Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

2 hours ago, nisam ja said:

Već je naslov pogrešan. :isuse:

9780763649494-uk.jpg

Znas kako: radi se o odlicnom sredstvu za edukaciju zainteresovanih klinaca, to sto sam ja slucajno naleteo i kupio i preporucio Maheem-u ne znaci, naravno, nista: mozda znaci podatak da je naprava hvaljena i sire, ispodobijala neke pedagoske nagrade, itd, itd...

 

 

Link to comment

Da pogotovo u kontekstu u kom je stavljeno, kao uzvik za početak scene, no dobro, možda je ok ostalo...

Tu jedino može biti problem vrlo brzo menjanje samog "posla" usled tehničkih inovacija, pa knjiga brzo zastareva ako je fokusirana na tehničke detalje...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Da pogotovo u kontekstu u kom je stavljeno, kao uzvik za početak scene, no dobro, možda je ok ostalo...

Tu jedino može biti problem vrlo brzo menjanje samog "posla" usled tehničkih inovacija, pa knjiga brzo zastareva ako je fokusirana na tehničke detalje...

Ma ucilo je prevedeno, inapolju je izdato jos pre nekoliko godina, i sasvim je OK kao neka vrsta ucila za zaintersovane klince, ko voli neka proba: problem je kada se pojavi neki jednoredactm da objasni...

Link to comment

@Frank Pembleton

Па није ок ни остало, пошто нуди објашњења за снимање ”драма, документараца или играних филмова”, што говори да се основним филмским појмовима лоше барата, јер драма је позориште, а ако се односи на филм онда је тек глупо, јер не нуди снимање хорора или комедије или не знам чега већ. 

 

Чекај, чекај, провалили смо: то је и објашњење ове грешке са дречањем ”Светло!” на почетку - и то је позориште.

 

Можда то објашњава и ону следећу небулозу по којој је књига снимања ”Биљежница са заплетима које треба довршити”, ти из позоришта ионако у последње време трипују да је драма предложак за позоришну представу.

 

Једном речју, делује као потпуна глупост, можда због очајног превода, а можда и јер је стварно глупост.

 

Edited by Прслин
Link to comment

nigde u naslovu ne kaže komandu za svjetlo, već piše svjetla ono kao glamur, holivud...

a sam naslov glasi “snimamo film”

 

deluje ok za klince koje interesuje

Link to comment

@namenski

 

Успешно и са великом радошћу те већ годинама игноришем, али овај топик ми је дражи од скоро свих осталих на форуму, па сам себи дозволио да погледам шта си то препоручио, а да су на то два форумаша том брзином реаговали скрећући пажњу на грешке. 

 

Испоставило се да си препоручио нешто што није савршено, јака ствар. Оно што је, пак, потпуно блесаво је што прво увређено покушаваш да одбациш врло конкретну примедбу тиме што ћеш да лично дискредитујеш човека који ју је изнео називајући га ”једноредцом”, а онда и мене подмукло ме оптужујући за шовинизам. Неостаљинистичар, индид. 

 

Све је то нарочито смешно јер причамо о књизи за децу (у облику филмске клапе) која није баш класик и која се бави нечим за шта већину нормалних људи боли уво. Да си мало стрпљивији био, сачекао би Кумса да се са тобом сложи, мало јер се неко други са тобом не слаже, а мало јер тако и мисли, па би се онда нешто зајебавали око те - понављам - баналне књиге за децу (у облику филмске клапе). Међутим, ти одмах нешто шизиш, вређаш и генерално бурно реагујеш иако се само нисмо сложили са твојом проценом квалитета нечега тако ефемерног као што је књига за децу (у облику филмске клапе). То о теби говори много ствари, од којих је мени битна само једна: не само да ништа не пропуштам откад те не пратим, већ сам поштеђен и твоје фламбојантне личности, далеко јој лепа кућа.

 

Добро је што си ми на игнору, а Бог нека је у помоћи свима осталима који не умеју да користе ту опцију пошто искачеш где год кликнем да прочитам нешто о стварима о којима мање знам од људи који о њима пишу, псеудо-интелектуални Калигуло овога форума.

Link to comment
1 minute ago, Прслин said:

@namenski

 

Успешно и са великом радошћу те већ годинама игноришем, али овај топик ми је дражи од скоро свих осталих на форуму, па сам себи дозволио да погледам шта си то препоручио, а да су на то два форумаша том брзином реаговали скрећући пажњу на грешке. 

 

Испоставило се да си препоручио нешто што није савршено, јака ствар. Оно што је, пак, потпуно блесаво је што прво увређено покушаваш да одбациш врло конкретну примедбу тиме што ћеш да лично дискредитујеш човека који ју је изнео називајући га ”једноредцом”, а онда и мене подмукло ме оптужујући за шовинизам. Неостаљинистичар, индид. 

 

Све је то нарочито смешно јер причамо о књизи за децу (у облику филмске клапе) која није баш класик и која се бави нечим за шта већину нормалних људи боли уво. Да си мало стрпљивији био, сачекао би Кумса да се са тобом сложи, мало јер се неко други са тобом не слаже, а мало јер тако и мисли, па би се онда нешто зајебавали око те - понављам - баналне књиге за децу (у облику филмске клапе). Међутим, ти одмах нешто шизиш, вређаш и генерално бурно реагујеш иако се само нисмо сложили са твојом проценом квалитета нечега тако ефемерног као што је књига за децу (у облику филмске клапе). То о теби говори много ствари, од којих је мени битна само једна: не само да ништа не пропуштам откад те не пратим, већ сам поштеђен и твоје фламбојантне личности, далеко јој лепа кућа.

 

Добро је што си ми на игнору, а Бог нека је у помоћи свима осталима који не умеју да користе ту опцију пошто искачеш где год кликнем да прочитам нешто о стварима о којима мање знам од људи који о њима пишу, псеудо-интелектуални Калигуло овога форума.

Smatraj da je obostrano i samo nastavi :fantom:

 

 

50 minutes ago, Прслин said:

...небулозу по којој је књига снимања ”Биљежница са заплетима које треба довршити...

Film.jpg

Na stranu sto se radi o obicnoj klinackoj edukativnoj zezalici, ali ko te prati skontace sta te zulja i dokle si spreman da ides.

Dakle, nije 'небулоза по којој је књига снимања ”Биљежница са заплетима које треба довршити...', nego 'Biljeznica sa knjigom snimanja...', eno sam ti gore obilježio.

Prema tome, mene si rešio, a sa sobom vidi šta ćeš i kako ćeš.

 

I 1 molba: neka na ovome ostane ako je ikako moguće, rekao si sta si imao, shvatili smo. OK?

Link to comment

Није ок јер си написао ”ko te prati skontace sta te zulja i dokle si spreman da ides”, али ме баш нешто боли уво да на тебе трошим време које бих могао да проведем чачкајући нос или зевајући. Према томе, цепај даље као да мене нема, а ја ћу се већ изборити са мрштењем које не исконтролишем једном у сто година када провалим да си баш ти већина оних одговоран за већину оних линијица које се попут стрија повлаче преко скоро сваке странице сваког топика. 

 

Ово што следи је за остале, не мучи се: погледао сам pdf књиге, односно оних неколико страна до којих сам дошао брзим гугловањем. Лепо је илустровано, можда мало у раскораку између сложености концепата које представља и узраста коме је намењен, али може да буде забавно. Наравно, односи се на енглески оригинал. Преводи оваквих, релативно стручних ствари на српскохрватски су болна тачка јер је мало преводилаца који владају стручним терминима. А и клинцима, да се не лажемо, ће више значити да о томе читају на енглеском јер ће онда моћи да оду на јутјуб туторијале који ће им детаљније или примереније објаснити о чему се ту заправо ради. 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Прслин said:

Ово што следи је за остале, не мучи се: погледао сам pdf књиге

Nije samo knjiga, takozvano ucilo je, ili kako se vec to zove, ima jos poprilicno pomagala, CD, itd, itd...

I pocelo je samo kao nabacivanje Maheem-u jos jedne moguce zezalice za klince.

Ali, OK, vazno je da si ti na brzinu izguglao

I otkrio par nebuloza ;)

 

Inace, ja necu da cackam nos, na +31 stvarno mi nisi prioritet, 'ajde da ovde lepotm zavrsimo, obaska sto se sa ovim dole slazem i obaska sto to nije razlog zbog kojeg si uleteo.

5 minutes ago, Прслин said:

Преводи оваквих, релативно стручних ствари на српскохрватски су болна тачка јер је мало преводилаца који владају стручним терминима. А и клинцима, да се не лажемо, ће више значити да о томе читају на енглеском јер ће онда моћи да оду на јутјуб туторијале који ће им детаљније или примереније објаснити о чему се ту заправо ради. 

ajde lepo da zavrsimo ovde.

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...