Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Moje misljenj - probaj da izbegnes ASUS (i maticnu, a pogotovo graficku) po svaku cenu. U zeivotu se nisam vise za'ebo nego kad sam sa MSI presao na ASUS.

Edited by Aion
Link to comment
Moje misljenj - probaj da izbegnes ASUS (i maticnu, a pogotovo graficku) po svaku cenu. U zeivotu se nisam vise za'ebo nego kad sam sa MSI presao na ASUS.
Асус је био одличан... пре седам година. У међувремену су се прожгадили, почели да раде јефтине ствари као што је некад правио Ејсер.Претходна плоча ми је била Асусова, из ваљда 2006, и одлично је радила док нисам јесенас пожелео бржу. Док сам још разгледао, на Њуегу видим да људи масовно пљују Асуса, те фали му ово те рикнуло оно. А онда ми Вапад лепо рече да узмем Гигабајт, и нисам се покајао.
Link to comment

MSI je do pre par godina (i uvodjenja novog sistema oznaka P,E,C,G,GD) važio za firmu sa većim brojem "zbudženih" proizvoda (as in - neslaganje integrisanih komponenti i takve gluposti) i većim procentom reklamacija. To se prilično popravilo, što se ploča tiče, i Biostar i Aopen su dosta napredovali u srednjem segmentu, mislim da trenutno najlošije jeftine ploče ima Asus.ATI, tj. AMD je na lošem glasu po pitanju drajvera i samim time, ponekad, problema sa stabilnošću pri opterećenju. at Vakula1:Čemu bi mašina služila?Procesor Intel Core i3 530 2.93GHz - ok (btw, znaš da taj procesor ima i grafički procesor koji se može uz H55 ploču iskoristiti)Matična ploča MSI Intel H55M-P31 - najjeftinija ploča sa tim čipsetom, mogla bi neka bolja.Memorija 4GB DDR3 1333MHz - kojaGrafička kartica Gigabyte ATI Radeon HD 5550 1GB DDR5 GV-R555D5-1GI - ako ti treba za office onda izbaci grafiku i koristi onu sa procesora a ako bi se igrao trebala bi ti jačaHard Disk Western Digital 1TB WD10EARS 64MB Caviar Green - ehm...da je brži...Kućište KME CX1967 500W - nikako !!! nešto jače i bolje Optički uređaj LG DVD-RW 20x speed - meh, ko to još koristi :)U principu, slična mašina sa boljom grafikom, pločom, kućištem i napajanjem bi koštala izmedju 500 i 600 eura.

Link to comment

Treba mi savet [predlozi] za novu konfiguraciju. Budzet je 350e. Procesor, ploca, memorija i verovatno napajanje [imam chieftecovo od 400w].Koristicu je za net, filmove i office. Najzahtevnija stvar koja ce se pokretati ce biti civ V [a ne bih samo zbog nje davao 70-80e za posebnu graficku i probijao budzet]. Da li je bolje uzeti kombinaciju phenom II X4 sa 890 maticnom plocom ili i3 sa h55 plocom?

Link to comment

Jedno malo čudno pitanje, ako ima nekoga ovde ko ima/radi/razume se nadprosečno u PC radnje, pre svega mislim na kvalitet ponudu ozbiljnosti i način rada pojedinih Disributera neka se javi ovde ili na PP, imam neka pitanja. Fala unapred.

Link to comment
ATI, tj. AMD je na lošem glasu po pitanju drajvera i samim time, ponekad, problema sa stabilnošću pri opterećenju.
Loš glas se teško skida, ali suviše lako prenosi dalje. Nema danas nikakvih većih nestabilnosti amd drajvera u odnosu na konkurenciju; poslednji put je stabilnost tema bila tamo negde 2007.
Link to comment

Imam 4850 i nemam većih problema (osim što sam likvidirao CCC pošto je previše resursa zauzimao). Ali imam druga sa 4870 koji, to je doduše samo njegovo mišljenje, ima neverovatnih problema sa svim igrama, iskakanja i slične gluposti, iako je hardver provereno ispravan, mada lično mislim da je problem u memoriji ali ajde sad, moram da se držim rezervisano.@glas razuman: ti si otvorio radnju? Nešto se sećam da si spominjao pib na lažna država Servija ili tako nekom topiku...radio sam u "servisu" a kolega drži radnju, pitaj, ako znam - ću pomognem.@reg: mislim da je 890 bolji od i3, i da ti, najverovatnije, ne treba ništa jače od athlon x4. Možda 870 i neki athlon x4 i 5670, pitanje je koliko bi memorije uzeo, ako ideš na 2Gb mogao bi i neko napajanje da pazariš. Ako gledaš da prođeš što jeftinije a da uzmeš nešto što valja, a ko ne gleda :), mislim da CFT-600-14CS vredi, ili eventualno GPS-550AB-A, mada za ovo drugo nisam siguran, priča se samo da je bolje značajno od APS-550S iako su iste cene. No, to ti kvari računicu, fali ti 100e.Što se tiče zahtevnosti Civ5, imaš igrača na forumu pa pitaj čime je teraju (Mušaraf?)

Link to comment
U stvari, izbegavaj sve i uzmi Nintendo (to hoće ljudi da ti kažu).
+1Moj prethodni komp je imao MSI plocu (cena tada ~140e), koji i dan danas besprekorno radi, keva ga koristi. Moj sadasnji komp ima ASUS plocu, nisam imao problema u 9 meseci. Nije top of the line, ali generalan utisak mi je da danas i ispod 100e mogu da se nadju prilicno kvalitetne stvari, sto nije bio bas slucaj pre 5-6 godina.The lesson is, ako se stedi na ploci, dobre su sanse da prodje kao 1 moj ortak. Ja u isto vreme kupio plocu, procesor, ram, hard i napajanje, a on gotov komp u Gigatronu za nesto sitno manje, ali je dobio dobru graficku. Nosi ga u servis kod njih svako malo, sto i ne cudi jer je njegova ploca kostala 40e, za napajanje je pitanje da li je moguce ga uopste identifikovati. Ja s druge strane, nista ni ne igram, kao sto nisam ni pre nego sto sam kupio. A mislim ni on.Ljudi cesto kazu da ne treba da se stedi na ploci i napajanju, monitoru, ali u praksi na tome je najlakse ustedeti. Znam da je mnogima svaka para bitna (ja sam prvi :D), ali bolje potrositi 50e vise i biti miran dugo. Vredi. A i graficka i sl. stvari uvek mogu da se dokupe kasnije... kupovao sam i polovne, nista im nije falilo.
Link to comment
Treba mi savet [predlozi] za novu konfiguraciju. Budzet je 350e. Procesor, ploca, memorija i verovatno napajanje [imam chieftecovo od 400w].Koristicu je za net, filmove i office. Najzahtevnija stvar koja ce se pokretati ce biti civ V [a ne bih samo zbog nje davao 70-80e za posebnu graficku i probijao budzet]. Da li je bolje uzeti kombinaciju phenom II X4 sa 890 maticnom plocom ili i3 sa h55 plocom?
Recimo da nisam u toku, ali u decembru kad sam prolazio kroz slicne dileme (mada su za AMD tad bile aktuelne 785 i 790 ploce), na kraju se svelo na to da li hocu da dam vise para za bolju opciju (intel). I nisam, uzeo sam AMD.
Link to comment
at Vakula1:Čemu bi mašina služila?Procesor Intel Core i3 530 2.93GHz - ok (btw, znaš da taj procesor ima i grafički procesor koji se može uz H55 ploču iskoristiti)Matična ploča MSI Intel H55M-P31 - najjeftinija ploča sa tim čipsetom, mogla bi neka bolja.Memorija 4GB DDR3 1333MHz - kojaGrafička kartica Gigabyte ATI Radeon HD 5550 1GB DDR5 GV-R555D5-1GI - ako ti treba za office onda izbaci grafiku i koristi onu sa procesora a ako bi se igrao trebala bi ti jačaHard Disk Western Digital 1TB WD10EARS 64MB Caviar Green - ehm...da je brži...Kućište KME CX1967 500W - nikako !!! nešto jače i bolje Optički uređaj LG DVD-RW 20x speed - meh, ko to još koristi :)U principu, slična mašina sa boljom grafikom, pločom, kućištem i napajanjem bi koštala izmedju 500 i 600 eura.
masina mi treba za posao (profesor) a s obzirom da slabije radim s grafikamamislim da i mnogo slabija konfiguracija obavlja potrebno.i jos za pokoju igricu, ali nista "bas" zahtevno.tipa magic the gathering itd...imao sam dosadasnju masinu skoro 10 godina, jos radi ali me hardver problemi cesto prekidaju u poslu.tako da cu da dam vise love nego potrebno za relativno stabilan sistem da odradi bar 6-7 godina.sta kazete za ovu konfiguraciju:Kućište LC Power Pro-Line 914B II 600WMatična ploča Gigabyte GA-MA770-UD3Procesor AMD Athlon II X2 550 3.1GHz 7MBHard disk Western Digital Caviar Black 750MB 7k 32MB WD7501AALSOptički uređaj DVDRWRAM memorija Mushkin 4GB (2x2GB) 800MHz DDR2Grafička karta Gigabyte Radeon HD 5770 1GB GDDR5 GV-R577D5-1GD-BZvučna karta Integrisano 7.1Tastatura Logitech Deluxe 250 USBMiš Logitech B110 USB#cena je nesto preko 500 evra...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...