Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

od marta, od kad se moja frizerka zauvek vratila za zg, ja sam siroče bez ikoga da se o mojoj kosi stara. ovo što imam frizera po kraju je za izbegavanje a po gradu i ne idem.

pošto moram da se ošišam dolazim u iskušenje da uzmem makaze u ruke i rešim problem ali realno niti imam poštene makaze niti umem sa njima.

 

postoji mogućnost i da odem do zg na dan da me ošiša, izvuče pramenove i da budem zadovoljna. ili da odem sa sestrom kod njenog frizera za žene sa dedinja i izludim.

sve u svemu :cry:

Link to comment

ma haos je to, taman nadjes nekoga da valja i on ode

 

ja sam bila dosta zadovoljna s pramenovima kad sam isla u aleksa la vie salon u kralja milutina ali odrzavanje, tj farbanje izrastka na mjesec dana i stapanje s pramenovima, je bilo nepotrebno skupo. da bih ustedila prebacila sam se u cesalj i makaze u immo centru, tamo me je frizer zapljusnuo blansom kao malterom sa spahtle, to je bilo van pameti, pa kad sam vec bila u van pameti modalitetu nastavila sam da ga njegujem kuci za mnogo manje para, a sa istim rezultatom (jednolicno ofarbane kose)

 

javi shod, bilo da je zg ili bgd :)

Link to comment

Meni je Mister X predlozio da na izrastak bacim bajc , molerski termin za hidrogen 3%+blansh, kaze to svako moze sam i bude super. Nazalost , pomenem to mom frizerskom-autoritetu, i tako,  sprzice mi mozak, umrece mi majka, bicu preruzna...pa  ti ajde.... i onda ja l'oreal excellenc 

  • Haha 1
Link to comment

@Sara

 

pepljsto plave obicno lepo sede..misim manje primetno od tamnijih

 

mozda nesto kao prelaznu varijantu,neki pramenovi pa kad ti 1 izraste skroz onda vidi...ovako mali izrastak izgleda neuredno i bez sedih..

  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, Sara said:

Meni je Mister X predlozio da na izrastak bacim bajc , molerski termin za hidrogen 3%+blansh, kaze to svako moze sam i bude super. Nazalost , pomenem to mom frizerskom-autoritetu, i tako,  sprzice mi mozak, umrece mi majka, bicu preruzna...pa  ti ajde.... i onda ja l'oreal excellenc 

 

 

 

nece ti blans unistiti kosu ako ga ne zloupotrebis tj ako ne blajhas visekratno istu duzinu.  a sa 3% svakako nece. mozes, preventive radi, kosu tik uz lice da blajhas kad zavrsis sa ostatkom glave, jer je osjetljivija. naravno, uzmes sredstvo za njegu suve kose i dobar sampon i to je to.

 

visekratno blajhanje naravno jeste problem, imala sam tu situaciju prije par g kad sam ispravljala neku gresku, pa sam se osisala, ali jednokratno je sredstvo koje frizeri koriste masovno jer je posvjetljivanje bez narandzastog tona inace za vecinu zena  nemoguce.

 

ne znam kakav se rezultat postize sa 3%, doduse, meni za dekoloraciju treba jaci hidrogen.

 

ipak, ako ranije nisi imala iskustvo sa blajhanjem, mislim da je mnogo bolje da to radi frizer.

 

 

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

@Sara

Evo i ja da dodam da su Koleston profi farbe odlične i da vrede svaku paru, iako su skuplje oko 50% nego ove iz prodavnice. Ja kupujem kod Cvrleta, kao i hidrogen. Oko 1300 din je farba.

Cvrleta ima po gradu kao bankomata, nema šanse da promašiš. :)

 

A imaju i posebnu liniju farbi za sedu kosu. Isti su brojevi farbi, samo za sedu imaju dodatak uz broj 00. To naglasiš.

 

Ako si pepeljasto plava prirodno, pa to ti je super za bilo koju plavu nijansu, a imaju odlične.

 

Sad me ovi razgovori mame da stavim ciklama, ili ljubičaste pramenove, kao što sam se mislila pre koji mesec. :isuse:

 

Problem je što moja frizerka ne mari mnogo za koronu, pa moram da sačekam, ili da prodje ovaj talas, ili će da radi kesa :D

  • Wub 1
Link to comment

Citam vas i saosecam se. Ne mogu da zamislim ni delić toga (niti pošteno razumem sve o čemu pričate), a pojma nemam šta ću ja raditi kada krenu sede da izlaze još više. Sama pomisao da mora nešto da se radi sa kosom osim da se pere, češlja i šiša mi je iskreni horor.

Link to comment

Ja vas citam, proucavah chartove i narucih sebi zalihe za robne rezerve, profesionalne. 

 

Ne postoje, izgleda, svi brojevi u kucnom pakovanju. Izgleda da njih parve u nekim sirim opsezima nijansi, a ako bas hoces izmedju kao u salonu, mora profi farbe da se naruce/kupe.

Link to comment

Meni treba za koren, ali iz nijanse crvenih.  


Wella Color Touch
 

Inace nadjoh i ja pakovanje sa kapama i iglom kao za heklanje probah da izvucem pramenove negde pocetkom jula (blansh 30 <=> 9%, ali bas pazila na vreme, mozda i previse). I ispalo je OK, taman posvetlih ono sto sam prethodno previse potamnela.

 

Jeste zeznuto kad radis sebi pozadi, a nisi rutinuran, ali kad namestis ruku ide razumno brzo.

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

Meni treba za koren, ali iz nijanse crvenih.  


Wella Color Touch
 

Inace nadjoh i ja pakovanje sa kapama i iglom kao za heklanje probah da izvucem pramenove negde pocetkom jula (blansh 30 <=> 9%, ali bas pazila na vreme, mozda i previse). I ispalo je OK, taman posvetlih ono sto sam prethodno previse potamnela.

 

Jeste zeznuto kad radis sebi pozadi, a nisi rutinuran, ali kad namestis ruku ide razumno brzo.

 

 

Sistem dva ogledala, u jedno se gledaš, a jedno staviš iza ledja za pozadi ;)

Link to comment
2 minutes ago, Ptica trkacica said:

Sistem dva ogledala, u jedno se gledaš, a jedno staviš iza ledja za pozadi ;)


Hvala, ormaric u kupatilu mi ima ogledala, kad otvoris napravi se «retrovizor». Veci zajeb je sto mi leva ruka, kad su u pitanju fine radnje, postoji radi simetrije. Ali vezba je keva. :)

Link to comment

Sad sam se setila, u busu videla zenu sa strava bojom, u izlasku mi dovikne da joj je pramenove izvlacio neki Ivan Veljic koji ima salon na Slaviji. Imala sam nameru da idem ali do danas nisam uspela da lociram ni adresu ni kontakt, mada se ime pojavljuje na netu.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...