Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Quote

УНУТРАШЊИ НАГОН

Ватрогасци из Кремзера одговарали су пред судом јер су раширено платно, помоћу којег је требало да ухвате самоубицу који је сатима пре тога претио да ће скочити са симса неке зграде, у последњем тренутку измакли и побегли са лица места. Најмлађи ватрогасац се, због, како је пред судом изјавио, изненадног унутрашњег нагона, када је видео да је самоубица остварио своју претњу, измакао, не испуштајући из руку платно. Пошто је био најјачи од свих шест ватрогасаца, повукао је преосталу петорицу заједно са платном, управо у тренутку када је самоубица, неки несрећни студент, како су писале новине, пљуснуо на трг испред зграде на чијој ивици је кратко пре тога стајао, тако да су сви заједно, са платном, могли да падну и сами се, мање или више, повреде. Суд, пред којим је одговарао онај ватрогасац који се први измакао, и који је, као што је већ речено, био најјачи и најмлађи међу њима, а који је сматран првооптуженим, није могао да пренебегне његову одговорност, али га је, као и преосталих пет ватрогасца, ослободио оптужбе иако, природно, није могао бити уверен у његову невиност. Кремзерска ватрогасна бригада већ годинама важи за најбољу у целом свету.

 

Gde je onaj što se nervira zbog Bernharda? Hoću da mu prepričam anegdote iz Vitgenštajnovog sinovca, kako prezire i selo i grad i poludelu aristokratiju i tuberozno-kavernoznog austrijskog seljaka sklonog samoubistvu, kako mu je loše i u A i u B, i da mu je jedino dobro dok se kreće iz A u B i obrnuto.

Edited by halloween
Link to comment

Ovo ti je kao da čitaš zapise nekoga ko je došao kod psihijatra i ispaljuje rantove a ovaj se  za to vreme smorio i  crta gole žene, sise ili tako nešto.

Pročitaj bolje priču: "Njujork (ni)je Amerika" Efraima Kišona.

Edited by raindelay999
Link to comment
On 14.8.2017. at 15:07, ultra plasticni said:

slucaj_vinca-goran_milasinovic_v.jpg

 

jel citao ko ovo?

 

Da odgovorim sam sebi. Ovo nije roman o Vinci i cuvenom akcidentu iz 58- e, vec o onome sto je doslo posle toga: prvoj transplantaciji kostane srzi obavljenoj u Parizu na sestorici atomaca.

Link to comment
11 hours ago, gospa buba said:

proljece ivana galeba.

pricha se izbachen iz svih lektira.

pa se sazalih :hihi:

sent from bubamoto
 

 

Поздрави је од мене и поручи јој да је памтим као једну од досаднијих књига које сам читао и да сам се после ње фантастично проводио уз многе друге, лепше, паметније и забавније, и да уопште не жалим што нам се путеви више нису срели. 

Link to comment
8 minutes ago, Прслин said:

 

Поздрави је од мене и поручи јој да је памтим као једну од досаднијих књига које сам читао и да сам се после ње фантастично проводио уз многе друге, лепше, паметније и забавније, и да уопште не жалим што нам се путеви више нису срели. 

+1

smor najveci

nikad vise desnica

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...