Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Koliko je komplikovano demontirati etazno grejanje (pumpa i radijatori) i ugraditi norveske radijatore? Koliko bi to moglo da kosta?

 

Za norveske radijatore treba samo izvor struje i eventualno da se nakace na zid?

 

Koliko je i da li je isplativije imati etazno (na struju) u odnosu na norveske radijatore(takodje na struju) ili tu nema neke razlike?

Link to comment

Uz napomenu da nisam imao nijedno od ta dva tipa grejanja, ali da sam dosta istrazivao na temu u poslednjih mesec-dva - mislim da tu ne bi imao neke znacajne ustede. Moze da uporedi snagu u kw koliko mu trosi etazno grejanje sa zbirom radijatora (koji idu uglavnom od 0.6 do 2kw), i moze onda da proveri na ovom kalkulatoru koliko bi mu izasla jedna i druga opcija.

 

Dodatno moze da proba sa nekim folijama za radijatore koji se lepe na zid iza radijatora, pa toplota zadnje strane ne ide bespotrebno u zid nego se reflektuje nazad u sobu. Sa tim mozda moze da malo smanji termostat.

 

Inace kazu da su inverter klime ekonomicnije i od etaznog i od norveskih, a da je TA pec sa nocnom tarifom najbolja varijanta.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Verovatno bi stiropor tu radio bolji posao. Ali mi ne deluje da time može nešto značajno da se dobije.

I da potvrdim da su TA peći odlično rešenje.

Priznajem da ne znam mnogo o norveškim radijatorima, ali zdrav razum mi kazuje da nisu perpetuum mobile i da moraju trošiti neku struju. A troše je tokom dana kada je struja značajno skuplja od noćne tarife kada se TA peć puni.

  • +1 1
Link to comment

Ima li ko da se razume u motorke?Partner 20x power sto je ista testera kao i Mcculloch Mac 20x .50cm Made in Italy.Nasao za smesne pare pa reko da rizikujem.Imam 30god staru Husq/Tomos pa da je ova odmeni malo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...