba sve da se očisti pre vraćanja.

Pričam malo napamet jer ne znam da li sam ikad nameštao baš takav vodokotlić, ali to je princip vezivanja svih odvoda tog tipa (npr kao kod sudopere).

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

E to. 

Praštajte na mom nepoznavanju tih naziva.


Teflon traka nije lepljiva niti se može oblikovati prstima. Teflon traka je baš tanka, glatka, donekle elastična, koristi se gde se nekada koristila kudelja u vodoinstalaterskim spojevima.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Hvala druže Frile, to i jeste logičan step by step. Ako nije ta gumica, onda bih možda probala ovo što Filozof predlaže, samo ne znam da li ako je dvostrano lepljivo to čudo posle skuplja štroku i prašinu sa spoljne strane. Silikon kad se osuši on nije više lepljiv. 

 

 

 

Vidim drugi post, silikon ili nova gumica ako je do nje. Hvala svima. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

Pa i to lepljivo što se da oblikovati se u neko doba osuši i ne mrda dalje. A možeš ga obmotati nekim prigodnim duct tape-om, ili čak belim izolirom, da ne gledaš na šta liči i ima li prašine.

Ja sam skeptičan oko tih silikona i sličnih  masa kojima se krpi spoj koji pušta. Međutim, ovaj spoj kod vodokotlića nije stalnno pod pritiskom, tako da vredi pokušati i sa tim magičnim masama, što da ne.

Link to comment
3 hours ago, Frile said:

Pa i to lepljivo što se da oblikovati se u neko doba osuši i ne mrda dalje. A možeš ga obmotati nekim prigodnim duct tape-om, ili čak belim izolirom, da ne gledaš na šta liči i ima li prašine.

Ja sam skeptičan oko tih silikona i sličnih  masa kojima se krpi spoj koji pušta. Međutim, ovaj spoj kod vodokotlića nije stalnno pod pritiskom, tako da vredi pokušati i sa tim magičnim masama, što da ne.

Prvo sam bila posumnjala da ide voda oko wc šolje jer se tu nakupljala, ali sam posle posmatranja videla da se ta voda osuši ako se ne pušta neko vreme vodokotlić, što ne bi bio slučaj da je od šolje. A i voda je čista, normalna, nije klozetska. Onda sam videla gde je problem. 

Elem, rasklopila sam vodokotlić, izvadila plovak i onu pumpicu otkačila, sve očistila od kamenca i vratila nazad. Nema šanse da odvrnem dole onu maticu što spaja cev sa vodokotlićem, zapekla skroz od kamenca. Naprskala sam nekim sredstvom što ima sirćetnu u sebi pa čekam da vidim hoće li malo da odmekne. Mislim, mogu ja da koristim brute force al' kakva sam stoka polomiću nešto. Pomalo odem pa promrdam, ako do jutra ne popusti dižem ruke i otvaram tubu silikona. 

Link to comment
1 hour ago, Frile said:


voistinu vrhunski
kriptičan kao burazer, a poseriv po amaterima kao namenski

šta sereš koji kurac, na direktno pitanje sam uvek odgovorio, ako sam tu

a daleko sam od majstora, ne brini

 

Link to comment
4 hours ago, Frile said:


Trebalo bi da postoji velika plastična "navrtka" (nazovimo to tako) koja obuhvata plastičnu cev i šrafi je na vodokotlić. Kada nju odvrneš, na spoju plastične cevi i vodokotlića je gumeni dihtung koji se pokvario (ili jednostavno nije dobro pričvršćen). Njega bi trebalo zameniti. Kada budeš vraćala nazad tu "navrtku", vodi računa da cev i dihtung svo vreme ravno naležu na vodokotlić. Ako ima kamenca na spoju cevi i vodokotlića, treba sve da se očisti pre vraćanja.

Pričam malo napamet jer ne znam da li sam ikad nameštao baš takav vodokotlić, ali to je princip vezivanja svih odvoda tog tipa (npr kao kod sudopere).

to je to. samo, kod zavrtanja te "navrtke" (koja spolja izgleda kao šolja) a po zameni gumenog prstena koji može da se kupi gdegod se prodaju sve te cevke i creva, valja biti pažljiv. meni se desilo da sam tom prilikom pomerio mehanizam za ispuštanje vode (onaj u kazančetu). opustila se matica koja vezuje taj mehanizam sa kućištem pa je na tom spoju prokapalo. onda, jovo nanaovo. treba jednom rukom zavrtati tu maticu - šolju, drugom rukom držati mehanizam.

 

tada, pošto je ta šestougaona matica velika za zatezanje poslužio mi je lanac, alat kojim automehaničari skidaju zapekle filtere za ulje ili gorivo.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...