Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Mi ex-Jugosloveni (da sad ne nabrajam sve narode pojedinacno) smo skloni da preuvelicavamo svoje kvalitete, ali i da preuvelicavamo svoje mane, a cenimo druge vise nego sto zasluzuju cesto pokazujuci kukavicluk.Nedavno u barazu mladih reprezentacija Srbija – Engleska 0:1 po okoncanju vrlo fer utakmice je nastala opsta tuca igraca, a bilo je tu “aktivnih” i funkcionera sa obe strane ukljucujuci i najpoznatijeg fana Sex Pistolsa – “Psiha” Stjuarta Pirsa, trenera Engleza. Inicijallna kapisla za tucu je bio pokazan “srednjak” engleskog reprezentativca Rouza kruševackoj publici prilikom proslavljanja gola u poslednjem minutu. Krajnje prostački su zatim odreagovali neki reprezentativci Srbije prema njemu i solidna šorka je bila očekivana posledica. Umesto da svi osude taj incident i kazne krivce, uvek kulturni i savesni Englezi su pomentu tuču podigli ni manje ni više nego na nivo RASIZMA jer je pomenti Rouz slučajno tamne puti ! Da li bi to uradili da je Rouz recimo belac i eto, “uzgredni pokazivač srednjaka”?Ispadoše Krusevljani rasisti, a kako neko u šali reče od njih “mi kad vidimo crnca, trazimo mu autogram”. Naravno, očekuje se drakonska kazna za Srbiju ZA RASIZAM, a ne tuču koju nikako ne opravdavam, naravno. Ne opravdavam ni “modu” iz devedesetih kad su nasi navijači počeli da zvižde tudjim himnama, ustvari to se tek pojačalo posle bombardovanja 1999.g. Ako je to možda i bila normalna reakcija prvih par godina, sada je stvarno IDIOTSKI zviždati nečijoj himni !A DA LI JE TO BAŠ “MODA” SMIŠLJENA U EX-YU ? Evo isecka iz Tempa maj 1987.g. (broj 1109) o engleskoj “kulturi” po radnim nazivom “ko o cemu Englezi o postenju” uz nadu da ce dvomec Hrvatska – Srbija proteci u normalnoj atmosferi jer “postenjacine” sve posmatraju:
Сад си га угасио.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Романтичари лете у небоЕво опет старог доброг српског дербија.Црвена звезда против ОФК Београда,донедавно само у ревијалним и пријатељским утакмицама,вечерас у централном мечу лигашког кола.Како је лепа ова лига!За ОФК Београд кажу да је хит.Ма,какав хит!То је стари добри шлагер.А,када је још на истом терену са ''старом дамом'' каква је Црвена звезда ето позивнице за врхунску музику.Та и таква позивница међутим као да није била довољна за београдске љубитеље фудбала.На нашем највећем стадиону само 10 до 12 хиљада људи.Мало за овакве врхунске музичаре,за дуел првог и другог,а можда и није ако се зна какав нам је стандард и ако се зна да европски мечеви тек следе.АЛИ оставимо то и сиђимо на терен,на којем је ОФК Београд оправдао високу позицију,а Црвена звезда то није.Да одмах и објаснимо:изабраници Илије Петковића храбро су се испрсили пред европским шампионом па чак и први припретили.Да су имали среће,могли су већ у 8.минуту да поведу када је после Николичићевог продора по десној страни Ђукановић уместо мреже погодио стативу.Видевши да је враг однео шалу,Црвена звезда је већ озбиљније приступила дербију али је до 27.минута то била више шетња,него права игра.А тада?Тада је Савићевић мајсторски упутио дугачку лопту до Лукића и када је погодак стизао као нешто неминовно,Каравајев је истрчао и однео лопту.Прави центарфор из овакве позиције постиже гол,али Лукић бар када је реч о првом делу меча то није био.Папирнати фаворит,то папирнати свесно потенцирамо,имао је иницијативу,то нико не може да оспори,али се ни васкрслим ''романтичарима'' не може оспорити да су озбиљно нападали.Из једног таквог напада Лончар је у 34.минуту могао да постигне гол,али је кривац што је остало почетних 0-0 био голман Лековић,који је све то на време ''снимио'' и зауставио ударац капитена ОФК Београда.И то би било - све.Празно полувреме.А,и морало је да буде када су ведете Црвене звезде покушавале све индивидуалним акцијама,заборављајући да је фудбал у суштини ипак колективна игра.А ОФК Београд?Довољно,поготово довољно од тима који је унапред био прежаљен.И још нешто:када се све сабере,можда су они људи које на почетку изгрдисмо,и у праву што нису дошли.Јер руку на срце и да су дошли,не би имали шта да виде!Црвена звезда је у наставку меча окренула плочу,али је музика остала иста.Додуше шампион је кренуо нешто офанзивније,решен да коначно сруши противника,али се опет на ватри пекао Лековић,а не Каравајев.На такву ватру Лековића ставио је најпре Мирковић,који у 55.минуту умало да режира изненађење,које то заправо и не би било,имајући у виду шта се догађало на нашем највећем стадиону.Елем,Мирковић је,док дланом о длан,стигао у Звездин шеснаестерац,а онда искоса са десне стране гађао Лековићев десни угао.Намера добра,али реализације није било,лошта је поред саме стативе отишла у голаут.gol2.jpgКако је Звезда синоћ играла,ево и материјалног доказа:први пут су се њени пријатељи огласили тек у 60.минуту!Еј,после пуног часа игре!Тада је Стошић,ваљда више из немоћи,опалио по лопти која би вероватно завршила испод саме пречке да се Каравајев није опружио и врховима прстију избио лопту у корнер.Оно што је висило у ваздуху,морало је и да се догоди.Покретљивији,расположенији,отреситији,храбрији,синоћ и моћнији ОФК Београд је повео.Гол је постигао Зоран Лончар,али је тај гол био дело офанзивног и спортски дрског бека Мишка Мирковића.Тај Мирковић није се либио да прође кроз Михајловића,да га остави смешним и да онда ниско по земљи центрира.Лончару је после овакве акције остала само егзекуција - 0:1 (65.минут).gol1.jpgАли,то није крај.Апетити ''романтичара'' расту...Они лете у небо.То небо додирнули су само десет минута касније.Као и у првом случају,акција је текла по десној страни,али овог пута улогу Мирковића преузима Ђукановић који се поиграо са Најдоским,оставио га потом на талону,а онда као на тањиру сервирао лопту Лончару.Капитену ОФК Београда је поново преостао онај најслађи део колача - да подметне ногу,погоди мрежу и подигне резултат на 2:0 (75.минут).Ех,наша Звездо!Хоћеш ли овако и против Партизана,у уторак у Сегедину?Или је можда ово Звездино издање резултат озбиљнијег сукоба унутар тима.Рећи то,и бити категоричан,свакако се не сме,али да сукоба има,то је извесно.Уосталом,зар питање зашто Дарко Панчев синоћ није играо не тражи хитан одговор.А Офк Београд?Ко то више каже - хит.То је поновимо мисао са почетка овог извештаја - стари добри шлагер.
А ево је и табела...tabela1991.jpg
Link to comment
  • 4 weeks later...

Pozdrav, ekipa.Ogroman naklon za pokretača teme (jedan od najjačih topika koje sam vidio, ikad) i za sve koji sudjeluju i daju svoj doprinos na ovoj temi. :ziga: :ziga: :ziga:Zanimalo me je ima li itko rezultate Druge savezne lige Jug iz sezone 72-73, jer ih nigdje nisam našao, a prošao sam kroz cijelu temu?Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment

Tamo i sudjelujem imam oko 4k postova, isti nick, nešto sam pričao i s ovdašnjim korisnikom samitom, samo mu nikad ne poslah nešto iz Troglava što sam obećao jer skoro nema šanse da dođem u posjed toga - monografija kluba, dva izdanja, koja među ostalima sadrži i te rezultate... pa sam pomislio da bih iste mogao naći ovdje.

Link to comment

Pozdrav svima na forumu. Imam jednu molbu za Mrđu: na forumu b92 si 2006.godine izbacio spisak igrača sa timovima, sezonama, nastupima i golovima po sezonama po alfabetskom redu. Može li se dobiti ceo taj dokument? Hvala ti unapred! Redovno pratim ovaj post, ali se ne javljam baš često, pa da te ponovo pitam kad će ta knjiga :D

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...